Erik Veselý
26.02.15,13:13
Zdravím chcem začať stavať dom na stavebnom pozemku medzi dvoma susednými domami môj pozemok má šírku 15 m a môj dom bude od susedných domov vzdialený asi 4 m od jedného domu a 4 m od druhého domu, na každej strane bude môj dom cca 2 m od plota takže hlboko u mňa na pozemku.

Prosím Vás pri vybavovaní stavebného povolenia budem potrebovať aj nejaký súhlas od suseda so stavbou? Sused mi už teraz :-) vyhlásil že žiadny súhlas mi nedá a bude proti stavbe namietať že mu zoberiem slnko. Má vysoký dvojposchodový dom, podobný chcem stavať aj ja.

Prosím vás skutočne budem potrebovať susedov súhlas so stavbou nového domu?
draik
26.02.15,15:48
Susedia stavbu neodsúhlasujú, ale sa k nej vyjadrujú ako účastníci konania. S ich námietkami sa musí stavebný úrad vysporiadať, najmä, ak nespĺňaze napr. odstupy.
bjuty smis
27.02.15,11:59
tu to máš presne vysvetlené...
minimálná vzdialenosťRD od seba je 7 m, ale ked presvedčíš stavebný úrad o stiesnených podmienkách, máš šancu..

majú susedia okná obytných miestností na tvoj pozemok ?

http://www.vyvlastnenie.sk/clanok/a/aky-je-minimalny-odstup-stavby-od-hranice-pozemku/
Zitulda
27.02.15,12:37
Ja iba doplním, že stavebný úrad ak Ti povolenie vydá, musí stanoviť podmienky...a okrem toho, čo sa pýta bjuty smis, tak ani Ty nesmieš mať k susedom okná z obytných miestností! .
Okrem toho Ti musí dať svoje stanovisko požiarný technik....toho aj tak musíš požiadať o vyjadrenie predpokladám, že budeš mať komín v RD!.
Erik Veselý
04.03.15,12:37
Ďakujem za skvelé info :-)

A áno, sused má ku mne na pozemok okno, ale len z pivnice kde chová nejaké vtáctvo.