zabradlie
27.02.15,08:23
Je potrebne robit karty majetku aj k majetku, ktory ide hned do nakladov? napr. noteboook, taciaren?
promont maja
27.02.15,07:48
... pri daňovej kontrole z DPH toto požadovali ... kontrola sa týkala mesiaca 10/2014 ..
zabradlie
27.02.15,07:52
Dakujem, dufam ale ze take drobne ako kalkulacku, atd... netreba...?
promont maja
01.03.15,22:38
... kedysi dávno " atribút DKP ( drobné krátkodobé predmety)" mali predmety, ktorých cena obstarania bola menšia ako 500,00 SKK a doba použiteľnosti dlhšia ako rok ...

... je jasné, že to bolo dávno ... ale filozoficky by som poňala aj dnes tak ... aspoň ja ... t. j . je potrebné si určiť " finančný limit", a každý takýto krátkodobý majetok aj posúdiť z hľadiska potreby evidencie ... napr. ak ho chcete konkrétnemu zamestnancovi zapísať na tzv. osobnú kartu za zverené predmety ... ak sa na celú vec pozriete z pohľadu zamestnávateľa ...

... ak je cena kalkulačky nevýznamná = tak tam by som kartu nevypisovala ... ale, ak je značná ... je to na pováženie ...

... v každom prípade má účtovná jednotka povinnosť spracovať internú smernicu aj k tejto problematike, resp. ak sa chcete pred prípadnou daňovou kontrolou vyhnúť problémom ...