Wotan
27.02.15,09:42
Cital som o zmene podmienok pre pers. agentury od 1.3.2014. vraj uz nebudu moct predlzovat zmluvy viac ako na 2 roky a ze musia zamestnancom poskytnut cca. rovnaky plat ako dava zamestnavatel kde je dotycna osoba priradena...

Nam uz dlhe roky agentura predlzovala zmluvy bud na rok alebo na dva, teraz uz nebudu moct, max. poslednykrat na 2 roky... co potom? Prideme o pracu??? Naco takyto zakon, ktory este napomaha k nezamestnanosti?

Ako to realne ma fungovat, viete o tom nieco?
Dolinka207
27.02.15,10:57
po dvoch rokoch, buď ta zoberie do kmeňového stavu firma, pre ktorú robíš na neurčito, alebo ta proste ukončia. ....
Wotan
27.02.15,12:33
firma cez agenturu zamestnava stovky ba az tisice ludi.. neverim, ze proste len to ukoncia a nic... o tolko ludi firma nepride urcite, a vsetkych si nemaju sancu zobrat do kmenoveho stavu... tu nieco nesedi, zakon zas jak vysity ... clovek je rad ze ma pracu, tak preco to neskur*it.. vsak malo je nezamestnanych vsak... kto taketo zakony schvaluje, asi v zivote normalne nepracoval... by som mu nedal pol roka zrat.

Ale urcite sa vsetko da obist, takze aj toto sa bude dat... Po 2 rokoch nepredlzia zmluvu, ale spravia novu zmluvu, nieco sa pozmeni, a bude to kvazy staronovy zamestnanec...
Dolinka207
27.02.15,13:50
neviem, síce kde pracuješ, ale naozaj si myslíš, že nie sú schopný po dvoch rokov obmeniť zamestnancov?? šak ako hovoríš nezamestnanosť je vysoká....

ale v princípe sa zákonník práce sa bude ešte veľakrát meniť, a už teraz je tam veľa kľučiek...
Wotan
03.03.15,11:58
ide o vysoko kvalifikovanych IT zamestnancov, ktorych na ulici nenajdes len tak... preto nechapem tento nezmyselny krok... jedine teda bud ti najlepsi prejdu priamo pod firmu, alebo to s nimi fakt agentura ukonci, alebo sa dovtedy zmeni zakon, alebo sa to bude dat obist ... uvidime, kazdopadne ludom tieto zakony teda vobec nepomahaju....