Rufi
12.05.06,18:46
Ahojte,

mam 100 000 sk,viem nieje to vela ale kedze uz roky mi stoja na ucte chcel by som sa spytat ci sa s nimi neda nieco efektivnejsie spravit,myslim aby tam len tak nestali ale snad aby zacali nejako pracovat,rozrastat sa,ma niekto napad,vie niekto poradit?????vopred dakujem
KEJKA
12.05.06,17:39
existuju investičné fondy, garantované investície, životné poistenie, atď.
Inflácia stojace peniaze pri dnešnom "úroku" znehodnocuje.
Rufi
12.05.06,18:20
Dakujem Lida za odpoved ak by si mala cas a chut trosku rozvinut o com si mi pisala bol by som velmi velmi rad kedze ja sa do ekonomiky absolutne nerozumiem neviem co su investicne fondy kde,na koho sa obratit atd.
este raz vdaka pekny vecer
KEJKA
12.05.06,18:35
maš to kde-kade...konkrétne ti neporadím, nie som obchodník s cennými papiermi, ani maklér... ale aj tu na Porade sa nájdu príspevky...a určite sa tu niekto ozve, kto ta nasmeruje lepšie ako ja...
alebo na webe..hľadaj investičné fondy...v bankách ponpkajú rôzne zhodnotenia...nie sú to nebankové subjekty
A
ING bank ma produkty...kde vložíš, je to dlhodobá investícia...ale ak po nejakom čase budeš potrebovať peniaze...nie je to zabetónované, môžeš vybrať.
Viera123
12.05.06,19:56
Ahojte,

mam 100 000 sk,viem nieje to vela ale kedze uz roky mi stoja na ucte chcel by som sa spytat ci sa s nimi neda nieco efektivnejsie spravit,myslim aby tam len tak nestali ale snad aby zacali nejako pracovat,rozrastat sa,ma niekto napad,vie niekto poradit?????vopred dakujem
Žiješ v Berlíne? Alebo na Slovensku? Veľmi ťažko sa radí všeobecne, každý má iné predstavy, očakávania, čo je niekomu "šik", druhému môže byť absolútne nevyhovujúce. A ešte oveľa ťažšie sa komunikuje cez písmenká vtedy, keď o tom, ako píšeš, nemáš ani "páru", zbytočne by som ti tu vypisovala siahodlhé "roráty", aj tak by si asi nevedel vybrať. Nedá sa to zaškatuľkovať, ak chceš k tomu pristúpiť zodpovedne. Nechcem tu robiť reklamu, nejakej zo spoločností, kde sa dajú peniaze zhodnotiť, ak máš záujem, napíš mi súkromnú správu. Treba to prebrať osobne.
Miroslavvelic
14.05.06,15:05
Ak ešte si stále neviriešil problém s tvojimi úsporami tak ma kludne kontaktuj na miroslavvelic@zmail.sk a možm ti navrhnúť niake riešenia a aj ti ich presne jednoducho vysvetliť.
Braňo
14.05.06,15:35
Odporúčam dať 20.000 SKK na stavebné sporenie (štátna prémia 2000 SKK) + 80.000 SKK na korunový peňažný fond (napr. Tatra asset management). Hovorím o dlhodobých produktoch.
Viera123
14.05.06,15:50
Braňo, výnosnosť tebou odporúčaného peňažného fondu za rok je momentálne 1,93 %. Myslíš, že je to vhodné pre človeka, ktorý žije v zahraničí a tých 100 000 Sk momentálne nepotrebuje? Korunové fondy sú na krátkodobé investovanie , tak do pol roka - do roka... A stavebné sporenie v tomto prípade tiež neodporúčam...
Braňo
14.05.06,16:03
Uričte existujú aj fondy s vyššou výnosnosťou. Nie každému vyhovuje stavebné sporenie, ale štátna prémia 10% patrí stále k dobrému zhodnoteniu. Navyše nie je problém zobrať úver od 3,99 p.a.
Viera123
14.05.06,16:12
Uričte existujú aj fondy s vyššou výnosnosťou. Nie každému vyhovuje stavebné sporenie, ale štátna prémia 10% patrí stále k dobrému zhodnoteniu. Navyše nie je problém zobrať úver od 3,99 p.a.
Jasne, to existujú, dlhodobé investovanie by som určite riešila akciovými fondami, samozrejme podľa finančného profilu investora.. Braňo, ale to 10 %-né zhodnotenie neznamená, že výnosnosť zo stavebného sporenia je 10 %.A navyše musíš vždy nanovo vložiť peniaze, aby si tých 10 % dostal...
Braňo
14.05.06,17:24
Vierka, súhlasím s Tebou. Ale pri vklade 20000 ročne, po šiestich rokoch môžeš dosiahnuť zhodnotenie 12312 SKK a mať tak 132336 SKK.Samozrejme abstrahujem od poplatkov a iných vplyvov (politických a pod.).
Viera123
14.05.06,19:30
Odporúčam dať 20.000 SKK na stavebné sporenie (štátna prémia 2000 SKK) + 80.000 SKK na korunový peňažný fond (napr. Tatra asset management). Hovorím o dlhodobých produktoch.
Braňo, ešte k tomuto, kde by investor bral každý rok ďalších a ďalších 20 000 Sk na stavebné sporenie? On má len 100 000,- Sk. Nepochopila som tvoj úmysel, čo ďalší rok... Pokiaľ nevloží opäť 20 000,- z prémie nič nebude. (A zhodnotenie cca 2% nie sú zaujímavé ani z hľadiska inflácie...) Pretože zvyšných 80 000 si radil dať do fondov...
Viera123
14.05.06,20:04
Vierka, súhlasím s Tebou. Ale pri vklade 20000 ročne, po šiestich rokoch môžeš dosiahnuť zhodnotenie 12312 SKK a mať tak 132336 SKK.Samozrejme abstrahujem od poplatkov a iných vplyvov (politických a pod.).
Braňo, veď o to ide, že pri každoročnom vklade... Takže to nie je ktovie aké terno. Vláda to riadne skresala, zo začiatku, pri 6 tisícovej štátnej prémii to bolo zaujímavé...
Braňo
15.05.06,03:58
Súhlasím. Zvyšné peniaze musí zarobiť :D . Ale investovanie do akciových fondov je spojené so vstupným poplatkom 1-5%.
Nandrolon
15.05.06,04:22
Co tak nejake fondy vo VUB asset management, napr. vyvazeny rastovy fond??? bohuzial uz niekolko tyzdnov pomerne dost kolise, ktovie, ci zase pojde hore, alebo uz iba dole vodou :-(((
Braňo
15.05.06,04:39
Výkonnosť fondu z dlhodobého hľadiska vyzerá dobre, ale vstupný poplatok pri 100.000 SK je 2600 SKK.
Nandrolon
15.05.06,05:31
to je 2,6 % rocne, keby to islo tento rok tak, ako po minule roky dozadu, tak za mesiac to mas vratene... obavam sa ale, ze tento rok, ak bude vykonnost 10 % v SKK bude dobre...
Chobot
15.05.06,07:27
Ahojte,

mam 100 000 sk,viem nieje to vela ale kedze uz roky mi stoja na ucte chcel by som sa spytat ci sa s nimi neda nieco efektivnejsie spravit,myslim aby tam len tak nestali ale snad aby zacali nejako pracovat,rozrastat sa,ma niekto napad,vie niekto poradit?????vopred dakujem

Zopár rád nájdeš aj v tejto téme:
http://www.porada.sk/t18748-sporenie-pre-diea.html
wewe0
17.05.06,18:50
Naco mu vacsina z vas ponuka "garantovane" fondy kde je urok mensi ako je rocna inflacia??? garantovane neni nic, ak **** bush napadne iran tak sme skoncili a budeme mat taku hyperinflaciu ze sme skoncili vseci!!!
pokial chces poradit co s tvojimi peniazmi vyhladaj informacie v bankach, u burz. maklerov atd... samozrejme nic proti radam ludi na fore... :)

Erik.
Viera123
17.05.06,19:06
Naco mu vacsina z vas ponuka "garantovane" fondy kde je urok mensi ako je rocna inflacia??? garantovane neni nic, ak **** bush napadne iran tak sme skoncili a budeme mat taku hyperinflaciu ze sme skoncili vseci!!!
pokial chces poradit co s tvojimi peniazmi vyhladaj informacie v bankach, u burz. maklerov atd... samozrejme nic proti radam ludi na fore... :)

Erik.
Erik, vďaka za info, jasne, že garantované mu neponúkame, to vieme všetci, ako je to s tými 4 % :-). Každý rok jedno :-)
ekopo
03.06.06,07:13
Ahojte,

mam 100 000 sk,viem nieje to vela ale kedze uz roky mi stoja na ucte chcel by som sa spytat ci sa s nimi neda nieco efektivnejsie spravit,myslim aby tam len tak nestali ale snad aby zacali nejako pracovat,rozrastat sa,ma niekto napad,vie niekto poradit?????vopred dakujem
Dám Ti číslo môjho účtu a garantujem Ti, že tých 100.000,- tam stáť určite nebude. ;););)
Eulalia
03.06.06,09:09
Dám Ti číslo môjho účtu a garantujem Ti, že tých 100.000,- tam stáť určite nebude. ;););)

:D :D :D :D V tomto prípade by sa na tie prachy mohla vytvoriť celkom dlhá šóra:D :D :D
Ja osobne mám životné kapitálové poistenie ING a poradca ma vždy upozorňuje, ktoré fondy práve najviac vynášajú a podľa toho si prehadzujem investované prachy (zatiaľ skôr haliere). A musím povedať, že za minulý rok sa mi tie dve tisícky mesačne celkom slušne zhodnotili.
Pebulinka
03.06.06,16:14
Rufi,
už si investoval spomínaných 100000,-Sk?
Poznám jednu slovenskú spoločnosť,v ktorej by sa Tvoja sumu krásne
zhodnotila,no je to podmienené aj zaujímavou prácou.Neviem,či pracuješ,
no pre ľudí,ktorí prácu nemajú tam je zaujímavý rast vo všetkých oblastiach(finančnej,osobnostnej,...):)
Pekný víkend!
Jozef I
03.06.06,16:28
Pebulinka, a čo keby si trochu konkretizovala, nech sme v obraze??? Nemusíš hovoriť názov firmy, ale napísať o akú prácu ide, čoho sa to týka, by si mohla. Aby sa len tak naprázdno nemlátila slama. :rolleyes:
Pebulinka
03.06.06,18:29
Je to konkrétne predaj bežného sortimentu(potraviny,drogéria,...s donáškou do bytu),rôznych služieb,je tam možnosť vlastnej reklamy,inzercie,vzdelávania-je to komplex produktov,z ktorých zákazník profituje.
Viera123
03.06.06,18:43
Uf, to je teda riadne ďaleko od investovania! :-)
KEJKA
03.06.06,18:45
budem hádať....je to AMWAY.??
M3G
10.06.06,14:35
Čo tak investovať do seba:

- stavebné sporenie
- životné poistenie


Keby som mal trochu času, urobil by som to, že založím stavebné sporenie, pár mesiacov poplatím, potom si zoberiem stavebný úver a kúpim niekde byt.

Niekto mi môže namietať, že keď nebude splácať úver, byt mi zoberú, avšak na druhej strane ak by som bol napríklad niekde v nájomnom byte a nebudem splácať nájomné, byt mi tiež zoberú. No a po 20 rokoch v prípade nájomného bytu nebudem mať stále nič, v prípade vlastného bytu a splatenej pôžičky budem mať byt. To mala byť iba inšpirácia, ber ju s rezervou...
jumper
19.11.06,18:28
Čo tak investovať do seba:

- stavebné sporenie
- životné poistenie


Keby som mal trochu času, urobil by som to, že založím stavebné sporenie, pár mesiacov poplatím, potom si zoberiem stavebný úver a kúpim niekde byt.

Niekto mi môže namietať, že keď nebude splácať úver, byt mi zoberú, avšak na druhej strane ak by som bol napríklad niekde v nájomnom byte a nebudem splácať nájomné, byt mi tiež zoberú. No a po 20 rokoch v prípade nájomného bytu nebudem mať stále nič, v prípade vlastného bytu a splatenej pôžičky budem mať byt. To mala byť iba inšpirácia, ber ju s rezervou.....same dobre napady.. rada1. ucte sa svetovy jazyk, 2. vykaslite sa na znamky 3. zdravy rozum 4. napiste mi maila-:). ozaj nepojdeme niekde na dovolenku. chosen mates. mimo Sk ale..
Black
20.11.06,07:00
Skús precitat: Bohatý otec, chudobný otec (od R. Kyiosakiho).:)
jumper
23.11.06,14:21
Skús precitat: Bohatý otec, chudobný otec (od R. Kyiosakiho).:)RK sme vyvratili, get lamp Radio. -:) joey ti to vysvetli na
http://0k-meetjoeblakz.blogspot.com/
get lamp is a revange from sons to their fathers (multiBILLionaires)
http://www.youtube.com/watch?v=5B423eiughA
jumper
23.11.06,15:17
..vidim ze mame dost bodov na porada.sk.. za 13 rocne maximum.. aim favours the mean..
duficec a melnicec get lamp. a pre svoca drz si 20 000 usd. boy
jumper
23.11.06,15:18
::i just retired pals::
evuša
23.11.06,16:49
Opýtaj sa Mojsejovej, tá je vraj tá správna osoba, ktorá na investovaní a účtovníctve zbohatla. My, ostatní účtovníci, ktorí sme tu na Porade zďaleka nie sme takí dobrí v ekonomike a účtovníctve ako ona - teda aspoň čo sa týka tých miliónov, ktoré na tom zarobila. Alebo tu snáď niekoho nájdeme, kto má toľko bubáčikov, že sa jej môže rovnať? Ja nie a dám si poradiť od každého kto áno, ako na to. Ale tipovala by som že väčšina je tu ako ja. Veľa práce, nervy v kýbli a bubákov niet.
Chobot
24.11.06,07:25
Opýtaj sa Mojsejovej, tá je vraj tá správna osoba, ktorá na investovaní a účtovníctve zbohatla. My, ostatní účtovníci, ktorí sme tu na Porade zďaleka nie sme takí dobrí v ekonomike a účtovníctve ako ona - teda aspoň čo sa týka tých miliónov, ktoré na tom zarobila. Alebo tu snáď niekoho nájdeme, kto má toľko bubáčikov, že sa jej môže rovnať? Ja nie a dám si poradiť od každého kto áno, ako na to. Ale tipovala by som že väčšina je tu ako ja. Veľa práce, nervy v kýbli a bubákov niet.

To máte preto, lebo ste nerobili účtovníctvo pre VSŽ v období dynastie Rezešových.

Ale nič sa nedeje, blýska sa na lepšie časy, treba sa sústrediť na Transpetrol - Julo R. is comming back.
Laco-monter
25.12.09,09:07
Opýtaj sa Mojsejovej, tá je vraj tá správna osoba, ktorá na investovaní a účtovníctve zbohatla. My, ostatní účtovníci, ktorí sme tu na Porade zďaleka nie sme takí dobrí v ekonomike a účtovníctve ako ona - teda aspoň čo sa týka tých miliónov, ktoré na tom zarobila. Alebo tu snáď niekoho nájdeme, kto má toľko bubáčikov, že sa jej môže rovnať? Ja nie a dám si poradiť od každého kto áno, ako na to. Ale tipovala by som že väčšina je tu ako ja. Veľa práce, nervy v kýbli a bubákov niet.

Aj ja by som prijal od niekoho dobre rady AKO ZBOHATNUT .:cool:
Lenže taký sa nenašiel.:mee:
Tak čítam rozne knihy o self-improvement atd.:rolleyes:
Poznatky z týchto knih celkom slušne kolidovali z mojimi skusenostami, až dokedy neprišla KRÍZA.:confused:
Ale nie o tom som chcel.
Zda sa že so zbohatnutím je to podobne ako hrať nejakú hru na počitači.
Ide o to dostať sa do vyššieho "levelu",potom sa to mierne zjednodušuje a ide všetko ľahšie.
Suhlasim z teoriou že každý jeden uspech aj ten finančný sa musí zrealizovať najprv v "jemnohmotnych " sferach a potom,možno očakávať jeho zhmotnenie vo viditeĺnej oblasti.:o
Od Kyiosakiho som sa poučil o tom,že pre posunutie sa do toho vyššieho levelu,treba použiť peniaze inych ľudí,alebo fin.spoločnosti,či banky,či ako on hovorí rozumne sa zadlžiť.
Bohatstvo to viditeĺné sa rado rozmnožuje aj samo.Samozrejme neda sa hovoriť o bohatstve pri prijme mesačnom niekoĺko sto euro.
Bohatstvo znamena VLASTNICTVO CENNYCH AKTIV.
Ja nehovorim o sebe,že som bohatý iba viac spokojný v živote,pretože mám prostriedky na to aby som si zadovažil to ,čo potrebujem.:)
Moje usilie teraz smeruje k ziskaniu nejakej nehnuteĺnosti, ani nie tak na byvanie ,ale na to aby som v nich realizoval svoje podnikanie.
Najlepšia investicie podĺa mńa je zveĺadenie nehnuteĺneho majetku a VYUŹITIE tohto majetku aby vynašal ďalšie peniaze.
svk_businessman
12.02.10,22:12
No ja by som tiez poprosil o radu :) tiez mam 100 000 a chcel by som sa spytat co s tym :) Nemyslim teraz nejake vklady do banky alebo co kde budem mat urok nejake 2% za rok lebo tie 2% su take peniaze ktore ma nevytrhnu z biedy :) Skor by som chcel nieco take aby bol z nich vynos v kratkej dobe, co ja viem, kupit nieco za tych 100 000 a potom to predat napr za 110 000 alebo aj za 105 000. Alebo aj po menej, po 50 000 alebo po 20 000 a ked takych veci predam za rok 10 tak na tom zarobim viac ako tie 2%. Je to sice vecsi risk ale to nevadi. Kto neriskuje neziska. Len by som chcel poradit ze co by sa tak oplatilo nakupit :) Alebo ja neviem, nejake ine rady co spravit s tymi peniazmi. Alebo ak su tu viacery taky co maju takto 100 000 mozme dat dokopy a vymysliet nejaku rozumnu vec ako zarobit. Dakujem za napady.
Laco-monter
12.02.10,22:24
No ja by som tiez poprosil o radu :) tiez mam 100 000 a chcel by som sa spytat co s tym :) Nemyslim teraz nejake vklady do banky alebo co kde budem mat urok nejake 2% za rok lebo tie 2% su take peniaze ktore ma nevytrhnu z biedy :) Skor by som chcel nieco take aby bol z nich vynos v kratkej dobe, co ja viem, kupit nieco za tych 100 000 a potom to predat napr za 110 000 alebo aj za 105 000. Alebo aj po menej, po 50 000 alebo po 20 000 a ked takych veci predam za rok 10 tak na tom zarobim viac ako tie 2%. Je to sice vecsi risk ale to nevadi. Kto neriskuje neziska. Len by som chcel poradit ze co by sa tak oplatilo nakupit :) Alebo ja neviem, nejake ine rady co spravit s tymi peniazmi. Alebo ak su tu viacery taky co maju takto 100 000 mozme dat dokopy a vymysliet nejaku rozumnu vec ako zarobit. Dakujem za napady.

Prečítaj si fialovo-žlté knihy od Kiyosakiho.:)

Ja som ich čítal snáď všetky,lenže u mňa je problem,ten,že momentálne nemám volne peniaze na investovanie.

Takže ako zhodnotiť 100 000 Ti v tejto chvíli neporadím.:(
JarkaL
13.02.10,09:34
No ja by som tiez poprosil o radu :) tiez mam 100 000 a chcel by som sa spytat co s tym :) Nemyslim teraz nejake vklady do banky alebo co kde budem mat urok nejake 2% za rok lebo tie 2% su take peniaze ktore ma nevytrhnu z biedy :) Skor by som chcel nieco take aby bol z nich vynos v kratkej dobe, co ja viem, kupit nieco za tych 100 000 a potom to predat napr za 110 000 alebo aj za 105 000. Alebo aj po menej, po 50 000 alebo po 20 000 a ked takych veci predam za rok 10 tak na tom zarobim viac ako tie 2%. Je to sice vecsi risk ale to nevadi. Kto neriskuje neziska. Len by som chcel poradit ze co by sa tak oplatilo nakupit :) Alebo ja neviem, nejake ine rady co spravit s tymi peniazmi. Alebo ak su tu viacery taky co maju takto 100 000 mozme dat dokopy a vymysliet nejaku rozumnu vec ako zarobit. Dakujem za napady.
Dosť dôležitý detail je, či máš 100 000,- Skk (ako je v zadaní témy) alebo 100 000,- €. Inak sa podniká s 3 319,39 € a inak so 100 000,- €.
pavol54
13.02.10,11:57
Ďalší blufér, vie presne čo chce ale nevie čo to je, asi za ním niekto pre koho loví nápady zadarmo,
inak ja by som tiež chcel tak robiť kúpiť za 100 obratom predať za 110 atď hneď si aj stranu založím
svk_businessman
13.02.10,12:51
100 000 Sk
buchač
13.02.10,13:09
Ďalší blufér, vie presne čo chce ale nevie čo to je, asi za ním niekto pre koho loví nápady zadarmo,
inak ja by som tiež chcel tak robiť kúpiť za 100 obratom predať za 110 atď hneď si aj stranu založím

.....he ...Pali ...a ja Ti pokladníka robiť budem ....;):D:D:D
padro
13.02.10,13:13
100 000 Sk


no podla doterajsich prispevkov co ta sledujem tak istejsie bude ked ich das na 2% do banky a ked mozno casom prides na to ako sa da aj zarobit tak skus podnikat zatial ti to velmi neodporucam.:rolleyes:
pavol54
13.02.10,16:54
.....he ...Pali ...a ja Ti pokladníka robiť budem ....;):D:D:D
"Ak si IN a máš firmu na Cypre alebo niekde inde tak to beriem, treba mi najprv poslať údaje potom na ukážku niekoľko mil € na môj účet číslo ti pošlem hneď ako pošleš prvý výpis"
Neboj bude to všetko čisté ako kryštálová vodička ako to povedal ten Gross. Ale keď poznáš Fruniho tak neviem, neviem.
svk_businessman
13.02.10,23:33
no podla doterajsich prispevkov co ta sledujem tak istejsie bude ked ich das na 2% do banky a ked mozno casom prides na to ako sa da aj zarobit tak skus podnikat zatial ti to velmi neodporucam.:rolleyes:
naco spamujes?? povedal som ze o 2% nemam zaujem...

A tie moje prispevky?? Hladam najlepsie riesenie, chcem zarobit a nie prerobit, a dufam ze niekto poradi...
svk_businessman
17.02.10,21:42
to nie je dobry napad, nieco ine...
ludex
17.02.10,22:18
to nie je dobry napad, nieco ine...

Venuj ich detskému domovu a nebudeš mať problém čo s nimi a možno budeš mať aj dobrý pocit! ;)
pepsikova
17.02.10,22:28
100 000 Sk..

..no..k dnešnému dátumu tých 100 000 SK môžeš tak akurát vymeniť v Národnej banke, inak sú ti na dve veci aj v matraci...
buchač
17.02.10,22:54
100 000 Sk

....na kávu málo ...nie na biznis ..:confused:....jeden šeky poplatí a je celý happy ...:---:D


naco spamujes?? povedal som ze o 2% nemam zaujem...

A tie moje prispevky?? Hladam najlepsie riesenie, chcem zarobit a nie prerobit, a dufam ze niekto poradi...

...skôr si mal investovať , Fruni by sa Ti ešte aj poďakoval ...

....na to sú iní členovia ....a myslím tým doslova a do písmena , akurát si doplň , čoho sú .....


to nie je dobry napad, nieco ine...

...aj keby Ti niekto garantoval 100 % , aj tak by Ti asi málo bolo ....
svk_businessman
18.02.10,22:11
...aj keby Ti niekto garantoval 100 % , aj tak by Ti asi málo bolo ....
A to je rozumne poziciavat peniaze zo 100 000sk??