Dufi001
27.02.15,12:27
Ak som nezahrnul vyse 20 rocne vozidlo po nebohom otcovi do dedicskeho konania a na dopravnom mi nechcu teraz poskytnut ani info o danych SPZ, ako mozem postupovat pri jeho pripadnom predaji, rsp. odstraneni z evidencie? Vobec mi to pri takom srote nenapadlo. :( S otcom sme nezili v spolocnej domacnosti, nepoznam preto vobec historiu vozidla.
bjuty smis
27.02.15,11:45
a kde ti to povedia presnejšie, ako na tom dopravnom ??
Dufi001
27.02.15,12:04
No ved ide o to, ze nie som drzitelom...
ivka70
27.02.15,12:05
Mozes dat otvorit dedicske konanie a nechat auto prededit. Potom s vysledkom dedicskeho konania zamenit majitela na DI (na toho, kto auto zdedi)
Dufi001
27.02.15,12:15
I ked som sa tomu chcel uz vyhnut kvoli dalsim poplatkom... zrejme ine riesenie nebude. :( Dovtedy nim teda ani nemozem "narabat" dalej, ako predaj, srotovisko a pod?
dmc
27.02.15,12:22
Pri upratovani po nebohom otcovi ste nasli v garazi na policke SPZ (teraz uz TEC) a doniesli ste ich na Policiu odovzdat - co je z vozidlom jednoducho neviete - asi ho rozpredal na suciasty.
Chobot
27.02.15,12:36
A keby si povedal, že o žiadnom aute nevieš a dáš ho cigánom? Tí už tie plechy zúžítkujú.

Koho budú naháňať policajti, aby ho vyradil z evidencie? Otca? Ty o ničom nevieš.

Pokiaľ teda to auto nemá nejakú hodnotu, za ktorú by si to mohol predať. Ale pri 20 ročnom aute ťa jeho znovuzaradenie do eviedcie a všetky poplatky okolo toho budú stáť viac, ako cena, za ktorú by si ho predal.
Dufi001
27.02.15,12:41
Vdaka, dobry napad! Uz i tak som tych vydavkov mal dost...
právnik-probono
28.02.15,22:55
Odporúčam auto rozpredať na náhradné diely a PZP nechať zaniknúť z dôvodu neplatenia (ak už ovšem nezaniklo, čo predpokladám, že áno, nakoľko keď sa auto nepoužívalo dlhšie v premávke, je logické, že nikto zrejme zaňho ani PZP neplatil). Výnos z predaja náhradných dielov by som pre istotu rozdelil medzi zákonných dedičov (tých, ktorí dedili aj pri dedičskom konaní), aby to nikto z nich neskôr nenapadol.
Otvorenie dedičského konania kvôli veci bagateľnej hodnoty je neekonomické z finančného aj z časového hľadiska.