idea01
20.02.15,06:43
po havarii sa mi deju cudne veci.. zda sa mi ako by som videl co sa stane... strasne ma to trapi a neviem si stym rady... neviem snazil som sa stym zdoverit priatelke ale ona mi moc neveri.. ak niekto viete poradit tak co najskor.. uz to prestavam zvladat.. prosim potrebujem radu :(
idea01
27.02.15,11:26
po havarii sa mi deju cudne veci.. zda sa mi ako by som videl co sa stane... strasne ma to trapi a neviem si stym rady... neviem snazil som sa stym zdoverit priatelke ale ona mi moc neveri.. ak niekto viete poradit tak co najskor.. uz to prestavam zvladat.. prosim potrebujem radu
Chobot
27.02.15,12:57
A mne sa normálne zdalo, že som takúto otázku už videl. Teraz neviem, či vo sne, alebo to bolo na porade.

.
.
.
.

Tebe sa to nezdá, ty máš asi alzheimera, keď si nepamätáš, že si túto otázku už raz zadal. Potom nečudo, že sa ti zdajú veci duplicitné.

Aspoň na porade nezakladaj duplicity!!

http://www.porada.sk/t261114-po-havarii-sa-mi-deju-cudne-veci-vidim-co-sa-stane-v-buducnosti.html

Témy som spojil.
Anika61
27.02.15,15:18
A zrejme by si mal vyhladat odbornika-zrejme psychiater by to vedel riesit.
elis85
27.02.15,15:23
Už som to videla aj pár krát sfilmované :)
lapejko
27.02.15,19:15
nesťažuj sa, využi to!
Niekomu pomôž... napr. aj sebe, v Česku je dobrý jacpot v lotérii..
jelalim
27.02.15,19:22
Pre zaciatok staci si pravidelne, aspon 5-6x denne umyvat ruky pod tecucou vodou s mydlom a potom este pozerat menej americkych filmov.
nunenko
27.02.15,21:37
to je presne naopak, ked sa niečo stane myslíš si že si to už videl vo svojom zdaní, určitý druh Déjà vu (z francúzštiny, doslova „Už videné“, vyslovované [deʒa vy]) označuje v psychológii jav (tiež nazývaný paramnézia), kedy má človek z ničoho nič intenzívny pocit niečoho už predtým prežitého, videného alebo počutého. V bežnej reči alebo napr. v divadelnej kritike môže ale znamenať tiež proste niečo, čo „sme už videli“, čo nie je originálne, pôvodné.
cloe
27.02.15,22:12
Prepáč, nevidíš náhodou, či sa v zdraví dožijem 31.3.? To len tak na odľahčenie...
Anika61
28.02.15,08:13
Dnes po hlbsom zamysleni a po precitani vsetkych odpovedi...by som Ti poradila vyhladat dobreho neurologa,CT hlavy ,EEG nech urobi
korela
28.02.15,09:41
Pokladal by si to za veľmi nevhodné, keby si opísal, čo sa ti pri nehode stalo? Upadol si aj do bezvedomia? Prešiel si klinickou smrťou? Mal si niečo zranené, alebo si utrpel šok?
idea01
02.03.15,00:19
ja si z toho malo čo pamätám.. a mal som silný otras mozgu pohmliaždený hrudník.. s chrbticou ničo mal som tam poposúvané stavce aj nervy to mi zistil až holandský fizioterapeut po pol roku s krčnou chrbticou taktiež.. ale neviem asi som prv upadol do bezvedomia potom po niekoľko minútach som začal komunikovať.. ale asi mesiac pred ma varovala jedna.. že si mám dávať pozor že ked nezmením partiu alebo niečo take tak sa mi niečo zlé stane.. ja som si myslel že je to hlúposť čo by sa mi stalo a nemyslel som nato.. a potom sme šli s kamarátmi sa previesť ja som sedel v predu ako spolujazdec bez pásu tesne pred tým par desiatok pred nehodou som si zapol pás... a vraveli mi že keby som nemal pás tak by mohlo dosť k najhoršiemu.. PS: pre tých kt. si myslia že je to hlúposť alebo sa chcú vysmievať a podobné veci tak si to odpustite váš názor ma fakt nezaujíma Ďakujem..
Anika61
02.03.15,16:56
Nevysmievam sa...a co na Tvoje stavy hovori lekar-po uraze hlavy,zrejme navstevujes lekara,alebo nie?
idea01
02.03.15,23:45
už nie bol som na Ct aj na magneticku aj kade tade so srdcom som behal kedže mi vyskakoval tlak a strašne sa mi točila hlava ale že vraj s hlavou je všetko ok.. vyšetrenia mi robili kade ake a nič.. ale lekar vravel že na začiatku nemusi nič byť a po roku sa to može začať prejavovať ako uzkosti a kade čo.. a teraz je tomu rok a 3 mesiace... prv som nechcel isť k psychologovi ani nič.. ale tak asi najvyšši čas...
korela
03.03.15,06:14
ešte raz zacitujem tvoje zadanie "po havarii sa mi deju cudne veci.. zda sa mi ako by som videl co sa stane... strasne ma to trapi a neviem si stym rady... neviem snazil som sa stym zdoverit priatelke ale ona mi moc neveri.. ak niekto viete poradit tak co najskor.. uz to prestavam zvladat.. prosim potrebujem radu".
Uvedom si, čo si napísal.
"zda sa mi ako by som videl co sa stane... " spýtam sa, zdá sa ti alebo vidíš, čo sa stane? Je v tom rozdiel. Buď to cítiš alebo vidíš.
"strašne ma to trápi". Prečo ťa to trápi? Prekáža ti to iba preto, že to nie je bežné?
Lekári ti fyzickú stránku dg vylúčili. Fyzicky si zdravý.
Mohol si napísať koľko máš rokov, trochu by to doplnilo info o tebe.
Z akého dôvodu ti lekár predpovedá a formuje tvoju budúcnosť? Prečo by si sa mal dostávať do úzkostí? Ešte to aj časovo ohraničil. Zabudni na to, vyhoď to z hlavy úplne preč.
Ľuďom, ktorým sa stali podobné veci, začali logicky hľadať odpovede, čo sa s nimi deje. Každý človek má svoju jedinečnú cestu. Začali vyhľadávať ľudí, ktorí zažili niečo podobné. Niekto sa stíši, začne sa vnútorne počúvať a hľadať zmysel toho, čo sa mu deje, ev. si tieto javy pospája s inými životnými situáciami z minulosti, ktoré by s týmto mohli mať súvislosť.
Podľa mňa je skúsenosť neprenosná. Kto to nezažil a je odchovaný školou, máloktorý by mohol byť nápomocný. Ľudia, ktorí mali to výnimočné šťastie stretnúť otvoreného a vedomého človeka s klasickým vzdelaním, mali veľké šťastie. Sú aj takí. Dokonca odporučia aj autorov kníh.
Je vhodné pre každého človeka, aby spoznal sám seba, iba potom prežije svoj život v súlade so svojím životným poslaním.
Zaveď si denník, zapisuj si čo cítiš, resp. vidíš, aj veci, ktoré sa z toho stali. Zíde sa to tebe, keby ťa to prerástlo, možno neskôr by sa to zišlo aj tvojmu "psychológovi".
Skús nenabehnúť na lieky.
Buď sám sebou. Zvýšenie tlaku aj búšenie srdca môže byť aj tým, že ideš proti sebe, alebo stresom. Zvoľni tempo.
Môže to spôsobovať chrbtica. Daj sa ešte prehliadnuť, skús masáže, uvoľnia ťa. Plávanie, voda "oslobodzuje",
prechádzky do lesa. Čo najviac pobudnúť v prírode a najlepšie sám v tichu bez spoločnosti.
"ale asi mesiac pred ma varovala jedna.. že si mám dávať pozor že ked nezmením partiu alebo niečo take tak sa mi niečo zlé stane." Kto ti to povedal? Jožovi Rážovi to myslím nepovedal nikto, cítil sám, že sa mu niečo stane, ak bude žiť životom i naďalej ako dovtedy. Uvedomoval si to vysoké tempo, a vedel, že ak sa nezastaví sám, zastaví ho niečo iné.
Kto to tebe povedal, nemohol by ťa teraz usmerniť? Kto by ti to mohol ozrejmiť? Pretože, zdá sa, že vedel, čo ti hovoril.
A buď rád, že netrpíš úzkosťami, ani na ne nemysli, neprivolávaj si ich. Lekári niekedy zbytočne nahovoria veci... Ver si. Teš sa z každého dňa a ďakuj, že ti bolo dovolené prežiť a žiť.
bettylou
03.03.15,11:17
vieš si lepšie spočítať 2 a 2? volá sa to aj dedukcia, ale sú aj iné možnosti
Anika61
03.03.15,12:16
Podla toho co pises,ze CT i magneticka rezon.v poriadku-mas zrejme pourazovu traumu,ktora sa prejavuje roznymi negativnymi pocitmi-tocenim hlavy,busenim srdca zrejme aj nespavostou/ked to pises o 1,45h/
Mal by si vyhladat toho psychologa,pripadne psychiatra-pomoze Ti.
buchač
03.03.15,12:53
Zadaj do vyhľadávača ..." postraumatický syndróm (šok) "...

Veľa sa dozvieš...
korela
03.03.15,13:26
Bolo mi divné, že si nepricválal do témy okamžite ako vyšla. Tak som počkala. O PTSP viem. Nespomenula som ju schválne, je čas. Nespomínal, že by sa vyhýbal cestovaniu autom, ani že má úzkosť. Nespomína, že by sa mu vracali spomienky. Jemu sa premieta budúcnosť nejakým spôsobom. Toto prežíva mnoho ľudí najmä po klinickej smrti. Budúcnosť a iné.
Ak zájde pre pomoc, bude okamžitý adept na lieky. Predpíšu mu najskôr AD ako každému - lentilky. Načo je to dobré? A vplyve liekov pomlčím. A bude ich brať roky. Možno by vôbec nemusel.
Čas lieči. Príroda lieči. Pokoj lieči. Vzťahy liečia. Aj viera v seba lieči.
Tebe nejde o neho. Najviac sa dozvie, ak si prelúska hneď všetky dg.
korela
03.03.15,13:40
Po deviatich rokoch si tu konečne niekto všimol, že píšem väčšinou v noci. Pretože som hore. Mám taký biorytmus dlhodobo. Pred 89 som chodila do práce na 7.00, neskôr na 6.30, potom na 8.45. Podľa toho som sa aj ukladala k spánku. Po 89 som chodila do práce na 10.00, odchádzala domov o 14. a pokračovala, keď deti zaspali o 20.00. Pracovala som min. do polnoci. Moje vytúžené miesto. Nikdy mi tak žiadne nevyhovovalo.
To iba na margo toho, keď tu píše niekto po polnoci. Keďže sa mi to tu vyhadzuje na oči a argumentuje sa s tým, tak iba vysvetľujem, že to tak byť vždy nemusí.
Okolo nás bývajú umelci, pred nami, za nami, v noci svietime rovnako dlho. Každý ráno necviká.
Anika61
03.03.15,15:11
Korela ja som nepisala o Tebe:-) ,ale vsimla som si,ze zadavatel otazky pise vacsinou v noci...tak som z toho usudila,ze zrejme nemoze spavat.....
taiko
03.03.15,15:27
Ludia viete si len na malu chvilku predstavit, ze zadavatel pise pri plnom vedomi, ze nie je nijako psychicky naruseny a ze to co pise je pravda?
mlyn16
03.03.15,15:40
Je to zlé, keď ťa trápi budúcnosť. Skús riešiť prítomnosť vychádzkami do prírody. Osobná skúsenosť. Na začiatku zlostná, sklamaná,... po dvoch hodinách som sa spevom vracala domov. Teš sa zo všetkého čo vidíš. Možno aj krásny spev vtáka Ti niekto z druhej strany poslal na potešenie ducha.
buchač
03.03.15,16:02
TY VIEŠ ?
...a AJ DÁŠ nejakú skúsenosť ?

LEBO ja som NIE RAZ NAZNAČIL, že som zažil. Nie síce autonehodu. No myslím si, že vyfasovať strelu do tela je niečo podobné...ak nie ešte horšie.

TY vždy vravíš..." poznala si, máte v rodine, nejaký známy zažil "....
DAJ SVOJE reálne poznatky (lebo ja zásadne čerpem z tých svojich) a potom dáme reč.

Ešte aj tí psychológovia si môžu vravieť, čo len chcú. Pokiaľ nezažije na vlastnej koži, tak nepochopí....POCHOPILA SI ?

Takže aj tá moja psychologička mi bola len a len ako bútľavá vŕba, nakoľko som jej mohol a aj chcel povedať to, čo sa nikde inde nedalo...a to ani doma,nakoľko jeden nechce tej svojej rodine ešte viac nakladať.
Ja som tej mojej za veľa vďačný...mám byť proste za čo.
---------------------------------------------------
Ad lieky.
Niekedy sa proste nedá bez nich...viď vyššie. Tie čajíčky a iné proste nepomôže v tých prvopočiatkoch.

Viera v seba samého mi pomohla dostať sa z takých sračiek, kde iní už dávno kývli rukou a teraz voňajú fialky. Nepripustil som si ten opak optimizmu.

Moja zlatá...úzkosť zo spomienok s pohľadom do budúcnosti vcelku aj solídne súvisí. Ak ma chceš presvedčovať o opaku, tak si kľudne šetri prsty a klávesnicu.
---------------------------------------------------
To pricválanie radšej pošli tvorcom "Divikých koní"...možno použije ako námet na scénar pre pár častí.
---------------------------------------------------

Možno vyznie surovo, no ja mám v podstate problémy iných viac menej na háku.
Ak niekto vezme môj postreh, skúsenosť a či radu...nuž dobre. Ak nie, tiež dobre...mne je jedno, je to jeho život.
idea01
03.03.15,18:04
cítim čo sa stane... no prekáža mi to lebo neviem čo mam robiť stym.. mam 20 rokov.. neviem prečo ale vravel to.. že po čase sa to može ale nemusi zhoršovať.. plávam často ale v lete.. do lesa chodím veľmi často.. a veľmi často sím lebo cítim že v lese mi je najlepšie a chodím tam už dosť dlho.. v lese sa cítim byť slobodny.. ako príroda celkovo.. povedala mi to jedná známa... z mesta odkial som aj ja dakedy sme sa stretali častejšie to bolo pred havariou.. potom už menej... kedže ja som chodil do čiech.. a teraz som vo švajčiarsku.. ale vravela že ju nemam vyhľadavať že ked to bude potrebne tak ju stretnem.. a ak možeš tak mi napiš sukromnu spravu ak ešte niečo budeš písať..
bettylou
04.03.15,10:56
z jakej druhej strany??
mlyn16
04.03.15,11:22
Verím, že je niečo medzi nebom a Zemou
idea01
04.03.15,12:08
so šoférovaním problem nemam vôbec šoferoval som do čiech aj teraz som vo švajčiarsku a šoferoval som o nedlho idem domov a budem šoferovať sam celu cestu.. zase stale myslim na tu nehodu.. lebo sa mi stále zdá ako by sa mi niečo vtedy stalo.. neviem čo takže otazky typu a nevieš čo su zbytočne.. možno sa niektory smeju že som retardovany alebo čo ked toto možem napisať.. ale nemam ani strach s nikym inym sadnuť do auta a ani stou osobou s ktorou som havaroval.. tak ak to ostatnych nezaujima načo tu píšu? a hľadal som si take veci ako postraumatický syndrom.. nemysli že nie..
alaya1
04.03.15,21:19
So svojimi stavmi by si sa mal obratit na klinickeho psychologa, nie psychiatra. Su rozne techniky terapie, ktore uvolnuju tieto stavy.
terezyk
05.03.15,10:19
" je niečo medzi nebom a Zemou
"
vo fyzike tomu nadávajú : atmosféra
terezyk
05.03.15,10:21
" že vraj s hlavou je všetko ok "

len aby
terezyk
05.03.15,10:30
"
do lesa chodím veľmi často.. cítim že v lese mi je najlepšie a chodím tam už dosť dlho.. v lese sa cítim byť slobodny... teraz som vo švajčiarsku
"
švajčiarske lesy máš
švajčiarske lieky si kúpiš
švajčiarsky dochodok dostaneš

a ešte furt ťa niečo trápi ?
terezyk
05.03.15,10:36
Niekto mu radil denník

Keby si ho písal podrobne a poctivo, po pár mesiacoch by zistil, že jeho schopnosť je štatisticky BEYVÝZNAMNÁ

a nie že :
"
Nespomína, že by sa mu vracali spomienky. Jemu sa premieta budúcnosť nejakým spôsobom. Toto prežíva mnoho ľudí najmä po klinickej smrti. Budúcnosť a iné.
"
hovadiny
idea01
05.03.15,19:50
terezyk ako načo tu take píšeš ked ani nevieš koľko som vo švajčiarsku nevieš kde som tu nevie načo som tu.. a do dôchodu mám daleko.. ako fakt to tak ťa serie toto čo som napísal že tu musíš komentovať tie tvoje HOVADINY? ked nevieš ako sa cítim ako mi je s prepačenim na piču tak načo sa do toho staráš? z akých dôvodov? a aj všetci ostatý.. ja sa som sa normálne pýtal a vravel že ma to trápi.. a ak fakt vás to nezaujiíma tak nato kurnik ani nereagujte.. dakujem za pochopenie!