mipo
12.05.06,20:07
Prosím poraďte, má zamestnanec za nariadenú prácu vo sviatok nárok na príplatok min.50% a zároveň aj na príplatok min 25% za prácu nadčas podľa ZP §122 ods.1, §121 ods.1.
Chobot
12.05.06,19:08
Prosím poraďte, má zamestnanec za nariadenú prácu vo sviatok nárok na príplatok min.50% a zároveň aj na príplatok min 25% za prácu nadčas podľa ZP §122 ods.1, §121 ods.1.

Myslím, že nie, má nárok len na príplatok za prácu vo sviatok. U nás sa dáva len jeden príplatok.
Zita4
13.05.06,07:42
Prosím poraďte, má zamestnanec za nariadenú prácu vo sviatok nárok na príplatok min.50% a zároveň aj na príplatok min 25% za prácu nadčas podľa ZP §122 ods.1, §121 ods.1.
Patria mu obe mzdové zvýhodnenia. Mzdové zvýhodnenie za prácu nadčas nepatrí len v prípade, že si za túto prácu nadčas bude čerpať náhradné voľno.
ebeš
15.05.06,03:57
Treba rozlíšiť, či je zamestnanec hodinovo, alebo mesačne odmeňovaný.
Ak je odmeňovaný mesačne a neodrobí viac hodín, ako je jeho denný úväzok , príplatok za nadčas mu nepatrí.Iba príplatok za prácu vo sviatok.
Zita4
15.05.06,04:57
Treba rozlíšiť, či je zamestnanec hodinovo, alebo mesačne odmeňovaný.
Ak je odmeňovaný mesačne a neodrobí viac hodín, ako je jeho denný úväzok , príplatok za nadčas mu nepatrí.Iba príplatok za prácu vo sviatok.
Súhlasím, ale v tom prípade nejde o prácu nadčas. ;)
ebeš
15.05.06,06:16
Súhlasím, ale v tom prípade nejde o prácu nadčas. ;)
Zita4,priznám sa nerozumiem Tvojej odpovedi.
Dám príklad.
Som mesačne odmeňovaná.Mám osemhodinové pracovné zmeny, rovnomerne rozvrhnutý pracovný čas.
Pondelok bol sviatok. Ja som bola v práci.Odrobila som deväť hodín. Moje príplatky budú nasledujúce:
9 hodín min.50% príplatok za prácu vo sviatok
1 hodina min.25% príplatok za nadčas
Zita4
15.05.06,06:40
Zita4,priznám sa nerozumiem Tvojej odpovedi.
Dám príklad.
Som mesačne odmeňovaná.Mám osemhodinové pracovné zmeny, rovnomerne rozvrhnutý pracovný čas.
Pondelok bol sviatok. Ja som bola v práci.Odrobila som deväť hodín. Moje príplatky budú nasledujúce:
9 hodín min.50% príplatok za prácu vo sviatok
1 hodina min.25% príplatok za nadčas

Ja som reagovala na túto vetu:


Ak je odmeňovaný mesačne a neodrobí viac hodín, ako je jeho denný úväzok , príplatok za nadčas mu nepatrí.
aisa
01.06.06,18:01
Zaklincujem to. Za 9 hodín dostaneš 50% príplatok za prácu vo sviatok. Nič viac. Si mesačne odmeňovaná, máš odpracované hodiny podľa fondu pracovného času. Nadčasy Ti môže nadriadený zohľadniť v odmenách.Dovi!