jezurka47
27.02.15,20:11
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť aké daňové priznanie mám manželovi podať ak je v trvalom pracovnom pomere. V roku 2013 prerušil živnosť, ale iba na rok, prerušenie mu platilo iba do konca septembra 2014, nejako sme nato zabudli a živnosť si znovu prerušil od novembra 2014. Z toho teda vyplýva, že je povinný si podať daňové priznanie aj keď nemal žiaden príjem. Ďalšia vec je, že je zamestnaný na dobu neurčitú, ja som na rodičovskej dovolenke celý rok 2014, okrem 5 dní na začiatku januára, keď som bola ešte na materskej dovolenke. Okrem toho som dostala z práce odmenu vo februári vo výške 100 eur pred zdanením. V práci manželovi povedali, že si môže v rámci daňového priznania uplatniť nezdaniteľnú položku. Môžete mi prosím napísať do ktorého riadku mám uviesť môj "príjem" teda MD a odmenu? Ďakujem veľmi pekne za rady a odpovede na moje otázky. Zuzana
kukučka
27.02.15,19:20
Manželovi DP B, tvoj príjem na druhej strane. Tebe zo 100 € stiahli daň? Nemala si podpísané vyhlásenie k dani? Podaj DP A.
jezurka47
27.02.15,19:23
Áno, stiahli mi z toho daň, do toho príjmu zarátam celých 100 eur? alebo sumu po zdanení + materská za tých 5 dní? Ďakujem