EvkaKovacova
27.02.15,22:12
idem účtovať internetový obchod, ale donesú mi cca 1000 odoslaných faktúr do mesiaca, musím každú jednu zvlášť nahadzovať? nepozná niekto nejakú "fintu" ako si túto prácnosť zjednodušiť?
KEJKA
27.02.15,21:57
aj ja účtujem eshop, ideálne by snád bolo mať prepojený eshop na program účto, a opačne. Ale ja tiež nemám.
Sú to všetko faktúry občanom - konečným spotrebiteľom a sú aj v danom mesiaci aj uhradené až na výnimky.
Účtujem na základe tabuľky .xls, ktorú mi dodá klient aj s vyznačenými úhradami.
účtujem tržby jedným interným dokladom
bankové položky už účtujem jednotlivo samozrejme.
Neuhradené faktúry sú napr. neprevzaté dobierky v danom mesiaci - tie si osobitne vyznačím - vyrovnajú sa v ďalšom mesiaci.
EvkaKovacova
28.02.15,06:57
takže neučtuješ každú faktúru samostatne? ak dobre rozumiem, tak zaeviduješ do odoslaných faktúr iba raz mesačne (311/ 604 a 311 / 343 ) jednu faktúru /jeden zápis/ ako súhrn všetkých faktúr?
KEJKA
28.02.15,22:15
vyjadrila som sa nejasne?
abcd.kates
03.03.15,08:50
ani ja moc nechápem, mohla by si to konkretizovať KEJKA ? ty tie vydané faktúry vlastne neeviduješ do knihy vydaných faktúr mám pravdu? ale ako potom spáruješ úhrady za dobierky od kuriéra a z bankového výpisu?
KEJKA
03.03.15,21:52
to mám doložené tabuľkou od klienta - on tie platby eviduje, aj dátumy.
kedže všetky sú uhradené, tak tých pár neuhradených zaúčtujem ako osobitnú položku. Položky z bankového výpisu ako aj paypalu účtujem jednotlivo. mesačne mi to musí sedieť na tú tabuľku. Všetky faktúry sú samozrejme vytlačené a priložené k tomu internému dokladu. Nie je to zas tak úplne jednoduché, ale funguje to a je to aj preukazné.
EvkaKovacova
04.03.15,07:28
ďakujem zo odpoveď.
ak ešte niekto účtuje eshop, rada by som sa poradila, prosím dajte mi to vedieť. ďakujem pekne
zabu
04.03.15,12:17
u nas to funguje, exportom faktur do money. Hromadne vsetky faktúry prejdu do money a aj su zacutované.
barbie4
23.03.15,08:49
Poprosím o radu : poštovné a prepravné kuriérom na vystavených faktúrach účtujete na 604 alebo 602?
rakerian
27.05.15,17:34
Myslím, že inej cesty niet ako samostatné účtovanie každej faktúry. Už len kvôli prijatým platbám za nich. Určite je to prácne a najlepším riešením by bola nejaká automatizovaná možnosť, že eshop pri vystavení faktúry pošle nejaký export do účtovníctva. Niektoré eshopy to ponúkajú, prípadne sa to dá do eshopu dopracovať.