Katrina13
28.02.15,07:04
Ahojte, chcem si len overiť, či dobre chápem, že VRP nemusím používať, ak posielam tovar na dobierku na adresu šekom?( sme internetový obchod, predajňu nemáme) A druhou otázkou je, či sa na daňový úrad zasiela súhrnný výkaz, ak vystavím faktúru(tovar-konkrétne za 200 eur tento mesiac, na faktúre je uvedená aj DPH keďže sme platcami) pre občana do ČR? Podľa toho, čo som si čítala, by sa mal súhrnný výkaz podávať len ak zasielam tovar do iného členského štátu inému podnikateľovi?( on potom spraví samozdanenie ako my, keď nakupujeme z ČR od platcu DPH ale vyfakturuje nám FA bez DHP a ja spravím samozdanenie) Alebo sa mýlim?
Dáša_
28.02.15,06:16
čo znamená na adresu šekom? prídu ti peniaze na účet alebo poukážka na hotovosť, ktorú si vyberieš na pošte?
Žabinka
28.02.15,06:33
či s jedná o erp alebo vrp, pri dobierkovom predaji nie je povinnosť..
súhrnný výkaz sa podáva pri dodaniach pre platiteľov dph v IČŠ..
Katrina13
28.02.15,10:38
Áno príde mi šek na hotovosť, robí sa aj dobierka na účet ale tú nevyužívame, keďže tu nemáme banku dostupnú.
bomo
06.03.15,16:29
Ak odosielate tovar na dobierku, tak nepotrebujete ani elektronickú registračnú pokladňu ani virtuálnu registračnú pokladňu. Registračku by ste potrebovali len vtedy, ak by ste prijímali od zákazníka hotovostnú platbu.