Janka27/6
28.02.15,12:19
Dobry den
zijem v domacnosti s otcom a bratom. chcem si kupit byt a otec mi chce nan prispiet vacsou sumou penazi. ako to mame pravne osetrit?
chceme to urobit tak, ze otcovi nebudem splacat teraz, ale vyrovna sa to az potom medzi mnou a mojim bratom, ked pride na dedicske konanie. dufam, ze som sa dobre vyjadrila.
dakujem za rady
arizona
28.02.15,13:37
Otec nemusi nic pravne osetrovat,ked chce niekmu darovat nieco zo svojho majetku.
Pri DK ziadajte,aby sa tato ciastka zapocitala,ako neobvykli dar,aby ste si boli s bratom fifty-fifty,aby sa necitil ukrateny.
Mária27
01.03.15,09:08
Predpoklad je, že bude s čím započítať, keďže asi žijú v dome vo vlastníctve otca.
arizona
01.03.15,09:52
Ked pise,ze sa planuju vyrovnat na dedicskom,tak asi ma otec aj iny majetok. Ak nie,tak chudak brat...
Peggynka
01.03.15,14:15
Napíšem ti,ako by som to riešila ja (z pohľadu otca) - teoreticky;mám byt v hodnote 50 000€,chcem dcére prispieť na jej byt 25 000€.Dcére dám peniaze (darovacia zmluva) a synovi prepíšem polovicu bytu.Mám čistý stôl,je to spravodlivé a dúfam,že moje deti nebudú netrpezlivo čakať na môj majetok,ktorý sa stane dedičstvom až po mojej smrti,lebo len pánboh vie,či ma prežijú :)
Erzebeth
04.03.15,03:51
Napíšte darovaciu zmluvu na peniaze, ktoré ti otec daruje. Túto zmluvu odovzdáte , v budúcnosti notárovi pri dedičskom konaní po otcovi. Ty budeš mať menšie dedičstvo o darované peniaze. to je všetko.