3cfsp
28.02.15,14:26
pri založení sro-čky som ja a môj zahraničný spoločník z krajiny EU podpísali spoločenskú zmluvu, v ktorej sa okrem iného uvádza, že ak jeden zo spoločníkov "zbankrotuje" považuje sa to za zrušenie jeho účasti v spoločnosti tak, ako keby bola zrušená súdom. Keď som toto chcel uplatniť ohľadom zápisu zmien na obch. registri, bol mi zápis zamietnutý z dôvodu nepredloženia súdneho rozhodnutia o vyhlásení konkurzu na môjho spoločníka. Toto som v námietke doložil, na čo mi súd po 28 dňoch odpovedal, že si musí dať vyložiť účinky zahraničného práva na naše právo. Na čo sme potom podpisovali spoločenskú zmluvu? Vie mi niekto v tomto poradiť?
Vopred ďakujem. Chorchoj.
jsf
02.03.15,09:01
Takto ked to napises nevidim v tom zasadny problem. Ako som to pochopil, sud momentalne skuma, ci to, co si dolozil, je v principe ekvivalentne bankrotu podla slovenskeho prava. Ono totiz nemusi byt bankrot ako bankrot. Pravdepodobne dospeje k nazoru, ze ano, a vykona zapis.
taiko
02.03.15,09:03
http://www.porada.sk/t241041-poprosim-uprav-si-nazov-otazky-aby-vystihoval-jej-podstatu.html

Nazov otazky ako si ho zadal je neuveritelne zmatocny a vzhladom k otazke nezmyselny
3cfsp
02.03.15,15:33
Ospravedlňujem sa, ale ten názov otázky ma napadá, ak si predstavím, že by som zbankrotoval ja. Neverím, že by sa tým nejaký súd niekde zaoberal.
3cfsp
02.03.15,15:37
Ďakujem za odpoveď. Dodáva nádej po viac ako 2 mesiacoch doťahovania sa so súdom. A to vraj zápis trvá 2 dni resp. + 10 pri námietke.
taiko
03.03.15,09:29
Rozumiem Ti, ale Tvoja tema je predpokladam v prvom rade o Tvojom probleme, s ktorym chces poradit a az potom o Tvojich pocitoch. Ci sa mylim?
Okrem toho, sud sa predsa Tvojim problemom zaobera, takze ani tomu Tvojmu pocitu krivdy velmi nerozumiem
3cfsp
03.03.15,15:19
Môj pocit krivdy vznikol na základe toho, že bolo treba dobre pritlačiť. Pri návšteve registra sa mi dostal do rúk dokument, ktorý už bol pripravený na odoslanie, a podľa toho súd nemal ani najmenšiu vôľu sa niečím zaoberať. Až po intervencii táto odpoveď / zamietnutie/ zmizla a objavil sa dokument č.2, Mimochodom úplne iný, ale s podpisom toho istého sudcu.