Helinka14
01.03.15,15:37
ahojte,ako sa dostat k vyplateniu depozitusom v prenajme ,majitel predava byt,dozvedela som sa od neho že depozit neuidím nakolko si ním vyplatil realitku.To nemam este stale nic pisomne,vypoved z bytu alebo dohodu..caka kým si najde kupcu .Ja vsak cakat nemozem nadla som si už nahradne byvanie aj mu to oznamila.Vobec nechce majitel riesit tuto situaciu.Este malickost realitku si objednal on nie ja.Viete mi v tom poradit?
Mária27
01.03.15,18:38
Pri zmene majiteľa bude zo zákona prenajímateľom nový vlastník.
Bez dohody (či riadnej výpovede) ti depozit nemusí vrátiť. Naopak, ak sa aj odsťahuješ bez ukončenia nájmu, môže požadovať ďalej nájomné. Nájomná zmluva nemusí byť uzavretá písomne, ale ukončenie nájmu musí byť písomné.
dmc
01.03.15,20:00
Forma najomnej zmluvy -
§ 686
(1) Nájomná zmluva musí obsahovať označenie predmetu a rozsahu užívania, výšku nájomného a výšku úhrady za plnenia spojené s užívaním bytu alebo spôsob ich výpočtu. Mala by tiež obsahovať aj opis príslušenstva a opis stavu bytu. Ak sa nájomná zmluva neuzavrela písomne, vyhotoví sa o jej obsahu zápisnica.

Takze podla OZ ak sa najomna zmluva neuzavrela pisomne - musi existovat zápisnica

Podla zakona o kratkodobom najme § 3 ods. (2) Nájomná zmluva musí mať písomnú formu a zmluvné strany si navzájom poskytnú najmenej jedno jej vyhotovenie.


Ostatne samozrejme ako si uviedla
Helinka14
02.03.15,03:30
Ano maria to viem,ze najom dalej trva majitel chce aby som sa odstahovala ,preto sa ho ppytalla na depozit on mi tvrdi ze ho nema.Ja neviem ako v takom pripade sa mam s nim dohodnut.Vypoved mi nnedal,tak ka som mu navrhla aby sme to ukoncili dohodou.Zmluvu vobec nerespektuje,akoby nechcel nic pisomne mat
.sam nevie co chce.Mne vsak ide o depozit stahovanie je nakladne pre mna.
jsf
02.03.15,08:41
Mas najom na dobu urcitu? Dokedy? Aku mas dohodnutu vypovednu lehotu? A tiez: priznal majitel prijem z prenajmu DU?
Helinka14
02.03.15,10:12
Mam najom na dobu urcitu do juna,uz v januari mi prisiel povedat že ide predat byt tak za mesiac dva.Zrejme cakal ako sa kupci pohrnu,preto som si hladala nahradne byvanie to som mu aj hned povedala.Vypovedna doba je mesacna čo som tiež nepochopila podla oz ma byt trojm.Prijem z prenajmu určite nepriznal,kedže v zmluve je uvedena ciastka 220e so vsetkým.Platím vsak 430e aj depozit som tolko davala.
jsf
02.03.15,10:30
A platis prevodom ci v hotovosti? Ak nebodaj prevodom, tak mu navrhni velmi gentlemansku dohodu, ze 1. vrati ti depozit; 2. necha ta odist kedy chces; 3. ty nepodas podnet na DU.
Alebo, moznost B, proste mu napis a posli vypoved z najmu s tym. ze mu nezaplatis posledny mesiac a povazujes vase vzajomne pohladavky za zapocitane.
Helinka14
02.03.15,13:25
Platim mu na ruku,nechcel podpisovat ani prevzatie penazi .Trvala som vsak na prijmovom doklade aspon.Dnes sa mal ozvat tvrdil ze pride s dohodou zatial ani nepipol.Vobec neviem ako odist z bytu .Vedel ze si hladam novy podnajom oznamila som mu to,vyhovovalo mu to..len kupci sa nehrnu tak zrazu strajkuje .
Mária27
05.03.15,04:12
tak mu daj výpoved ty a po nej sa odstahuj. Depozit budes následne vymáhat platobným rozkazom.