alca0703
01.03.15,17:53
Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu. Dala som si žiadosť o zvýšenie výživného. Dostala som odpoveď od odporcu. Tá odpoveď bola plná klamstva-nič nové pri takýchto veciach. Ale zarazila ma tam jedna vec na konci odpovedi. Že maloletý nie je syn odporcu. Aby som dodala, odporca nie je podpísaný na konci odpovedi. Je tam podpísaný nejaký človek, ktorého nepoznám. Overovala som si aj na súde, či tam ma plnomocenstvo, ale nemá. Viete mi prosím Vas poradiť, či môžem dať na dotyčného človeka Trestné oznámenie za ohováranie? Vopred ďakujem
lujza.j
01.03.15,16:58
ohováranie
Podľa § 373 ods. 1 TZ kto o inom oznámi nepravdivý údaj, ktorý je spôsobilý značnou mierou ohroziť jeho vážnosť u spoluobčanov, poškodiť ho v zamestnaní, v podnikaní, narušiť jeho rodinné vzťahy alebo spôsobiť mu inú vážnu ujmu, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky. V zmysle § 373 ods. 2 odňatím slobody na jeden rok až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1

a) a spôsobí ním značnú škodu,
b) z osobitného motívu,
c) verejne, alebo
d) v podnikaní závažnejším spôsobom konania.

Odňatím slobody na tri roky až osem rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1

a) a spôsobí ním škodu veľkého rozsahu, alebo
b) a spôsobí inému stratu zamestnania, úpadok podniku alebo rozvod manželstva.

ak máš pocit,že ti bolo spôsobené niečo čo je uvedené vyššie podaj......
Chobot
01.03.15,21:12
Je tá odpoveď zaslaná zo súdu ako vyjadrenie sa k návrhu? Ak nie, a list si dostala priamo, vôbec ho nerieš, zahoď ho.
alca0703
02.03.15,15:15
Áno, bolo to zaslané zo súdu ako odpoveď na návrh o zvýšenie výživného.