Schmidtova
01.03.15,18:24
ahojte poradáci prvý krát mám robiť DP za občianske združenie Šport.klub. Ten má príjmy jedine z predaja služieb /fitko/ nie som si istá či sa na nich vzťahuje §41 zákona ? a daňové priznanie nerobiť?
Dakujem Ria
Papierniková
02.03.15,20:47
Občianske združenia nemusia podať daňové priznanie, ak majú iba príjmy, ktoré nie sú predmetom dane /=2%+dary/, príjmy, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43/=úrok na BÚ/, a príjmy oslobodené od dane podľa § 13 ods. 2 písm. b) /=členské/.Príjmy z predaja služieb vo fitness sú zdaniteľným príjmom a je potrebné podať DP.
Anežob
03.03.15,17:48
Občianske združenie, ak jeho hlavným poslaním je športová činnosť a ak príjmy z tejto činnosti nevytvárajú zisk, čiže vstupné je len vo výške nákladov na prevádzku fitka, tieto príjmy by nemali podľa mňa podliehať zdaneniu. Mali by ste to mať v stanovách zakotvené ako hlavné poslanie.

Preštudujte si ešte § 12 odst. 2 a 3, ďalej § 13 odst.1 písm. a/ v zákone daň z príjmov č. 595/2003 Z. z.

Občianske združenia musia platiť daň napr. z reklamy, nájmu nebytových priestorov, z obchodnej činnosti a podobne. Hlavná činnosť by nemala podlievať zdaneniu, ak z príjmov nevzniká zisk. Takto zjednodušene to chápem ja.