Ivetka0502
01.03.15,21:36
Dobry den,
chcela by som predat druzstevny byt, ktory som nadobuda v roku 1995 najomnou zmluvou a mam v nom odvtedy aj trvaly pobyt. Byt presiel z druzstevneho vlastnictva do mojho osobneho vlastnictva v roku 2013 po splateni zostatkovej hodnoty bytu.
1. Podlieha v mojom pripade prijem z predaja nehnutelnosti plateniu dane z prijmu?
2 Kupujuci chce znizit cenu o 33 % s odovodnenim, ze dan z prijmu z nehnutelnosti namiesto mna zaplati on. Je to vobec mozne?
Za odpovede dakujem.
Katy a R
01.03.15,20:48
Svoju daňovú povinnosť musíš splniť ty sama.
A neviem veru, prečo by si mu mala znižovať cenu o 33% :eek: - veď ty si od príjmu za predaj môžeš odpočítať aj výdavky, ktoré si mala - napr aj na rekonštrukciu, adm veci, ... a až z rozdielu platíš daň a následne ZP
dmc
01.03.15,20:52
kupujuci je "fajnsmeker" alebo "Kajsmetke" - alebo je to riadny "srandista"
Anik
01.03.15,20:59
V žiadnom prípade nepristúp na zníženie ceny ako Ti už napísala Katka a dmc je to riadny srandista. Ty si musíš zaplatiť daň a odvody z rozdielu predaj a - výdavky od r. 2013 -napr, rekonštrukcia ak nejaká prebehla, poplatky súvisiace s predajom.
Tohto roku som sa už viackrát stretla s tým, že vychytralci ponúkajú napr. zapl. dane a úmyselne zamlčia zaplatenie odvodu tiež nie v nízkej sume.