antoniaz
01.03.15,21:43
Som začínajúca živnostníčka, zaoberám sa nákupom a predajom korálok cez internet a predajom ručne robených korálkových šperkov. Účtovníčka mi poradila, že si mám viesť evidenciu zásob v excelovskej tabuľke, kde si mám rozdeliť korálky do 4-5 kategórií a postupne viesť prírastok a úbytok materiálu v týchto kategóriách. Lenže ja si neviem predstaviť ako by som mohla rozdeliť korálky len do povedzme 5 kategórií, keď je ich toľko rôznych druhov a všetky sú za inú cenu, tým pádom v týchto kategóriách ja neviem stanoviť ani jednotkovú cenu...Poraďte mi prosím Vás niekto, kto s tým má skúsenosti... Ďakujem....
Dáša_
01.03.15,20:51
možno by som skúsila si to rozdeliť cenovo - ale ani to nie je celkom dobra cesta. Teda myslím, kategória do 1€, do 1,5€...

úplne naiideálnejsie by bolo, keby si mala internetový obchod prepojený priamo so skladom. Trochu by ti to zjednodusilo prácu. Lebo korálkový obchod, to je kvantum poloziek po cente.
antoniaz
02.03.15,06:48
No, bohužiaľ zatiaľ nemám vlastnú web stránku, predávam cez jeden predajný portál, takže nemám obchod prepojený so skladom...Rozmýšľam, že keď evidenciu rozdelím do tých pár kategórií, či mám dať len takú približnú priemernu jednotkovú cenu? Aký to má potom zmysel celé robiť, keď to nebude zodpovedať skutočnosti...Priznám sa, týmto veciam(celému účtovníctvu) ja absolútne nerozumiem, je to pre mňa španielska dedina, ja len chcem, aby som mala všetko okolo toho v poriadku...