ikovacikova
02.03.15,06:36
Mám dve zamestnania. Mám veľmi presilenú ruku a potrebovala by som jej dať oddych. V jednom zamestnaní je to jednoduché, tam ruku nenamáham, ale v druhom nepretržite. Je možné v jednom zamestnaní čerpať PN a v druhom normálne chodiť do práce?
Andy Kralik
02.03.15,05:51
nie. Bud si alebo nie si praceneschopna.
evuš
02.03.15,05:53
Nie, nie je to možné....pokiaľ by si pracovala v druhom zamestnaní, bralo by sa to ako porušenie liečebného režimu...
tonkat
01.05.15,21:32
A keby som v druhom zamestnani cerpala dovolenku? Bolo by to porušenie liec.rezimu? Ďakujem za odpoveď.
kopretinka
02.05.15,05:29
dovolenku si zobrať môžeš,ale musíš dodržiavať liečebný režim.....
tonkat
02.05.15,05:38
Ďakujem kopretinka za odpoveď. Vieš mi dať aj nejaku oporu v zákone alebo usmernenie zo sociálky?
kopretinka
02.05.15,06:24
neviem,aké usmernenie potrebuješ? k čomu?
kopretinka
02.05.15,06:29
obom zamestnávateľom doruč DPN,nech ti to lekár vystaví 2x
Tweety
02.05.15,06:36
Máš dve riešenia, buď lekár vypíše 2 DPN pre obidvoch zamestnávateľov alebo jednu a v druhom zamestnaní budeš mať A alebo si zoberieš dovolenku. Ale v každom prípade musíš dodržiavať liečebný režim. Viď zákon o SP.
Pepa
02.05.15,08:08
Áno, v niektorých prípadoch je to možné, napr. ak sa nejedná o ten istý charakter vykonávanej práce. Záleží aj na skutočnosti, akú liečbu odporučil ošetrujúci lekár. Ak budeš vykonávať v druhom zamestnaní takú prácu, ktorá by mala za následok nepriaznivý priebeh liečby, tak je to problém. V prípade vypísania DPN iba z jedného poistného vzťahu, oddelenie nemocenských dávok sa bude dopytovať druhého zamestnávateľa či tam vykonávaš prácu a ak áno, tak dá podnet na vykonanie kontroly, či sa jedná o porušenie liečebného režimu oddeleniu lekárskej posudkovej činnosti. Preto nesúhlasím s tvrdeniami "NIE JE TO MOŽNĚ".
veronikasad
02.05.15,08:13
Nemá príjem v druhom zamestnaní dopad na poberanie neocenského - ak liečebný režim bude dodržaný ?
Pepa
02.05.15,08:31
Každý poistný vzťah sa posudzuje zvlášť .... takže odpoveď: nemá.
veronikasad
02.05.15,08:40
dik
Tweety
02.05.15,10:59
môžeš uviesť aj príslušný §, ktorý o tom hovorí?
karol.za
02.05.15,11:36
taký § nieje
Katy a R
02.05.15,11:36
tak jednoduchšie je dať sa vypísať z obidvoch PP ... ale individuálne je možnosť - ako píše pepa - samozrejme, skontrolujú si, či môže vykonávať danú prácu.. http://www.socpoist.sk/poradna-dok/48995s?prm2=48980&sword=&insurance_kind=329&target_group=0&life_sit=0&kriterium=all&page=1.

dám jednu skúsenosť (už to tak viackrát neurobím) - pred časom som si uplatnila dávku len z jedného poistenia ... nechcela som žiadať NM od za-ľa, kde som mala dohodu...- na moje nemilé prekvapenie mala zodpovedná pracovníčka okolo toho "plno rečí" - pretože zo SP samozrejme robili kontrolu, či robím, alebo nerobím ... aj sme sa veru potom rozlúčili (tipujem - či náhodou dáke nezrovnalosti tam iného charakteru nemali?).
- toto píšem preto - aby si vedela, že v každom prípade o tej DPN bude vedieť aj zamestnávateľ, u ktorého si neuplatníš nárok na dávku (vždy si overujú dodržiavanie LR).

a ešte doplním: - lebo nikto si tuším neklikol na link .. trošku z neho
"O porušenie liečebného režimu nejde v prípade, ak dočasne práceneschopný poistenec súbežne vykonávajúci niekoľko zárobkových činností je uznaný dočasne práceneschopným len na niektorú z nich, pričom na ostatné zárobkové činnosti nebolo dôvodné uznať dočasnú pracovnú neschopnosť a tieto aj naďalej vykonáva."

Ja by som ti predsalen doporučila dať sa vypísať z obidvoch poistení - veď určite budeš mať vychádzky - oddych ti nezaškodí, a možno iné veci si v kľude poriešiš ?;)
Katy a R
02.05.15,11:37
ale nie je ani taký, ktorý to zakazuje ;). platí § 58 odst 1 z SP - a uplatňuje sa zákon o zdravotnej starostlivosti :)
Tweety
02.05.15,14:28
šak to, že každý má tie svoje priority, pre niekoho je prioritou zdravie a pre niekoho to druhé
karol.za
02.05.15,14:51
a kedže zadavateľka píše že má dve zamestnania,to znamená že si platí dve nemocenské poistenia potom jej ......nemocemská dávka je vyplácaná podľa § 58 odst. 2 zákona o SP
Pepa
02.05.15,15:50
Zadávateľke na ňou položenú otázku bolo zodpovedané, to že niektorí tu popísali nepravdy je zbytočné komentovať, nepýtala sa na priority........ snáď ona sama vie prečo robí to čo robí, tak načo takéto komentáre ......
Katy a R
02.05.15,16:06
a to už prečo by jej mala byť vyplácaná podľa odstavca 2 ??? - keď si uplatní len z jedného poistenia?
buchač
02.05.15,16:12
Sorry, že som sa ozval....
=========================

Pepa
Áno, v niektorých prípadoch je to možné, napr. ak sa nejedná o ten istý charakter vykonávanej práce.

=========================
By ma zaujímali tie " niektoré prípady"...
Hlavne KONKRÉTNA špecifikácia.
karol.za
02.05.15,16:12
lebo ak je pn tak nieje schopná práce ani u jedného zamestnávateľa,preto sa tomu hovorí PRÁCE NESCHOPNÝ
:):):):):)
Katy a R
02.05.15,16:18
a čítal si vôbec ten priložený link zo SP? (a tiež viac prípadov by si našiel na porade)
- a ešte jedna info - všimni si, že pepa reaguje väčšinou len vtedy, keď už tu píšeme "dezinformácie" - a uvedie to na správnu mieru! ;)
buchač
02.05.15,16:19
Pepa
Áno, v niektorých prípadoch je to možné, napr. ak sa nejedná o ten istý charakter vykonávanej práce.
===================================

Ten KONKRÉTNY priklad by sa náhodou nebol k máni...???
Ale predpokladám, že sa nedočkám...a ani zdôvodnenia.

-----------------------------------------------------
Ja sa len preto interesujem, aby som zbytočne nekomentoval a k veci vravel.

-----------------------------------------------------

Veď to by bola potom bežná prax...2 zamestnania.
V jednom by sa maródovalo a v druhom pracovalo.
V jednom by sa brala maródka a v druhom plat.
....atď...
Pepa
02.05.15,17:14
Juraj, ja tento konkrétny prípad nebudem "hodnotiť". Je vecou zadávateľky prečo a čo chce. Nezvyknem mudrovať a poúčať či "analyzovať" (ako napr. tí čo zmazali .....) Zapojila som sa do témy iba preto, lebo tu zazneli dezinformácie. Je mi v podstate jedno, čo si kto napíše. Ale ak niekto treskne do éteru "je to takto" a je to hlúposť tak zvyknem reagovať. Snáď ešte takto: je možné z jedného poistného vzťahu poberať nemocenské a z druhého mzdu...... všetko záleží od posúdenia, či vykonávaná práca z ďalšieho poistného vzťahu nepriaznivo neovplyvní napr. trvanie DPN (dočasnej pracovnej neschopnosti) z prvého poistného vzťahu. K tomuto sa vyjadruje všeobecný a posudkový lekár.... čiže: nie je to bežná "prax". A odporúčam.. prečítať link priložený Katy.
buchač
02.05.15,19:17
Pepa

Mne jedno jak kolečko na fúriku...
Viac menej mi šlo (ide) o MOJE vlastné poučenie, ktoré sa chcem (chcel by som) dozvedieť od informovanejších.

Tie zákony a ostatné je vedľajšie...nie vždy sa jednému chce nimi predierať a lúskať ich a aj tie nadväzujúce.
tonkat
03.05.15,13:31
Ďakujem všetkým za prispevky, mam v tom jasnejšie. Nejde o to, ze by dotyčný chcel robit popri marodke, ale v jednom zamestnani ma zostatok celej starej dovolenky, tak by to bolo prenho výhodnejšie čerpať dov.ako marodku. Samozrejme liečebný režim by dodržiaval, ide mu o zdravie. Pekny zvysok nedele.
Katy a R
03.05.15,13:47
- len priamo v tlačive DPN vyznačí, že si NEUPLATŇUJE nárok na dávku z iného poistenia.:)