Gabriela Horváthová
13.05.06,15:02
Prosím Vás,
potrebujem poslať súrne predfaktúru do Švédska. Nie sme platiteľmi dph (http://www.porada.sk/showthread.php?t=7176). Prosím Vás pomôžte kto má skúsenosti s takouto faktúrou. Potrebujem mať (náležitosti) aj v anglickom jazyku? Prosím, prosím....:mee:
:confused:
Vopred ďakujem.
gigi
stuko
14.05.06,13:12
myslim si, ze by bolo vhodne, aby bola faktura v anglictine, pre bezproblemove vlozenie do uctovnictva partnera.
Zastavam nazor, ze by mala obsahovat vsetky nalezitosti, ktore ma mat faktura na slovensku.

tj obchodny nazov , adresa, ICO, DIC, registracia, presnu adresu objednavatela vratane oznacenia krajiny a jeho udajov, ktore sa v danej krajine uvadzaju, dalej ciselne oznacenie faktury, v zmysle ciselnika, ktore pouzivas v uctovnictve, dalej presne oznacenie fakturovanych poloziek (odporucam, kvoli slovenskym daniarom ich nazov napisat v slovencine a nasledne aj anglicky preklad) formu uhrady.

v pripade, ak je platba platobnym prikazom, nezabudni iviest SWIFT a cislo uctu v IBAN formate.
Gabriela Horváthová
14.05.06,14:36
Ďakujem,
tak to skúsim preložiť do angličtiny. Dúfam, že sa mi to podarí a nenapíšem tam nijakú sprostosť. Tá angličtina už mi ide na nervi. Prečo nie je dobrá slovenčina. Všade je len angličtina a prosím Vás prečo???
gigi
hana 10
14.05.06,14:42
Ďakujem,
tak to skúsim preložiť do angličtiny. Dúfam, že sa mi to podarí a nenapíšem tam nijakú sprostosť. Tá angličtina už mi ide na nervi. Prečo nie je dobrá slovenčina. Všade je len angličtina a prosím Vás prečo???
gigi

ja fakturujem do spanielska, faktury mam dvojjazycne, pouzivam moju beznu fakturu a vzdy pod tym mam spanielsky preklad.
stuko
14.05.06,14:57
ak pouzivas alfu tak tam sa da vybrat aj polozka ze anglicka, alebo nemecka faktura, ako je to pri inych systemoch neviem
Gabriela Horváthová
14.05.06,16:25
Nemám žiadny účt. program. Robím to ručne píšem do peňažného denníka a do ostatných. Používam ten typ faktúry, ktorá je bežne dostupná v papierníctve.
gigi
Allegra
22.06.06,18:30
ak pouzivas alfu tak tam sa da vybrat aj polozka ze anglicka, alebo nemecka faktura, ako je to pri inych systemoch neviem

Rád by som vedel kde to v tej Alfe je - nemôžem to nájsť, mám verziu 12.22 - netreba upgrade?
Dík za odpoveď:)
Allegra
22.06.06,19:52
Už som to našiel, najprv ju treba vypísať, až potom pred tlačením sa to dá vybrať:D