MatejMar
02.03.15,09:55
Zdravím, mám problém. Robil som izoláciu stropu medzi drevené trámy (vzdialené od seba 120cm) zo spodu som naskrutkoval a "L"kami pripevnil strešné laty 4x6cm (vzdialené od seba tiež 120cm) medzi strešné laty som dal 6cm izolácie. Zo spodu som pripevenil parozábranu. Montáž konštrukcie na sadrokarton som si predstavoval cez perové závesy tak že drót s očkom prichytím samorezkami zo spodu o strešnu latu (cez parozabranu) a potom vyhnem do zvislej polohy. Mám otázky: Môže sa to tak prichytávať? Original by malo byť zaťaženie samorezky v strihu a nie v ťahu. Obávam sa o pevnosť spoja po čase. Viem že kotvy by nemali byť tak ďaleko od seba ale robil niekto zo vzdialenosťou 120cm? Alebo použiť radšej obojsmerný rošt? Vie mi niekto povedať aká je minimálna výška pérového závesu? Vychádza mi 250cm svetlosť miestnosti a nerad by som ju znižoval. Alebo použiť radšej priamy záves (2 skurtky nie 1, pravdepodobne nižšia výška závesu, ale v tom prípade by museli byť priame zavesy otočené tak že by mohli byť vzdialené od seba 120cm) ? Už viem že som to asi nevymyslel najlepšie zameriaval som sa na to aby som čo najmenej rezal izoláciu a nie na konštrukciu sadrokartonu.
stevomigas
03.03.15,06:11
v podsatate odporucam montovat sadrokarton na strop vzdy na konstrukciu z profilov CD a vodiacich UD profilov (oadzuju sa po obvode stien), aky typ zavesu pouzijete je v podstate zalezitost, ci napr. priamy zaves dociahne, kde treba. Inac sa pouzije napr. rychlozaves (nasunie sa na zavesny drot), uchytenie sa potom robi podla moznosti, cize kazdych 120cm, ale date hustejsie tie zavesy (napr. kazdych 60cm) a drzat to bude urcite. Tym padom si potom s CD profilmi urobite konstrukciu s predpisanymi rozostupmi 60cm, alebo podla potreby. Vybavene. Priklad s pouzitim priamych zavesov: http://www.zeravik.cz/img/mid/21/p1010013.jpg
MatejMar
09.03.15,07:49
Tak som začal rozteč nosných CD som dal podla možnosti čiže 120cm viac ani menej som nemohol. Závesy som dal každých 50cm a CD profilmi som urobil konštrukciu každých 40cm. Mám len ďalšiu otázku. Nikdy predtým som krížový rošt nerobil. Krížové spojky sú také volné? ľahko sa s tým da hýbať vôľa tam je niekoľko milimetrov.
http://www.fastimages.eu/?v=20150309ro.jpg