Natty
02.03.15,11:18
Dohoda uzatvorená v r. 2013, príspevok poskytnutý v r. 2014 vo výške 60 % dotácie, zvyšok dotácie v r. 2015 (40 %).
Upravuje to nejaké usmernenie alebo pokyn?

Prosím, súri mi to...
mondes
02.03.15,10:29
Musíš si preštudovať dohodu, tam sú podmienky. Ale ak vedieš JU, tak dotáciu zaúčtuješ do PNZD. Až následné čerpanie z dotácie sa preúčtuje z PNZD do POZD a potom zaúčtuješ ako VOZD. Teda do N ide len tá časť dotácie, ktorá je vyčerpaná. Napr. ak z dotácie budeš platiť odvody do ZP vo výške 57,68 Eur, tak najprv tých 57,68 eur preúčtuješ z PNZD do POZD a následne zaúčtuješ ako VOZD v členení ZP.

Pri paušálnych výdavkoch musíš celú časť dotácie v r. 2014, teda tých 60% započítať do príjmov a v r. 2015 ak budeš uplatňovať paušálne výdavky taktiež, tak do príjmov zahrnieš zvyšných 40% z dotácie.
Natty
02.03.15,12:18
Mondes, ďakujem za príspevok, avšak toto mám poriešené. Mňa zaujíma, ako sa to správne naúčtuje do záväzkov, teda v akej výške? Našla som na nete, že len do výšky poskytnutej dotácie na príslušný rok, ale myslím si, že správne by mala ísť do záväzkov celá suma na základe dohody. Potrebujem overiť, ako to má byť správne (a na základe čoho sa to takto eviduje v záväzkoch)?
JankaO
02.03.15,18:25
Mám za to, že celá suma. Vychádzam z toho, že zmluvný záväzkový vzťah je na celú sumu, len jej čiastočné plnenie zo strany ÚP je podmienené splnením dohodnutých podmienok k určitému dátumu. Nesplnením podmienky, je povinnosť vrátiť dotáciu a zvyšná poskytnutá nebude - t. j. podnikateľ príde o 100 % dotácie.
Natty
02.03.15,20:29
JankaO ďakujem, tiež som toho názoru, že celá suma, t.j. 100%.