delonko
02.03.15,13:58
Uplatnila som si od vodovú odpočitateľnú položku na zp u zamestnávateľa.
Dna 7.2. som bola vo volebnej komisii a mala som teda aj iného zamestnávateľa.
Môžem si v oznámení na mesiac 2 zrušiť nárok a v marci opäť nárokovať OP?

Písala som do všetkých ZP a toto odpísali, tak teraz babo raď: Des.
VŠZP
V prípade, ak zamestnancovi zanikne nárok na odpočítateľnú položku, napr. z dôvodu vzniku ďalšieho pracovnoprávneho vzťahu aj u iného zamestnávateľa, je potrebné do 8 dní odo dňa zmeny oznámiť zánik nároku na uplatnenie odpočítateľnej položky prostredníctvom odovzdaného tlačiva Oznámenie zamestnanca na uplatnenie nároku na odpočítateľnú položku (tlačivo bolo predložené zamestnávateľovi pri začiatku uplatňovania OP; časť Zmeny údajov uvedených v oznámení).

Následne po ukončení nároku na uplatňovanie OP na mesačnej báze bude možné OP uplatniť až v ročnom zúčtovaní poistného na verejné zdravotné poistenie, ktoré vykoná zdravotná poisťovňa.


DOVERA
Dobrý deň,

dovoľujeme si Vás informovať, že uplatniť si odpočítateľnú položku môžete opäť v marci. Tlačivo „Oznámenie zamestnanca na uplatnenie nároku na OP“ predkladate zamestnávateľovi.



Treba mi robiť výplaty tak čo zrušiť na 2 a uplatniť opäť v 3, a vyznačiť v oznámení? Ako to idete robiť? Ďakujem.
veronikasad
02.03.15,13:01
Napíš aj text dotazu, ktorý si posielala do ZP
delonko
02.03.15,13:04
Prvé tri riadky hore je text čo išiel do ZP.
veronikasad
02.03.15,13:09
Nedalo mi - volala som na infolinku VšZP (odpovedala p. Duchoňová). Bez problémov od 1. marca môže pokračovať v uplatňovaní odp. položky na zdr.poistenie.
veronikasad
02.03.15,13:11
Tá odpovď VšZP zrejme platí len v prípade, ak dohoda u iného zamestnávatela stále trvá