vikiz
02.03.15,14:35
Dobrý deň, chcela by som vás poprosiť šéf mi priniesol faktúru za tovar ktorý nakúpil v čechách - uhradil ju v hotovosti a názov má faktúra za hotové daň. doklad č...., všetky údaje dod. a odb., popis tovaru a pod sumou k úhrade uvedené zaplaceno v hotovosti, hotovosť prevzal dňa, meno a podpis. + dodací list. Žiadny PPD. Môžem tento doklad brať ako faktúra a zároveň PPD? Ešte som sa s tým nestretla Ďakujem za radu.
KloferHladny
02.03.15,16:20
áno (napr. aj ALZA)
fortunka
02.03.15,17:06
áno môžeš, ale odporúčam pri hotovostných úhradách robiť do pokladne ku výdavnkovému dokladu kópiu uhradenej faktúry (ak je možnosť... a nie je ich milión, urýchluje to kontrolu :P Pri zahraničných nákupoch mám toto úplne bežne... dokonca tam šupnú iba pečiatku uhradené v hotovosti a dátum a vybavené :/

Ale tak aj škodoradosť je radosť, vidieť daňovákov ako krvopotne hrabú v šanonoch k pokladni aj faktúry, aby to "naozaj bol tovar" :)))
vikiz
03.03.15,09:28
Ďakujem pekne :)
vikiz
03.03.15,09:51
Ešte by som sa chcela spýtať, nakoľko nemám s takýmto nákupom skúsenosť - kurz použijem v deň uskutočnenia úhrady? Faktúra-PPD bola vystavená aj uhradená v jeden deň, aj tovar bol prevzatý v tento deň. Ďakujem
evuš
03.03.15,10:11
Nie, ak bol nákup uskutočnený napr 3.3. - použiješ kurz z 2.3.
fortunka
03.03.15,11:23
obe budu mat rovnaky kurz, pouzijes kurz ECB vyhlaseni den predtym, trosku sa to zvlastne vysvetluje, ale nbs.sk... a datum zadaj den pred tym datumom ako pise evus. Inak taketo su najlepsie :P ziadny kurzovy rozdiel.. to mam vzdy rada :)))))
vikiz
03.03.15,11:52
Ďakujem Vám a prajem pekný deň. :)