ucdur1
02.03.15,13:42
Som 3 roky po operacii ucha /otoskleroza/. Pri ceste autom sa mi v zakrutach kruti hlava a pri vystupeni stracam rovnovahu. Je to len chvilu. Mozem mat problem pri lete lietadlom. Asi 2 hodinovy let.
ivka70
02.03.15,13:20
Mozes. A nemusis. Ale skor ano, lebo priznaky vyzeraju ze suvisia so zmenou pohybu a nie zmenou vysky atmosferickeho tlaku.
Byva ti zle aj vo vytahoch (najma rychlovytahoch)?
Skus sa na to spytat svojho osetrujuceho lekara.
misoft
02.03.15,17:01
Nie som lekár. Ale podľa popísaných symptómov - malé problémy budú. Treba si uvedomiť fakt: na palubu lietadla síce nastupuješ ako do autobusu :D - teda relatívne v pohode, ale potom lietadlo "roluje", čiže sa pohybuje na runway (k odletu) - mení pri rolovaní smer (sú to síce veľké oblúky, ale predsa sú...). No a nakoniec štart - zvýšené zrýchlenie pri štarte a následne dosť prudké stúpanie - a to je dosť podstatná zmena smeru. Počas letu prípadné turbulencie (hádže s lietadlom hore-dole a nakláňa vpravo-vľavo) i keď sa piloti tomu snažia vyhnúť. A nakoniec pristávanie - opačné k štartu.
Ak sa chceš toho vyvarovať, nemysli na pohyby (čítaj si niečo a nepozeraj von cez okienko), radšej seď a buď pripútaný (pocit istoty). Okrem toho - pri výstupe máš času na "aklimatizáciu" habadej. Kľudne môžeš vystúpiť aj ako posledný - ucho a mozog sa upokojí. Takto sa to dá prekonať.
ucdur1
02.03.15,19:24
Vo vytahu mi to nerobi. Len otacanie, zakruty a hlavne cesta do kopca.