phoebe
13.05.06,22:24
Prosim vas, vie niekto, ako sa v Pohode robi clenenie skladov?
Snazim sa aby na urovni Vetva 2 boli rovnocenne polozky (vyrobkove skupiny) a az potom konkretne vyrobky. Nedari sa mi to a vzdy ma da o uroven nizsie.
pr.
sklad 1 - vyrobca - vyrobkovy rad - vyrobok

vyrobkovych radov od toho isteho vyrobcu mam ale viac. Potrebujem na tu druhu uroven dostat viac poloziek. Vie mi niekto poradit? Dakujem
Pidgey
18.05.06,05:05
No , clenenie sa vytvara v Pohode cez agendu clenenie.
V tejto agende mas prve pole Nazov skladu, kde definujes sklad, v ktorom vytvaras clenenie.Druhe pole je nazov clenenia, je to myslim nepovinne pole, zobrazuje sa iba v niektorych tlacovych zostavach (tusim v cenniku).
a potom tam mas dalsich 7 poli kde je mozne vytvarat clenenie.Vzdy dalsia pole je vlastne podclenenie toho predosleho.
Ked chces napr vytvorit clenenie
Sklad - ceruzky
- papier
Tak aj ceruzky, aj Papier napises do prvej vetvy, lebo su na rovnakej urovni.Ak by si chcela dalej rozdelit papier na napr velky a maly, takto toto napises uz do toho druheho pola za nazov papier.Cize toto cele by nakoniec vyzeralo v zapise takto .Su tam dokopy tri clenenia

Sklad Vetva 1 Vetva2

1.Sklad - ceruzky
2.Sklad - papier - velky
3.Sklad - papier - maly
Treba si to vyskusat,ale este lepsie doporucujem si pozriet skusobnu firmu ktora je v programe a tam uz je vytvorene nejake clenenie, a tam je to este lepsie vidiet.