date
13.05.06,22:50
co mozem robit ako zamestnavatel, pokial viem ze zamestnanec kradne z pracoviska naftu = zatial vsak bez dokazov priameho nachytania pri cine. 3nasobok jeho mzdy je nic, lebo sa mu vykazujem minimum....a podla vsetkeho sa jedna o 500tis ciastku vo forme PH, ktoru stihol rozpredat. Pls poradte
KEJKA
13.05.06,20:57
co mozem robit ako zamestnavatel, pokial viem ze zamestnanec kradne z pracoviska naftu = zatial vsak bez dokazov priameho nachytania pri cine. 3nasobok jeho mzdy je nic, lebo sa mu vykazujem minimum....a podla vsetkeho sa jedna o 500tis ciastku vo forme PH, ktoru stihol rozpredat. Pls poradte
tu je ťažká rada, záleží v akých podmienkach pracuje, akú mal príležitosť..aké sú kontrolné systémy vo firme.
Ako je možné, že sa neprišlo na to skôr?
Netuším. v akej oblasti to je..priamo na pumpe? Ako funguje evidencia spotreby či predaja. Koľko pracovníkov prichádza so zásobami do kontaktu?
bepo
14.05.06,04:27
To už je na trestné oznámenie na políciu a tí aj majú technické prostriedky na zabezpečenie dôkazov.
KEJKA
14.05.06,05:04
Známy mal takéto problémy....
zamestnanec čerpal na firemnú kartu benzín, nosil si to domov.
Ale kartu mal len on, tie nákupy boli len jeho a čerpal oficiálne do jedného auta služobného. Prišli na to pri prepočítavaní spotreby PHM. Takže to mal evidentne on na triku.... a tak na radu právnika dali Trestné oznámenie na neznámeho páchateľa.
Čudovala som sa prečo na neznámeho ...ale vraj je to tak treba, je to právnicka kľučka.
ayya
14.05.06,07:52
co mozem robit ako zamestnavatel, pokial viem ze zamestnanec kradne z pracoviska naftu = zatial vsak bez dokazov priameho nachytania pri cine. 3nasobok jeho mzdy je nic, lebo sa mu vykazujem minimum....a podla vsetkeho sa jedna o 500tis ciastku vo forme PH, ktoru stihol rozpredat. Pls poradte
podla mna nic moc nemozes robit, ked mu "vykazujes minimum" nakoniec taku sumu ti nemohol rozkradnut za dva-tri mesiace ... takze asi ta ma v hrsti, .... a mam velku chut napisat ze: dobre ti tak! :(
ale - co mam "mimoporadove" ohlasy, vraj ti to nemam napisat ;)

p.s.: keby mal slusnu mzdu, dostaval by diety, ktore mu patria a ty by si mu kontroloval kilometre, kazdy rok by ti mozno aj vykazoval usporu PHM

p.s.2: trosku ma mrzi, ze na tvoj prvy prispevok som odpovedala tak prikro, ale nieco mi hovori, ze v skutocnosti sa to na prvy prispevok iba tvari, hmm...
aj by som to celkom pochopila...
ayya
14.05.06,10:24
Pred cca dvoma hodinami som napisala predchadzajuci prispevok, nemam na nom co odvolavat... iba by som chcela doplnit par suvislosti, ktore nam mozno pri prvom rychlom precitani povodnej otazky unikaju.

Tie suvislosti su rozne, podla mojho nazoru ... v osobnej sfere bola dana prednost kratkodobym cielom, pred dlhodobymi... zamestnanec, ktory pristupi na horeuvedene odmenovanie, sice pravdepodobne momentalne dostane na ruku viac, ako keby bol vyplacany podla predpisov.... Problem nastava v momente, ked sa oficialna mzda stane zakladom na vypocet nejakej davky... v chorobe, ... pripadne pri invalidnom dochodku, alebo ... najsmutnejsie pri vypocte vdovskeho a sirotskeho dochodku ... to je vtedy tragedia osobna :mee:

ale su aj ine suvislosti ... ;)
bv_alexandra
15.05.06,11:37
500000,- je dosť vysoká čiastka, ale je priam divné že ste na to neprišli skôr. Viem že ked mi dá zamestnanec aby som mu preplatila 3000 sk za benzín a pritom viem že bol len 2krat Blava Nitra, že je to hlúposť a jednoducho mu prerátam km a spotrebu a tolko mu zaplatim.
Myslim, že nemáte veľa možnosti, a toto je jedna z mnohých nevýhod pri uzatváraní PZ na minimálnu mzdu.
PS: a ešte jedna rada z osobnej skúsenosti, ak to začnete riešiť, neodporúčam čokoľvek zraziť z vyplaty, prip. zadržať/nevyplatiť / mzdu, pretože zo zákona je povinnosť mzdu najskôr vyplatiť a potom sa domáhať od zamestnanca nejakých úhrad za spôsobené škody.
Pekný deň.
KEJKA
15.05.06,18:44
riešime síce automaticky, akoby išlo o auto...ale mohli to byť nádrže, benzínová pumpa apô teda kde sú väčšie zásobníky, a zlodej jednoducho odčerpal do kanistry a predal....
ayya
15.05.06,19:01
riešime síce automaticky, akoby išlo o auto...ale mohli to byť nádrže, benzínová pumpa apô teda kde sú väčšie zásobníky, a zlodej jednoducho odčerpal do kanistry a predal....
vlastne mas pravdu, ... vtedy by mu to netrvalo dlho,...
vychadzala som asi z toho, ze zadavatel napisal slovicko "kradne" (vid nedokonavy) ...
a nie ukradol
:)
durisovad
15.05.06,19:16
Nie je vam divne, ze zadavatel otazky za tri dni vobec nereagoval na vase prispevky?