riso77
14.05.06,09:56
Zdravím

Moja známa platí mesačne zdravotné poistenie VšZP. Chce sa v júni 2006 odhlásiť z poisťovne, teda vrátiť kartu poistenca. Chcem sa Vás opýtať, keď sa znovu prihlási do poisťovne napr. začiatkom januára 2007, či bude musieť platiť doplatok VšZP za mesiace, keď bola odhalená z poisťovne.
Mesačne platí 634,- Sk, ako dobrovoľne nezamestnaná.

Ďakujem
Zita5
14.05.06,08:14
Zdravím

Moja známa platí mesačne zdravotné poistenie VšZP. Chce sa v júni 2006 odhlásiť z poisťovne, teda vrátiť kartu poistenca. Chcem sa Vás opýtať, keď sa znovu prihlási do poisťovne napr. začiatkom januára 2007, či bude musieť platiť doplatok VšZP za mesiace, keď bola odhalená z poisťovne.
Mesačne platí 634,- Sk, ako dobrovoľne nezamestnaná.

Ďakujem

Ak vráti kartu poistenca ....potom ďaľej čo bude ak ochorie.?Podľa môjho názoru dobrovolne nezamestnaná osoba je povinná platiť do ZP , pretože nemá za ňu kto platiť ...štát to nebude .

Ak by toto chcela riešiť len kvôli vyhnutiu sa plateniu do ZP ....tak to sa jej nevyplatí a narátajú jej to spätne .

Z mojej strany toľko , možno ma niekto opraví .
DanielaSL
14.05.06,08:19
Zdravím

Moja známa platí mesačne zdravotné poistenie VšZP. Chce sa v júni 2006 odhlásiť z poisťovne, teda vrátiť kartu poistenca. Chcem sa Vás opýtať, keď sa znovu prihlási do poisťovne napr. začiatkom januára 2007, či bude musieť platiť doplatok VšZP za mesiace, keď bola odhalená z poisťovne.
Mesačne platí 634,- Sk, ako dobrovoľne nezamestnaná.

Ďakujem

Nemôže sa odhlásiť a nebyť nikde poistená. Zo zákona jej vyplýva povinnosť byť poistená a platiť si.
evina
14.05.06,08:29
Zákon 580/2004 o zdravotnom poistení...§ 3
2) Povinne verejne zdravotne poistená je fyzická osoba, ktorá má trvalý pobyt na území Slovenskej republiky; ...



§ 4

Vznik verejného zdravotného poistenia
1/ Verejné zdravotné poistenie vzniká narodením, ak ide o fyzickú osobu s trvalým pobytom na území Slovenskej republiky (§ 3 ods. 2).
Viera123
14.05.06,08:33
Ja iba doplním, že zmeniť zdravotnú poisťovňu môže iba raz ročne, a to vždy najneskôr k 30.9. príslušného roka... Poistencom novej sa stáva od 1.1. do 31.12. nasledujúceho roka.
riso77
16.05.06,17:57
Ďakujem Vám za odpovede.