ZdenciBA
02.03.15,22:01
12.novembra 2013 , my oznamila SP dlh za poistenie ktore mi vzniklo ako SZCO za obdobie 7/2011 az 6/2013 vo vyske 2716,96euro. Nasledne som poziadal o splatkovy kalendar , vyratali my ho na jeden rok. Teda 12splatok po 227euro cca. Po roku platenia som chcel informaciu od SP ci je vsetko OK ? Vas dlh je uhradeny avsak vzniklo Vam tu penale za omeskane platby vo vyske 990euro cca. Ako som pozeral platby jeden mesiac som nechtiac vynechal a pokracoval som az v dalsom takze som splatkovy kalendar predlzil o mesiac. Ako je mozne ze ma nikto neupozornil ze je neuhradena platba a hrozi my penale ? Ako je mozne ze z dlhu ktory splacam a platby boli omeskane uz kedze som v spominanom obdobi neplatil a vznikol my teda dlh este budem patit penale v skoro polovicnej vyske mojho dlhu ? Je mozne sa odvolat ?

Na stranke SP sa pise o splatkovom kalendari toto :Dlžník je povinný rešpektovať splátkový kalendár. V prípade, ak nedodrží termín splátky, ktorý určila Sociálna poisťovňa na jednotlivé splátky, zaplatí nižšiu sumu jednotlivých splátok, ako určila Sociálna poisťovňa, alebo si neplní svoje odvodové povinnosti, stáva sa celá dlžná suma splatnou. V takom prípade sa splátkový kalendár zruší a už zaplatená suma sa použije na zápočet pohľadávky Sociálnej poisťovne.

No nic take sa v mojom pripade neudialo...