Poola
03.03.15,10:11
Raiffeisen Bank International v roku 2014 vykázala konsolidovanú stratu vo výške 493 miliónov eur v súvislosti s konfliktom s Ukrajinou a Ruskom.
Tatra banka patrí do rakúskej skupiny Raiffeisen, je jej 100% akcionárom.
Medzinárodná ratingová agentúra Moody's Investors Service je v procese revízie zníženia ratingu Tatra banky.
V TB mám termínovaný vklad. Známi už vybrali a presunuli peniaze z TB do Slovenskej sporitelni, kde mali dalši učet, všetky peniaze z TB..
Ak by ste mali peniaze v Tatra banke, aj napriek tomu že zo zákona garantuje banka vklady /do určitej výšky/, vybrali by ste radšej pre istotu svoje úspory z TB ?
bodliak
03.03.15,09:23
Nie.
Chobot
03.03.15,09:43
Presne takto vznikajú hystérie, pričom právie tie môžu viesť k tomu, že položia banku. Známy vyberie peniaze, potom ďaľší známy, povie to ostatným známym a tí tiež vyberú peniaze. Tým banke nepomôžete prežiť. Vklady máte poistené fondom ochrany vkladov, tak čoho sa bojíš?
Poola
03.03.15,09:48
práve preto sa z dôverou obraciam práve sem :-)
lujza.j
03.03.15,09:55
Ak budes mat lepsi pocit vyber....su to tvoje peniaze....tvoje rozhodnutie......a daj inam......banky nas maju aj tak na haku.....aj tak iba a iba zodrat.....
Chobot
03.03.15,09:56
Nemusíš vyberať. Ale nikto ti to nezakazuje. Nemyslím si, že by to našu banku položilo, ak matka má problémy. Môže sa napr. stať, že ju predajú inej bankovej skupine, keby bolo najhoršie.

A keby bolo úplne najhoršie - potom je tu fond ochrany vkladov.
Poola
03.03.15,10:27
Ďakujem za názory a áno je to už tak..
expeeert
03.03.15,11:34
Tak prežitie banky ma vôbec netrápi, pokiaľ si ja vyberiem z nej peniaze....
Banky tiež nezaujíma, z čoho ja prežijem, keď nemám z čoho splácať hypotéku...
lujza.j
03.03.15,11:36
Asi tak!
expeeert
04.03.15,06:10
A inak, oplatí sa mať v banke peniaze? Čo ak sa niekedy aj naša "milovaná" vláda rozhodne spraviť niečo obdobné ako pred 2 rokmi na Cypre? Že sa rozhodne zdaniť peniaze, koré máte na účte a zavrie banky??
taiko
04.03.15,06:59
taiko
04.03.15,07:07
1. Banka nemoze zato, ze si si Ty zobral hypo, ktoru nevies splacat.
2. Teraz prezeniem. Prezitie banky by Ta malo zaujimat najma preto, lebo ked zacnu banky padat, kvoli takymto spravam, tak si to aj tak nakoniec zliznes aj Ty . :)
fortunka
04.03.15,07:17
Presne tak.. zasse niekto zbytocne panikari... ;) banky sa predavaju a menia hore dole stale... ale nepocula som o tom, ze by nejaka "skrachovala" (teda v poslednej dobe).... Mam TB a teda uspory si ani nahodou nebudem vyberat a rusit svoje zmluvne produkty aby som niekde za ne zase znovu platila a musela riesit a nastavovat co mi vyhovuje :P Ak by takto panikarilo vela klientov, tak nakoniec skrachuje kazda banka...
lujza.j
04.03.15,07:24
Tai ....keby niekto vedel ze sa v priebehu splacania udeje nieco preco bude problem so splacanim...nik by si uver...to je jedno aky nevezme.....banky ziju iba z toho,ze "ty" si zadlzeny.....tebe v NL vyvolavaju na mobil a nutia ti uver?!su take mohutne reklamy v tv ako tu?
Peggynka
04.03.15,07:24
Môj otec hovorieval,že najlepšie nemať peniaze,lebo máš tisíc problémov,ako o ne neprísť a bez nich máš len jeden...že nemáš peniaze :D
Peggynka
04.03.15,07:25
A pôžičku na vianočné darčeky a dovolenku si zabudla,Lui :D
expeeert
04.03.15,07:26
Áno, banka nemôže zato, tak ako ja nemôžem zato, že banka nevie hospodáriť. Prežitie banky, pokiaľ v nej nemám peniaze ma netrápi, pretože po nej príde ďalšia...
lujza.j
04.03.15,07:39
Pravidelne mi volaju...je to dost otravne...este aj ked pridem na pobocku.....
Ano peggy tu ti daju na vsetko....hlavne ze sa zadlzis.....
V De si chlapov kolega-nemec chcel zobrat mini uver....nedali mu.....tu by mi taky dali v tescu pri pokladni...
taiko
04.03.15,10:19
@lui eej veru hej, furt mi volaju a tlacia mi uvery a sa divia, ze ziadny nechcem :D. Problem s ludmi je ten, ze si beru uver a uz pri jeho vybavovani vedia, ze idu na doraz. Napr ze si beru uver, ktory bude LTT splacany z dvoch platov. Potom, ked jeden plat odide, tak su v ....
jslancik
04.03.15,10:28
pozri, vklady máš chránené Fondom ochrany vkladov. Ak máš v TB viac, ako je hranica 100 000 eur, tak ten zvyšok pre kľudný spánok presuň do inej banky. Ale nepredpokladám, že by to bolo s tým objemom také vážne. Ak áno, tak nie je vhodná doba na držanie toľkého množstva peňazí, obzeral by som sa po nejakej nehnuteľnosti ako investícii.
lujza.j
04.03.15,10:29
Posledne ked mi volali z TB...pan pri tom ako mi ponukal love žral..normalne mi žvachlal do ucha....:D
fortunka
04.03.15,12:16
aj zo Sberbank treba utekat :P Tak aj takú... kto vie kto ich kúpi a ako dopadnú klienti ;)
fortunka
04.03.15,12:19
ako komu, kde sa teda oplati mat peniaze? V ponozke? :) Co ak ta vykradnu? vyhoris? stratiš ju? A z ponozky sa lahsie mina, cize napr. ja nic neusetrim... určite tu nehovoríme o stotisícoch, čo treba "bezpodmienečne" minúť na nejakú nehnuteľnosť, ktorá "vraj" nestratí hodnotu. Nemať finančnú rezervu je také slovenské...
kobolcs
04.03.15,14:03
V bankach zo zasady mat len úver na investicie. na beznom ucte tak akurat na tie vydieracske poplatky. terminak ani nic ine netreba ale aj tak dostanes len "nula cela nic".V pripade fyz os. nepodnikatela este by sa dalo uvazovat ak nema uver nikde a moze si dovolit cakat polroka ci rok na svojich max. 100 000 z ochrany vkladov - kde momentalne nie su skoro ziadne peniaze. TB ci SLSP jje to jedno. je to osobnych sympatiach a unosnosti ich poplatkov co si vyberies.
kobolcs
04.03.15,14:14
zavisi cci OP aky rizikovy profil, a podla otazky by som tipol extremne konzervativny, a netreba zabudat pri 0.5% inflacii je 0,8%uroklepsiako 3% urok pri 4,5 % inflacii. ak ma tolko penazi a je extremne konzervativny tak naozaj len bankove vklady, na SK je v ponuke 16 roznych bank cize 1 600 000 moze byt v istote teda 12 lebo KDb,unicreditbank,mbank,fio su zahr.pobocky.a neviemcivsetky su pod slovenskym zakonomo ochr vkladov,ale su pod EU zakonom, takze pri tychto 4 tam je este hre kurzovy rozdiel czk,huf,pln voci euru.
expeeert
04.03.15,14:41
V tom prípade otázka znie, čo je viac pravdepodobné - či vykradnutie, vyhorenie a pod. alebo krach banky, resp. nejaké rozhodnutie vlády, príp. exekútor,ktorý ti zablokuje komplet účet...
A míňanie je otázne, ľudia pokiaľ napr. platia kartou, majú tendenciu míňať omnoho viac, keď nevidia priamo peniaze...
Státisíce sa neoplatí držať ani v banke ani doma, ale ich niekde investovať (min aby aspoň nestrácali na hodnote)
V prípade peňazí doma nie je človek viazaný nezmyselnými podmienkami banky, poplatkami a pod., na druhej strane zase keď je človek mimo domu a potrebuje peniaze, tak ich nevyberie z bankomatu...
:)
terezyk
04.03.15,15:20
Ja by som do banky, kde sa v reklame verejne priznali, že

"Najlepší idú za nami "

NIČ nevložil a počkal na tých najlepších :D :D
terezyk
04.03.15,15:23
ja má drobný problém

- nemám 1600000
- ani 160000
- a tuším aj 16000 by som musel zbierať z viac zdrojov
Poola
04.03.15,15:41
sranda že ešte nikto nespomenul tích, čo na Slovensku skupujú všetko:-)
kobolcs
04.03.15,15:50
fortunka
04.03.15,16:04
podla mna je vacsia pravdepodobnost prave straty hotovostnych penazi... aj ich minutie... ak niekto chce sporit, ma kopec moznosti ako tie peniaze dat mimo dosah svojej platobnej karty. Ja doma neusporim nic... lebo ved "doma mam" a zaplatim z toho hocico... a nezmyselne podmienky? No neviem... ja som ziadne nezmyselne nenasla, okrem bankoveho poplatku (napr.. prave TB sa moze zan hambit... )
A ako sa investuju tie peniaze vhodne? Nie pomocou bank? V hotovosti asi nikde... teda ak odmyslime to co som pisala..nehnutelnosti a spol.
A este k exekutorovi... ak niekto ma dlhy tak nech mu ten ucet exekutor zablokuje, no a? Co ma povedat veritel na to, ze mu niekto nezaplati? Ak niekto splaca svoje dlzoby, exekutora sa vobec nemusi bat :)
fortunka
04.03.15,16:06
Ak posobi banka v SR plati pre nu to co pre slovensku banku a je jedno ci je zahranicna a ci nie. Rovnako ju schvaluje/povoluje NBS a je teda pod "nou".
fortunka
04.03.15,16:12
lujza, tai... ak vam volaju a obtazuju cas, treba povedat aby vam viac nevolali a nebudu vam volat.. je to takeeee jednoduche. A teda TB ma celkom vychovanych zamestnancov... mam s cim porovnavat, som s nimi teda dost v kontakte posledny rok :P V tb prideluju toho "osobneho bankara" akonahle ma clovek asi viac eur na ucte a ten potom vyvolava o dusu... ja som ju zrusila hned na zaciatku, slusne samozrejme a viac mi nevolala, ak som nieco potrebovala kontaktujem ju emailom. Bez problemu. Uver? Bez problemu vobec nie, nebonitny klient dostane priserny urok (co je normalka), bonitneho preveruju hore-dole v kazdej banke.. nedaju peniaze ani nahodou hocikomu.. to skor rozne nebankovky, pozickarne a pod. A neschopnost splacat uver je v prvom rade problem ludi, nemaju si ich brat... za to banka nemoze. Tiez je to iba obchod pre nu ;) Ale jasne, mali by poskytovat peniaze za dobry pocit :P
kobolcs
04.03.15,17:08
to nie celkom tak pobocky zahranicnych bank nemusia bytclenom ochrany vkladu sr, ale musia byt clenom ochrany vkladu v ich materskej zemi v eu, tzn ze keby krachla zahramicna banka ktora ma pobocku v sr, tak musia vyplatit ochranuvkladov v ich domacej mene/gbp,pln,czk,huf,pln,dkk atd/ v konverznej hodnote rovnej 100 000 eur, ak su cleno OVSR tak dostanete 100 000 a u nas este nie su rozsirene ale treba davat pozor na investicne ci sporodruzstva kde je garancia len 20000 euro, preto napr. fio sa premenil na banku
Poola
04.03.15,17:16
fortunka k poplatkom TB ktoré ozaj nerozlišujú biznismena od chudobného dôchodcu mi v banke poradili: každý začiatok mesiaca volám na Dialóg, po hlasovej identifikácii ktorú mi zriadili na pobočke, si znižujem poplatok zo 7 na 3,50.
fortunka
04.03.15,17:31
no ale ani tych 3,5nie je nizky poplatok, hlavne ak okrem tych "specialnych" sluzieb pouzivam 10 dalsich...investicne produkty, DDS a co ja viem co este... ale prave tieto su mi na nic.. lebo telefonovat nepotrebujem a teda nepotrebujem hlasovu identifikaciu... detto ani ostatne zo specialnych sluzieb nepotrebujem (spending report tam tiez bol.. ten pouzivam odjakziva a teda poplatok mi to ani raz neznizilo :P )Ked som sa teda na tu moju osobnuu bankarku obratila, ze ked uz som ten VIP klient tak nech mi znizia ten poplatok :P no nie...:)