Nemožná
03.03.15,17:37
Dobrý deň ,bola som poškodená pri havárii - zlomená noha.Ošetrujúci lekár mi obodoval zranenia,na základe čoho mi bolo z poistky vinníka vyplatené bolestné.Následne mi na polícii ukázali bodovanie mojich zranení súdnym znalcom,kde bolo bodovanie iné,oveľa vyššie a podľa ktorého by mi prislúchalo odškodné cca o 1000 Eur vyššie,ako mi bolo vyplatené,čo nie je zanedbateľná suma.Je možnosť nejak žiadať o vyplatenie poistného znova a žiadať o doplatenie sumy podľa súdneho znalca?Alebo je to už pre poisťovňu vybavené a nemám už nárok na nič?Ďakujem.
misoft
03.03.15,16:41
Poisťovňa si svoje splnila. Vyplatila poistku na základe bodového ohodnotenia lekára - nemá preto dôvod niečo meniť. T.z. že už nemôžeš opätovne žiadať vyplatenie poistného.
Ak máš ohodnotenie súdnym znalcom - môžeš si to súdne vymáhať od vinníka - na základe toho ohodnotenia súdneho znalca. Ale poisťovňa je už mimo.
Nemožná
03.03.15,17:32
Ďakujem,aj som si myslela.Cestou súdu by som nerada išla, mohla by som to žiadať v mimosúdnom vyrovnaní?Zrejme však vinník nebude ochotný nič navyše platiť,keďže škodu,ktorú spôsobil zaplatila poisťovňa.Myslím,že pre neho je to vybavená vec.A moja noha,hlavne koleno už nebude nikdy ako bývala...
misoft
03.03.15,17:38
Mimosúdne s ním asi ani nepohneš - pre neho je to "vybavené". A pokiaľ cestou súdu - výsledok je neistý....