Marian Timar
03.03.15,18:25
Chcem Vás poprosiť, či sa nájde niekto kto ma skúsenosť alebo dobrú radu na to to. Prišlo mi to na jednom papieri, zo súdu neprišlo nič, na dokumente nieje žiadna pečiatka súdu a ani číslo spisu, príde mi to veľmi podivné. čo s tým? dobrá rada?
misoft
03.03.15,17:30
A naozaj dlhuješ?
Pretože takýto papier je pokusom o vydieranie.
Ak nedlhuješ - podaj TO na PZ SR, alebo na prokuratúre pre podozrenie z vydierania.
Je to jeden zo spôsobov, ako títo výpalníci "pracujú" - zastrašovanie, vydieranie.
Marian Timar
03.03.15,17:36
bohuzial dlhujem, avsak mi tento list pride uplne chory, nie som skuseny v prave, ale ak uz dali moj pripad na sud, snad by mi mal sud poslat platobny rozkaz, nie oni, na hnusne cervenom papieri, bez peciatky sudu, spisovej znacky, advokatom zalobcu je "advokatska kancelaria" -bez mena, bez sudcu ktory to riesil? nemal som byt vyzvany sudom na vyjadrenie sa alebo daco?
VANUSKA
04.03.15,06:13
EOS KSI je tzv."vymáčacskou spoločnosťou". Dlh máš zrejme voči niektorej "nebankovke". Pokiaľ tejto spoločnosti neuhrádzaš dlh tak nebankovka využíva služby EOS KSI a tá robí BU-BU-BU...alebo už EOS KSI odkúpila od nebankovky tvoju pohľadávku. Je potrebné vedieť od koho si zobrala spotrebiteľský úver. Prevažná väčšina týchto nebankoviek má vo svojich zmluvných podmienkach také podmienky, ktoré sa priečia dobrým mravom resp. sú tieto podmienky neprijateľné. Odporúčam sa obrátiť na niektoré združenie ktorého činnosťou je ochrana spotrebiteľa proti nekalými podmienkami nebankových subjektov napr. HOOS, HLAS SPOTREBITEĽA a pod. Červené "ľajstro", ktoré Ti prišlo pokiaľ je na kvalitnom papieri tak po použi na ......!!!!! Inak naň ani nereaguj, je to len strašenie pre BLBÝCH a BLBŠíCH !!!!!!
babka - ježibabka
04.03.15,08:48
Misoft aj VANUSKA majú pravdu, že EOS KSI sú podvodníci. Daj si do vyhľadávača je tu o nich viacej tém. A keď ten dlh máš tak sa spoj s nimi a dlh vyrovnaj u nich.
misoft
04.03.15,19:40
V jednom máš pravdu. Platobný rozkaz vydáva súd a nie nejaká s.r.o.
A potom nasleduje exekútor (ak sa dlžník nerozhýbe).
Pretože PR nemôže byť bez predchádzajúcej žaloby (ako sa vyhrážajú) - a oni to hneď poslali. A každý súdny prípad ma svoje Č.j. a sídlo súdu, kde sa to koná (a ja tam súd nevidím). Podľa týchto údajov sa potom dá na súde a podľa čísla zistiť skoro všetko.
Preto - podaj na nich TO.
Okrem toho - keďže máš dlh, kontaktuj veriteľa. Zisti, koľko a kde máš vyrovnať.
jelalim
04.03.15,19:52
Mne to pride uplne v poriadku. Napisali, ze to podali na sud a dokonca poslali aj navrh platobneho rozkazu ako to bude vyzerat zo sudu. Byt na tvojom mieste, zaplatim cim skor. Ako nahle oni budu mat v rukach pravoplatne rozhodnutie od sudu, nebudu uz upozornovat ani len tym cervenym papierom.
misoft
04.03.15,19:58
No v poriadku to nie je!
Oznámenie o podaní žaloby - oznámenie, nie žaloba.
Preto ani nemôžu vydať:
Platobný rozkaz
"právne zastúpeného: ADVOKÁTSKA KANCELÁRIA (aká?, kto?)
Bod 1) .....doručenia platobného rozkazu.... (akého? vydaného kým? PR vydáva SÚD, nie s.r.o.!)

Podpis
Okresný súd Rožňava - kde je razítko, kde je podpis?

Takýchto lajstier si na tlačiarni vytlačím tisíce......
Pretože tak by tam malo byť napísané (presné sídlo - je to štátna inštitúcia, adresa sa vypisuje úplná)

Okresný súd Rožňava
Námestie 1. mája
048 01 Rožňava

Ako ty píšeš - podali návrh - toto nie je návrh, toto je "akože" riadny Platobný rozkaz.

Okrem toho - zo súdu NIKDY nechodia farebné papiere! Zo súdu chodia biele papiere s razítkom a podpisom v obálke s modrým pruhom a doručenkou!

Z ich strany je to nátlak, zastrašovanie a vydieranie!
terezyk
04.03.15,20:19
asi dlhuje toľko

a oni mu takouto červenou formou ukazujú o aký platobný rozkaz požiadajú, takže vydieranie to asi nebude
misoft
05.03.15,09:43
Naozaj? Zákon 300/2005 §190 ods.1 - hrubý nátlak....
Kto iného násilím, hrozbou násilia alebo hrozbou inej ťažkej ujmy núti poskytnúť plnenie majetkovej alebo nemajetkovej povahy pre seba alebo pre tretiu osobu za služby vlastné alebo služby tretej osoby, ktoré mu za takéto plnenie proti jeho vôli vnucuje, a to aj vtedy, ak také služby predstiera, potrestá sa odňatím slobody na štyri roky až desať rokov.

Inak - tento "spôsob komunikácie" je typický pre nebankovky, žiadne súdy, žiadne upozornenia, rovno výpalníkom.
terezyk
05.03.15,10:12
Janíčko
merito je :
- podpísala zmluvu
- zobrala €
- nesplatila €
- dlhuje €

Nikto jej NIČ nenanútil !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
násilie tam nejako nevidím

neviem či 900 evri je "iná ťažká ujma"
DAJANKA81
07.05.15,10:19
Ahoj,ako si dopadol s EOS KSI?