M3G
23.10.04,00:18
Prechádzam príspevky a keď vidím ako sa ľudia neustále tešia :) stále si myslím, že z porady berieme viac ako jej dávame. Neviem ako ostatným, ale mne porada ušetrila toľko času(aj keď na druhej strane zobrala), toľko školení, zbytočných ciest a telefonátov a hlavne poskytla priestor na odreagovanie, že som sa rozhodol, že ak sa ešte aspoň jedna osoba ku mne pridá, tak posielam Richardovi príspevok.
Aký? V podstate by mohlo ísť o symbolickú sumu(ale aspoň takú, aby Richard neprerobil na bankových poplatkoch...)
Ale keďže sa hovorí, že v jednote je sila, určite mu nepomôže nejakých pár korún odo mňa alebo nejakých 5-10 členov porady. Na to, aby sa dalo v skutočnosti pomôcť nás musí byť aspoň 50-500.
Za svojím si ale stojím, ak sa ešte jedna osoba pridá...
Návrhy?
Paula
23.10.04,07:07
Symbolická by bola, keby bola lentilková. Nesymbolická by potrebovala Richardovo číslo účtu.
vladan
23.10.04,10:08
Symbolická by bola, keby bola lentilková. Nesymbolická by potrebovala Richardovo číslo účtu.

pridávam sa, pridávam sa, pridávam sa :D
NADEJKA
23.10.04,10:38
Dobrý deń,aj ja sa pridávam,mne tiež porada veľmi pomáha a ušetrila mi kopu času a ešte väčšiu kopu nervov v behaní po úradoch a nedostávaní informácií.
Takže aj ja.
M3G
23.10.04,11:35
Aká suma by to mohla byť? Navrhnite.
Môj návrh by bol 50-200 Sk. Aj keď porada.sk by si zaslúžila viac...
Ide len o symbolickú sumu a keď nás bude viac, možno z toho aj niečo bude.

To Richard: zverejníš nám aj Tvoje číslo účtu alebo to môžeme posielať na Tvoju adresu: viď http://www.zoznam.sk/firmy/s/74235.html

alebo sem
http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=3087&SID=9&P=0

Richard poraď.
ekin
23.10.04,15:26
SOM ZA, budu to vsak Richardove sukr.!!!! Nie ze mu to dame na podnikatel...a ked to citaju daniari? Hned ho privrznu..Najdime riesenie, aby aj vlk, aj ovca ...:-)
brm
23.10.04,15:34
kazdy sudne uvazujuci riadne prihlaseny clen porady musi len a len skonstatovat: suhlasim....
mam blbu otazku, to je uz profesionalna deformacia...ako to richard zdani? :)
sway
23.10.04,15:40
Prechádzam príspevky a keď vidím ako sa ľudia neustále tešia :) stále si myslím, že z porady berieme viac ako jej dávame. Neviem ako ostatným, ale mne porada ušetrila toľko času(aj keď na druhej strane zobrala), toľko školení, zbytočných ciest a telefonátov a hlavne poskytla priestor na odreagovanie, že som sa rozhodol, že ak sa ešte aspoň jedna osoba ku mne pridá, tak posielam Richardovi príspevok.
Aký? V podstate by mohlo ísť o symbolickú sumu(ale aspoň takú, aby Richard neprerobil na bankových poplatkoch...)
Ale keďže sa hovorí, že v jednote je sila, určite mu nepomôže nejakých pár korún odo mňa alebo nejakých 5-10 členov porady. Na to, aby sa dalo v skutočnosti pomôcť nás musí byť aspoň 50-500.
Za svojím si ale stojím, ak sa ešte jedna osoba pridá...
Návrhy?

Ja určite súúúúúhlasím a pridám sa - mne veľmi PORADA pomáha, hoci tiež mám niekedy výčitky, že prídem len keď niečo potrebujem, ale už si nachádzam pomaly čas aj na porady, lebo na druhej strane ma ohromne "pohladká" keď mi niekto dá najavo, že som mu poradila. sama viem ako je to nafigu, keď si neviem rady - móóóc sa teším že som PORADU objavila.
vladan
23.10.04,16:13
Aká suma by to mohla byť? Navrhnite.
Môj návrh by bol 50-200 Sk.
ja som za návrh M3G a to vo výške ... tej druhej:)
Nika
23.10.04,16:27
Aj aj sa pridávam.
M3G
23.10.04,16:30
ja som za návrh M3G a to vo výške ... tej druhej:)
Súhlas. Ja čakám už iba na Richarda.

Čo sa týka toho zdanenia, Richard má určite dosť veľa výdavkov na poradu.sk, takže tie nejaké príjmy môže kľudne zahrnúť do príjmov ovplyvňujúcich základ dane a daň mu to až tak veľmi neovplyvní. Žiadne skrývanie pred daňovým úradom, môže použiť aj firemný účet.
xng
23.10.04,17:04
Hoci čitam poradu len necelý týždeň (a stojí to za to) pridávam sa a prispievam na ešte neuvedené číslo účtu ....
Beata
23.10.04,23:55
Aká suma by to mohla byť? Navrhnite.
Môj návrh by bol 50-200 Sk. Aj keď porada.sk by si zaslúžila viac...
Ide len o symbolickú sumu a keď nás bude viac, možno z toho aj niečo bude.

To Richard: zverejníš nám aj Tvoje číslo účtu alebo to môžeme posielať na Tvoju adresu: viď http://www.zoznam.sk/firmy/s/74235.html

alebo sem
http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=3087&SID=9&P=0

Richard poraď.
Súhlasím a pridávam sa k prispievateľom. Som za tú sumu 200,- Sk. Ak sa rozhodne viac, som aj za to. Porada nemá chybu, takže niet nad čím uvažovať.
Viki
24.10.04,04:40
Bola som necelé dva týždne na dovolenke, takže teraz neviem, čo skôr a tých nových príspevkov čo sa tu nakopilo...uffff - nestíham ich čítať :-(

Poradu som si obľúbila od prvého prihlásenia, pomáha mi - pridávam sa k prispievateľom.
Denisa
24.10.04,14:55
Pridávam sa! Veď za informácie sa platí a mne to tiež už nejakú korunku ušetrilo...;)
Janca
25.10.04,04:51
Myslim, ze PORADA je pre kazdeho z nas nevycislitelna. Je na Richardovi, ci nam da priestor na moznost vykonat "zbierku", "dar", "sponzorstvo" alebo ako to nazveme ako
prejav vdaky, ze PORADA existuje. Ja by som navrhla, aby nam to Richard oznamil do nasich sukromnych schranok a nechal vysku prispevku na kazdeho z nas. Myslim, ze cenu nam nikdy nepovie on sam, a ani nam nepovie: "tak mi posielajte na c.uctu ..... kazdy .... Sk". Mam pravdu Richard ?
sway
25.10.04,05:07
ja súhlasím a čakám na č.ú.
janaGT
25.10.04,05:27
Ak bude číslo účtu, aj ja ihneď pošlem nejaké korunky.
Luna
25.10.04,06:59
AJ ja súhlasím.
valeriam
25.10.04,07:05
Ak to takto pôjde ďalej, zachvíľu nás aj bude tých 50. Ja už len čakám, čo na to Richard.
Zita5
25.10.04,07:14
Hoci som na porade nová , ale pridávam sa aj ja , pretože kontakt s daňovým poradcom je neuveriteľne drahý a to si myslím , že si tam ideme overiť len svoje úsudky na tú ktorú problematiku za pár tisíc Sk . To znamená, že áno, som za.


S pozdravom Zita
ricij
25.10.04,07:48
Haló Richard, viacerí tu podupkávame s peniažkami v ruke. Pošlem aj lentilku.
Janca
25.10.04,09:13
Nie je Richard na dovolenke ? Kto to vie zistit ?
Katty
25.10.04,09:21
myslím že nie je na dovolenke dokonca tu dnes bol...

Posledná návšteva: Dnes 10:48 AM

zrejme si to chce rozmyslieť :) ale kludne beeeeer Richi zaslúžiš si to!!!!
vladan
25.10.04,09:39
anita
25.10.04,09:40
Richard, aj doteraz si bol sympaťák ale teraz už na to nemám bodové ohodnotenie. To Tvoje mlčanie, si vysvetľujem ako Tvoju nekonečnú skromnosť. Múdry, inteligentný a ešte aj skromný... Nie si Ty náhodou žena??? :D :D :D
Mickya
25.10.04,10:10
Ja sa tiež pripájam, je pravda, že nič mi nepomohlo tak, ako PORADA.

Inak, myslím si, že súkromné správy nie sú na zahodenie..... ( :) )
vladan
25.10.04,10:13
Richard, aj doteraz si bol sympaťák ale teraz už na to nemám bodové ohodnotenie. To Tvoje mlčanie, si vysvetľujem ako Tvoju nekonečnú skromnosť. Múdry, inteligentný a ešte aj skromný... Nie si Ty náhodou žena??? :D :D :D
anita, môžem potvrdiť, že Richard je muž a má veeeeeľmi sympatický hlas:D
iva
25.10.04,11:04
Pripájam sa aj ja, určite by som prispela. Len sa treba zamyslieť nad tým, že mnohí prispievatelia -napr.pán Mihál, ale aj ďalší, ktorí ochotne, promtne a seriózne radia, by si tiež zaslúžili nejaký príspevok !!!
M3G
25.10.04,17:12
Pripájam sa aj ja, určite by som prispela. Len sa treba zamyslieť nad tým, že mnohí prispievatelia -napr.pán Mihál, ale aj ďalší, ktorí ochotne, promtne a seriózne radia, by si tiež zaslúžili nejaký príspevok !!!Súhlasím, pán Mihál číslo účtu? Vladi, Ekin a všetci čo máte nad 500 príspevkov. Veľmi rád prispejem na to aby som Vás tu udržal :)

Ekin Vy ešte síce nemáte 500 príspevkov na porade, ale rátam aj to, čo ste chodila na dashoferi:D .
Tatiana
25.10.04,18:59
Pripájam sa. Musím napísať, že ste všetci perfektní.
vladan
26.10.04,04:48
Súhlasím, pán Mihál číslo účtu? Vladi, Ekin a všetci čo máte nad 500 príspevkov. Veľmi rád prispejem na to aby som Vás tu udržal :)
... za seba len toľko, že nič by ma neodradilo od pravidelných návštev Porady ... no jedine, že by ma odpojili ... od netu ..., ale nakoniec by som aj tak nevydržala a našla by som si nejaké internetcafé;)

... a k tomu ohodnoteniu ... som rada, ak niekomu môžem pomôcť, resp. diskutovať o nejakom probléme - lebo aj ja sama sa tým učím... A TO JE NA NEZAPLATENIE:D
bazalka
26.10.04,12:41
Súhlasím a veľmi, veľmi rada prispejem. Som totiž začiatočník, a oveľa ľahšie sa opýtam (pre niekoho možno blbosť), akoby som pred niekým koktala a červenala sa s pocitom "ta toto nevieš?" Je to zároveň aj zábava, človek sa zasmeje, no tiež zistí, že až taký tupec nie je. Takže SKOĽKA ???? :D
evuša
26.10.04,17:04
Pridávam sa k ostatným. Učite prispejem. Za rozum sa platí a štát nám účtovníkom a podnikateľom uložil podstatne vyššie pokuty. Mne osobne porada ušetrila už toľko peňazí, že toto je ako almužna. Ale keď nás bude viac, určite to aj Richarda poteší. A napokon, čo tak nazvať tento príspevok napr. daň za vedomosti? Muselo by sa to zdaňovať, ak by to bola daň? To len tak blbnem. Pre mňa by to niekedy fakt mohla byť daň za blbosť - moju vlastnú.http://www.porada.sk/images/icons/icon4.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
lenkak
26.10.04,17:24
Ahojte, už čakám na to číslo účtu. Je to porada na nezaplatenie. Lenka
Jozef Mihál
27.10.04,16:25
Zaujímavá téma...
Dobre teda, moje číslo účtu je, že milujem domácu slivovicu.
Zuzka
27.10.04,16:34
... a domáca "jabĺčkovica" by nemohla byť?
Zuzka
27.10.04,17:04
Ja som to tušila. Popozerám tajné zásoby, dačo určite nájdem, možno aj tú slivovičku za ploskačku. :)
M3G
27.10.04,18:11
Pán Mihál beriem Vás za slovo. Ale potom sa nehnevajte, keď Vám na školenie donesiem ploskačku s vetou: "Dovolil som si z mojej záhradky" :)
Viki
27.10.04,21:05
Zaujímavá téma...
Dobre teda, moje číslo účtu je, že milujem domácu slivovicu.
Pán Mihál, zaujímavé číslo účtu... hmmm a nielen jedno... :)
Ako dobrovoľný prispievateľ v domácich zásobách určite niečo vysnorím, zabavím a pošlem - alebo radšej donesiem? - veď 1.12 je tu "coby dub"
M3G
27.10.04,21:12
Zase musím mať posledné slovo na porade. Alebo prvé??
ekin
02.11.04,20:10
je mi luto, ze posledné mesiace zanedbávam aj poradu...ale akosi mi zivot skomplikovalo vela okolnosti a .......................... tak tu chodím a čítam a nieto síl (či chutí) dať odborný názor...Snáď už to obdobie pominie a ja začnem prispievať, ved pri dnešnej praxi, ktorú vykonávam, je stále čo povedať, konzultovať, polemizovať... radiť, počúvať, usmievať sa...Len potrebujem trocha času. Dokonca som tíško..lebo ani netuším, či budem môct príst na školenie p.Mihála 15.12. tuna v KE...len tajne dúfam, že ak prídem neohlásená, že ma vpustia dnu..do kútika :-)
Este trosku strpenia, mesiac? dva? a....."bude líp":)
Hlinkovx
02.11.04,20:29
Pridávam sa aj ja....
Julča
04.11.04,18:48
Aj ja s pridávam.
Chiconita
05.11.04,14:17
Kto je Richard? Som tu nová... :)
bea
05.11.04,14:46
Richard je tvorca tejto stránky, jej správca, a "srdce". Keby nebol on, nebola by ani "porada".
A jasné, že aj ja sa pridám a rada prispejem.
sway
05.11.04,14:57
Tak máme už v placi nejaké čísielko účtu a technické pokyny???, lebo pomaly sa plížia vianoce a minieme i to čo nemáme a na Richarda nám nezostane nič!!!!!!!!
takže čakám..............
Jozef Mihál
19.11.04,15:08
Táto téma odchádza do večných lovíšť...tak jej treba.
Moje číslo účtu sa však nezmenilo.
sway
19.11.04,15:16
ale ozaj neviem prečo?????, hádam sa nám Richard neurazil, myslím, že to bolo myslené len dobre!!!
p.s. Tvoje číslo účtu? - asi už menej chápem (piatok a tak neskoro), alebo som niečo prehliadla?, nie že by mi Tvoje rady nepomáhali - moc dík. Alebo má niekto strach, že si budeme o chvíľ platiť krížom krážom jeden druhému?
ja sa tu teším a "zdržujem od práce" furt - už je mi táto stránka bližšia ako "Sex v meste"
sway
19.11.04,15:35
Hm, Richard skromný to človek, kdeže, to nečakajte...aby sa v takejto téme ohlásil (ale určite sa neurazil, to je v pohode).
To len ja v štýle L.Uličná (moja favoritka) drzo pripomínam, že:
1. 111111-slivovica/XXXX
2. 222222-kalvados/QQQQ
:D :D :D
jáj tááák, už si spomínam na túto témičku - a ja by som furt len riešila pracovné veci - tak som vypleštila minerálku a naliala som si:

3, 3333-muller-thurgau/flaša,flaša,flaša............

.....ale kalvados? - pekne, pekne, to ma udivuje! NA ZDRAVÍČKO :p
Katty
22.11.04,06:51
a čo tak tequilaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Paula
22.11.04,07:24
Ja mám svoj účet 777777 - čapované pivko :)
sway
22.11.04,07:57
Tak začneme výnimočne "slopať" už v pondelok???, - nebláznite ľudkovia - veď ide DPH a ja mám navyše aj Daňové priznanie - hrúúúza! - ale keď som zúfalá idem sem a znova ste mi dvihli náladičku! dííííík.
Jozef Mihál
22.11.04,10:56
Tentoraz smrteľne vážne.
Moje číslo účtu nájdete v príspevku:

http://www.porada.sk/showthread.php?threadid=3185

Ďakujem.
ZuzanaA
22.11.04,11:00
Tentoraz smrteľne vážne.
Moje číslo účtu nájdete v príspevku:

http://www.porada.sk/showthread.php?threadid=3185

Ďakujem.

...........hmmm, pekné od Vás............
Kunkelová
22.11.04,14:09
Aj ja sa pridávam ,hoci som členom porady len od 02.11.2004,pretože
viem aké je to keď Vám má kto pomôcť. A klobúk dolu predtým kto vymyslel túto poradu.