janjohny
04.03.15,10:21
Platim vyzivne na dceru 85eur.Dcera navstevuje prvy rocnik vysokej skoly.Poziadala si o zvysenie vyzivneho na sumu 200eur..Ja som na ciastocnom invalidnom dochodku ktory cini 229eur mesacne plus som zamestnany na dobu urcitu do konca tohto roka kde moj prijem cini 283eur mesacne.Popri tom mam este desat-mesacne dieta..Moje mesacne vydavky su 400 eur len na domacnost,vyzivne na dceru 85eur, plus este dalsich 150 eur na malolete dieta..Poziadal som preto sud o znizenie vyzivneho.Myslite ze uspejem??Dakujem..
veronikasad
04.03.15,09:24
Na základe čoho požiadala dcéra o zvýšenie výživného na tak vysokú sumu ? Máš nejaký vedľajší príjem, o ktorom vie ? Napr., že ti zamestnávatel platí časť mzdy mimo výplatnej pásky ?
janjohny
04.03.15,09:32
Na zaklade toho ze zacala navstevovat vysoku skolu a ze sa jej zvysili naklady spojene s cestovanim,ubytovanim,stravou atd...aj ked si myslim ze ako studentka ma cestovne co sa tyka vlakoveho spojenia zadarmo..A co som pisal moje prijmy tak sa zakladaju na pravde..nijaky iny "bocak"nedmam..dakujem ze ste sa ozvala..
veronikasad
04.03.15,10:05
Výdavky sa jej síce nástupom na vysokú školu zvýšili, ale pokial vaše vzťahy aspoň trošku fungujú, mala by prihliadať aj na finančné možnosti otca. Teraz si to budeš musieť obhájiť pred súdom sám, že skutočne žiadny iný vedľajší príjem nemáš. Možno by bolo dobré na pojednávanie zobrať aj posudok o svojom zdravotnom stave akú prácu môžeš vykonávať, aby to sudca neposudzoval že viac zarobiť nechceš ...
misoft
04.03.15,19:35
@janjohny: Ešte máš jednú možnosť. Pokiaľ bude žiadať, nech doloží, aké sú jej náklady. Ak spomenie cestovné a cestuje vlakom - na pojednávaní môžeš operovať tým, že ako študent má cestovné zadarmo, teda nulové náklady. Okrem toho, keďže je už plnoletá, časť nákladov by mala hradiť i jej matka! Má tak isto voči nej vyživovaciu povinnosť!