stredo
04.03.15,13:53
Dobrý deň. Mám na Vás jednu otázku. Som normálne zamestnaný a zamestnávateľ za mňa platí všetky odvody. Moje hobby sú mince a starozitnosti a rad by som si zalozil internetovu stranku kde budem ludom ponukat vykup starozitnosti. Nechcem to na obchod skor ako moznost najs pekne veci a nemusiet hladat v starozitnictvach. Zaujima ma ci mozem prevadzkovat internetovu stranku, ponukat na nej mozny odkup niecoho co ma zaujme.
veronikasad
04.03.15,12:55
aký ročný príjem=tržby z tejto činnosti predpokladáš ?
stredo
04.03.15,12:58
ja som skôr zberateľ, nevediem si žiadne účtovnictvo. Niekedy niečo ponúknem na predaj, ale neplánujem to mať ako podnikanie. Na túto otázku neviem odpovedať.
veronikasad
04.03.15,13:03
Ale v názve témy sa pýtaš na odvody. Aby som ti vedela odpovedať, musíš uviesť tento podstatný údaj.
stredo
04.03.15,13:10
tu ide prave o to ze ja neviem a neplanujem viest ziadne uctovnictvo ani podobne zalezitosti. Tu stranku si predstavujem ako inzerat ze vykupujem napriklad toto a toto a ked mi niekto nieco ponukne tak si to pripadne kupim. Nerad by som robil nieco nezakonne a zaujima ma ci to vobec mozem takto spustit
veronikasad
04.03.15,13:12
Oprav si názov témy.
stredo
04.03.15,13:15
opravené, snáď to bude teraz zrozumitelnejsie
veronikasad
04.03.15,13:16
ano, teraz je to zruzimetelné. Lebo na otázku okolo odvodov sa bez výšky príjmu odpovedať nedá.
kopretinka
04.03.15,13:18
Ak budeš iba kupovať,tak na to nepotrebuješ živnosť,veď budeš mať iba výdavky,nebudeš mať príjmy.