lia301
04.03.15,14:43
Ahojte, chcem sa informovať, ako mám v jednoduchom účtovníctve účtovať príjem cez terminál - keďže tržba je v jeden deň a príjem na účet v iný, pričom JÚ v peňažnom denníku nepozná časové rozlíšenie nákladov... Dať to nejako cez priebežné položky alebo ako?
A tiež je problém v tom, že spoločnosť od ktorej máme terminál nám na účet posiela príjem zrazený o ich províziu, takže ani prijatá suma na účet nesedí so sumou z dennej uzávierky. Ked som tam volala, tak mi sľúbili, že mi pošlú nejaký výpis, kde bude suma mesačného príjmu a suma, ktorú si zrazili - len výpis ešte nemám v rukách.
Za radu vopred ďakujem.
veronikasad
04.03.15,13:48
V ktorej banke máte účet ? Mám klienta s účtom v Raiffeisen Banka, kde z popisu platby je zrejmá aj celková suma (bez poplatkov). Tá sa dá odkontrolovať na celkovú tržbu. Účtujem cez priebežné položky.
lia301
04.03.15,14:12
terminál máme od spoločnosti Wordline a peniaze chodia na VÚB - ale tam príde len suma bez ich provízie, žiadny ďalší údaj v pohyboch na účte ani vo výpise účtu nie je
A ešte k tým priebežným položkám - uvediem na príklade: celková denná tržba 100 eur - cez účet 50 eur. Takže 50 eur z hotovosti pôjde rovno do tržby a 50 eur na priebežnú položku. Keď prídu peniaze na účet - tak pôjde 50 eur na priebežnú položku aj do tržby? Správne to chápem?
Enyma
11.03.15,16:27
Učtujem v JU v programe alfa plus - od nich som dostala nasledovné usmernenie podľa ktorého učtujem platbu kartou.

Tržba : 100 € z toho platba kartou 50 €

Pokladňa :
Tržba z ERP celková PPD sa zaučtuje sa do hotovosti 100 €, zaradenú do POZD.
Platba cez posterminál - VPD sa zaučtuje do hotovosti- 50 € - priebežné položky.

Banka
Avízo - platba na účet - posterminál - príjem banka- 50 € - priebežné položky.
Avízo - provízia zaplatená za platbu kartou - výdavok banka- 3 €- služby - členenie provízia PT.