servopohon88
04.03.15,19:14
Zdravim, prosim vedel by mi niekto poradit, momentalne riesime nasledovny problem:
mame pozemok ktory sa nachadza na hranici planovanej buducej vystavbe 20RD + cast pozemku cca 30m je ako planovana prijazdova cesta k tejto buducej lokalite (nie je to vsak jedina planovana prijazdova cesta). Stavebny urad nesuhlasil s vystavbou rodinneho domu nakolko nieje vypracovana urbanisticka studia. Starosta obce nasiel spolu so stavebnym uradom riesenie, ze mozeme stavat na tomto pozemku ale len v pripade ze odpredame obci tých 30m pozemku ktory ma byt vedeny ako prijazdova cesta a vybudujeme na tejto planovanej ceste IS siete v dlzke 30 ako predpripravu pre novu lokalitu. Prosim stretol sa uz niekto s takymto zaverom, alebo ma niekto radu ako postupovat? Dakujem za odpoved
chandler
09.03.15,08:36
ma to logiku, ak by ostal vas pozemok tak ako je uz sa tam nikdy stavat dalej moc nebude. ak tam cesta bude tak sa bude moct stavat a budes moc stavat aj ty. co by si vlastne chcel dosiahnut?
Chobot
09.03.15,09:55
A územné rozhodnutie na danú lokalitu bolo schválené?

Inak také niečo robíme teraz. Kúpil som pozemok - časť poľa od pôvodných vlastníkov. Na danom území sa vytvorí nová cesta a vznikne 11 pozemkov. Tých 11 majiteľov si dá postaviť tú cestu, pod ňou kanalizáciu a ostatné inž. siete a po dokončení to odovzdáme mestu.

Ty sám to asi finančne neutiahneš. Treba sa spojiť s ostatnými vlastníkmi parciel, ktoré budú využívať danú cestu, spojiť financie (oni od teba môžu, resp. mali by odkúpiť podiel na danej ceste) a postaviť tie siete a cestu. Požiadavka obce je oprávnená, ak tam má byť cesta, tak ju tam treba postaviť. Otázne je, že kto. A za koľko.

Nás bude tá cesta (má niečo vyše 100 m) aj so sieťami (kanál, voda, plyn, elektrina, verejné osvetlenie) stáť cca. 170.000 EUR.

Prípadne napíš kataster a číslo parcely, nech sa na to pozriem, ako to vyzerá.
taiko
09.03.15,10:39
asi budem riesit podobny problem. Vies poskytnut nejaku dokumentaciu/kalkulaciu/parametre k tej ceste? Chcel by som kupit pozemok bez cesty a sieti a potreboval by som vediet kolko ma to bude stat tu cestu so sietami vybudovat.
Kto vam tu cestu bude budovat? To moze hociaka stavenba firma? Rastu mi z toho rohy ako to budem musiet riesit ja
Chobot
09.03.15,10:55
Nám to bude robiť jedna stabebná firma. V podstate ja som "nastúpil do vlaku" už za jazdy. Územné rozhodnutie už bolo vydané, firma bola vybraná, teraz sa dokončuje projekt.

Vlastníci pozemkov do procesu nezasahujú, všetko rieši (projekt, povolenia, stabebné práce) tá firma, my jej len zaplatíme.

Jediné, čo ti viem dať (čo mám) je územné rozhodnutie, tam sú určené podmienky, aké prametre má mať tá cesta. Ak mi dáš mail, tak ti to pošlem.
servopohon
10.03.15,14:25
nakoniec som bol este raz na staveb.urade a chvalabohu teticky sa tam nejako dohodli ze zrazu nepotrebujem urbanisticku studiu a ani nebudem musiet tahat vsetky IS ale len svoje, s tym ze projektant ktory mi bude robit pripojky sa musi vyjadrit ze sa tam v buducnosti zmestia aj ostatne pripojky...pozemok je siroky cca 12m tak by to nemal byt problem. co sa tyka vybudovania vsetkych IS, to mozu len firmy resp. pravnicka osoba a potom sa to tam dava nejak do prenajmu ale to uz netusim ako to je....popravde ak by sme nenasli toto riesenie do vybudovania vsetkych IS by som nesiel.