petacuckova
04.03.15,20:05
ZC 13.3 dosiahne dôchodkový vek a nechce ďalej pracovať...
-odhlásim ho zo SP a ZP
-vystavím ELDZ, preplatím nevyčerpanú dovolenku
- vyplatím odchodné s poslednou výplatou, nakoľko bude starobný dôchodca nemusím čakať na vyjadrenie zo SP
Zabudla som na niečo ?
Tiež by ma zaujímalo, či mu bude stačiť ELDZ po výplatách čiže keď bude do 13.3 zamestnancom, vypočítané výplaty budem mať okolo 5.4...
A PvN a IP bude platiť zo skráteného VZ ? Mám vydeliť VZ počtom kalendárnych dní a vynásobiť počtom 13 ?
Ďakujem za rady a komentáre
ivka70
04.03.15,19:54
Ak nechce dalej pracovat, uzavrite dohodu o skonceni PP a k vyplateniu odchodneho potrebujes potvrdenie o podani ziadosti o dochodok najneskor do 10 dni od skoncenia PP.
petacuckova
08.03.15,18:07
A kráti sa prosím vás vz na invalidné a poistenie v nezamestnanosti ?
veronikasad
08.03.15,18:47
ak bude prac.pomer končiť dňom dovršenia dôch veku, nič krátiť nemusíš - za predpokladu, že jeho vymeriavací základ nepresiahne mac. mesačný vymer.základ.
petacuckova
10.03.15,17:49
Tak nakoniec sa dohodol s majiteľom, že ostane pracovať do konca leta, ale žiadosť si na dôchodok ide dať k 13.3... v tomto prípade keďže dosiahne 62 rokov 13.3, budem krátiť vz na invalidné a poistenie v nezamestnanosti a zaplatí len za dvanásť dní... môžem to urobiť aj hneď v marcovej výplate, alebo musím čakať kým mi donesie papier zo sociálky že poberá dôchodok? Niekedy dávno to bolo tak, že sa poistenie platilo dovtedy kým nedoniesol rozhodnutie a poistenie sa spätne vyžiadalo zo sociálky... a po uzavretí výplat marcových mu dám evidenčný list... bude mu to stačiť okolo 5.4, keď chce požiadať o dôchodok hneď 13.3 ? A je potrebné ho registračným listom odhlásiť z invalidného poistenia a poistenia v nezamestnanosti ?
Iné nemusím nič ?