Ivykaa
05.03.15,11:35
Kúpili sme si postené obliečky ktoré tak silno púšťajú farbu, že nám okrem perín, plachty a pyžám pofarbili aj bielu koženkovú posteľ ani nie rok starú.Fotky poškodenej postele som preposlala manažérke danej značky, spísali sme reklamáciu a dnes mi volali že reklamácia bola vo výrobe uznaná a že si namiesto obliečok môžeme v danej hodnote vybrať iný tovar.Ja sa pýtam, je toto v poriadku? Obliečky boli vo výpredaji za necelých 40e ale spôsobená škoda oveľa vyššia.Ako sa domáhať úhrady/kompenzácie za zničenú posteľ? Ďakujem za každú radu
terezyk
05.03.15,10:41
To je rozum na tie roky

kúpiť bielu KOŽENKOVÚ posteľ
Ivykaa
05.03.15,10:44
Rozum tu nemá niekto iný keď si myslí že je normálne že posteľné prádlo farbí.Nie, nie je to normálne
maped
05.03.15,10:45
ja by som povedala, že to nie je len zničená posteľ ale možno farba poškodzovala aj vaše zdravie...skúste takto argumentovať
fortunka
05.03.15,10:46
a nejde to vyčistiť? musí ísť :)
fortunka
05.03.15,10:48
Velmi zvláštne... ani by ma nenapadlo, že môže návlečka po opratí ešte takto púšťať :P a je jedno akej farby je posteľ, veď to by zafarbilo aj inú farbu...
Reklamácia prebehla v poriadku, škodu ak si chcete nárokovať tak neviem akým spôsobom.. iba písomne a priamo žiadať náhradu škody z aposteľ, ale novú posteľ určite nedostanete. Skúste to radšej vyčistiť.. ísť to musí ísť dole
Ivykaa
05.03.15,10:50
určite áno.ráno keď som si čistila pleť bol celý kozmetický tampón ružový.Neviem čím tú látku napustili ale je to extrém.Máme aj lacnejšie aj drahšie obliečky v sýtych farbách ale niekdy nič nepofarbili
Ivykaa
05.03.15,10:52
skúšala som všetko možné.podarilo sa mi to iba zosvetliť. ak by ste vedeli o nejakom prostriedku dajte vedieť.ale nemôže to byť nič drsné (ako napr cif) aby som nezošúchala povrch koženky.to by som si moc nepomohla
terezyk
05.03.15,10:54
odfarbiť, alebo dofarbiť
Ivykaa
05.03.15,10:55
a ty si skadevá ?? a načo sa vôbec vyjadruješ keď k tomu nemáš čo inteligentné napísať?
evuš
05.03.15,10:56
..skúsila by som ju vyčistiť s obyčajným práškom do pečiva a vlhkou jemnou handričkou...
terezyk
05.03.15,11:00
náhodou tí / tie čo ma poznajú, vedia, že som úúúúúúplne "galantný" :D :D
a IQ mám odmerané v Mense

Tz sa pochváľ, či máš viac ako stará Tatrovka :D
Ivykaa
05.03.15,11:01
skúšala som vlhčené obrúsky.tými čistím aj koženkové stoličky.skúsim teda aj ten prášok do pečiva ale či to vytiahne tú farbu? nemyslím ale skúsim
fortunka
05.03.15,11:03
ja by som skusila aj cif ak nepojde kypriaci...;) lepsie ak cervene, mne gauc neposkriabal.... inak pouzivam Meguiars na kozu (je to do aut:)) ) ale takuto vec som neskusala vycistit, pero a pod. mi vycistil...
Marikal
05.03.15,11:03
Informujte sa o výrobcu postelí, či nevie poradiť čistiaci prostriedok na tento druh znečistenia.
terezyk
05.03.15,11:04
Problém je v tom, že tomu kto si kúpi koženkovú posteľ sa inteligentne odpovedať nedá
a nedá
a nedá
a nedá

(veď si predstav, že by sa ti tam niekto pototo )

a posteľ by bola hnedá :D
terezyk
05.03.15,11:06
btw

prifarbená nerovná sa zničená

fyzická funkčnosť zostala
AdrianaA
05.03.15,11:08
No veľmi zvláštne to nie je. Ja mám tiež skúsenosť s púšťaním farby s plachty. Odvtedy kupujem len overené značky. Dokonca aj detské oblečenie som už kúpila v značkovom obchode a po opratí a ožehlení som to hneď zaniesla naspäť. Púšťalo farbu a keď som žehlila, tak smrdelo takou chémiou. Dnes sa snaží každí ušetriť, takže sa to odzrkadľuje na kvalite. Čo sa týka tej postele, tak si skús vyčísliť koľko ťa bude stáť vyčistenie a žiadaj v tej cene kompenzáciu resp. nejaký tovar v tejto cene.
Marikal
05.03.15,11:12
...a Vy ste na to ako prišla/ prišiel ( neviem kto ste, a ani ma to nezaujíma) že sa nedá a nedá...? Tak to by si nikto nemohol kúpiť ani sedačku z koženky, ani stoličky z koženky a pod... pretože podľa Vás "inteligentky/ inteligenta" sú všetci, čo by takýto nábytok kúpili, asi sprostí?!? Choďte niekam...napr. do predajne nábytku, a pozrite sa čo je IN!!! A hlavne, ak sa nechcete vyjadrovať k veci, čušte.
fortunka
05.03.15,11:12
prosim ta uz netaraj... kazdy si moze kupit postel aku chce, nechceme vsetci spat na slame ;) otazne je preco tak pustaju...
fortunka
05.03.15,11:15
Tak to ja mam plne skrine a teda nic nepustalo ani neupusta... a uz vobec nie farebne plachty. V zivote som nebola kvoli tomu nic vracat. Ale tak nahoda je blbec...
sosak
05.03.15,11:19
Napísal by som výrobcovi postele, ohľadom rady vyčistenia takéhoto zafarbenia posteľnou bielizňou, predsa výrobca najlepšie vie, aké vlastnosti má koženka použitá na poťah vašej postele. V prípade nutnosti by som použil farbu na koženku : http://www.ebarvylaky.cz/vinyl-sprej/9086-motip-4065-vinyl-sprej-bily-400-ml-barva-na-kuzi-a-kozenku.html
S kompenzáciou to nevidím ružovo, to by boli zbytočné nervy a dokazovanie by bolo zložité.
Jarka 1
05.03.15,11:20
terezyk, ak nemáš konkrétnu radu, tak toto:
To je rozum na tie roky kúpiť bielu KOŽENKOVÚ posteľ.

nikomu nepomôže. To si si mohol/la odpustiť.
Ivykaa
05.03.15,11:25
už som zisťovala ale o prostriedkom o ktorých vedia sú len na čistenie nejakých bežných škvŕn a nečistôt..na vytiahnutie farby mi nevedeli poradiť nič
Ivykaa
05.03.15,11:27
vyskúšala som...trochu farby zostalo na obrúsku ale nie toľko aby som posteľ dostatočne vyčistila.aj tak ďakujem za radu
evuš
05.03.15,11:29
..bojím sa, že to už dolu nepôjde...predsa koženka je koženka...
Ivykaa
05.03.15,11:29
cif som už skúšala. prípravky do áut by teoreticky mohli byť lepšie, popýtam sa u chalana čo čistí autá
taiko
05.03.15,11:36
Ani nam nikdy nic nic nepofarbilo
Ivykaa
05.03.15,11:38
Veď toto.Nikdy som sa s tým predtým nestretla.Ani mojej mame nikdy nič obliečky nepofarbili preto ma to prekvapilo. Keby som to bola vedela tak si takú farbu nekúpim alebo urobím test či nepušťajú farbu alebo ich proste vrátim. Keby boli neznačkové poviem si ok, som hlúpa, dala som prednosť cene pred kvalitou ale oblečky sú značkové, pôvodná cena bola vysoká, akurát že boli v zľave. Človek sa učí celý život
taiko
05.03.15,11:38
Mozno by bolo dobre uviest nazov obchodu a znacku/nazov tovaru, aby sa ostatni mohli poucit z tvojej chyby
buchač
05.03.15,11:45
Ivykaa (Dnes 13:25) ..na vytiahnutie farby mi nevedeli poradiť nič
====================================

...a nožnice by nepomohli ?
Alebo kvalitný rezák na kožu...
Ivykaa
05.03.15,11:47
možno by to bolo dobre.ale máme od nich periny aj iné obliečky a všetko je ok. Daný výrobok stiahli z predaja, reklamáciu ako takú uznali . ešte uvidím čo mi povedia keď prídem za manažérkou do predajne ale kaziť im meno...že ona sama bola v šoku, že sa im to ešte nikdy nestalo.A ja dúfam že po mojej reklamácii si už budú dávať bacha z čoho šijú.Asi som mala proste iba smolu
AdrianaA
05.03.15,11:47
Pri jednofarebných sýtych farbách si treba dávať pozor.
Mne tiež nikdy nepúšťaly plachty, ale nikdy som nemala sýte jednofarebné, až na tú plachtu. Tá bola takmer rovnakej vínovej farby ako Ivykina. Dovtedy som mala len svetlé farby - béžová , bledomodrá, bledožltá a tak a návlečky viacfarebné.
taiko
05.03.15,11:49
Aha. Takze ak spravne rozumiem, obchod Ti predal nieco, co Ti znicilo postel a Ty sa zastavas obchodu a veducej.
Nejak sa mi ziada v tom pripade povedat, ze si si tu pataliu zasluzila. Uvedomujes si ze obchod mozno vedome predava nieco, na com chcel dobre zarobit a co je s velkou pravdepodobnopstou aj zdraviu skodlive?
Ivykaa
05.03.15,11:57
A akým spôsobom som si to akože mala zaslúžiť ? Niektorý ľudia by naozaj mali byť opatrnejší vo svojich vyjadreniach ...Poškodiť výrobcu je jednoduché. Komentáre a fotky sa dajú pridať na mnohé stránky.Ale to je u mňa tá posledná možnosť. Nebudem im dávať moju zbraň nie? Alebo sa mám chovať ako malé pomstychtivé decko a do celého sveta vytrúbiť značku? Počkám na posledné vyjadrenie/vyriešenie a potom sa rozhodnem či im nejako uškodím
Ivykaa
05.03.15,12:04
A je naozaj pekné že sa zaujímaš o ostatných. Alebo si len nesmierne zvedavá/ý. Ktoré látky, oblečenie nie sú farbené? Ako ja dokážem že sú zdraviu škodlivé?
fortunka
05.03.15,12:17
Ja mam doma tmavo hnede, syto cervene.. ked to operiem na 60tke prvy krat samozrejme pustaju.. ale nikdy viac a veru nemam ani mi nic nepofarbili.
taiko
05.03.15,12:18
Preco si myslis, ze upozornenie inych ludi na obchod, v ktorom predavaju neuveritelne nekvalitny tovar je skodenie tomu obchodu, ci nebodaj pomsta. Ja to beriem ako pomoc inym ludom. Ved o tom su vsetky recenzie a nazory ludi napr na amazone, alebo na inych eshopoch.
Ano a zaujimam sa o ostatnych, lebo len ked budeme na zle veci poukazovat, tak sa mozno casom vylepsia.
Ved pochop, oklamali Ta, predali Ti ksunt, sposobili skodu. Co je zle na tom nato poukazat? Nejakou pripadnou reklamaciou pomozes len sebe, oboznamenim inych pomozes mozno aj mnohym.inym. Tvoju reklamaciu predsa zverejnenie nemoze ohrozit.
Nuz a zasluzis si to preto, lebo ked niekto nechce proti "zlu" bojovat, tak si kvoli nemu zasluzi "trpiet".
fortunka
05.03.15,12:19
Ach jaj tak skusajte, postupne to hadam zide vsetko...
Ivykaa
05.03.15,12:50
Chápem kam tým mieriš.Ale teraz sa opýtam niečo ja teba. Povedzme že roky nakupuješ v istom obchode, si spokojný a raz sa ti stane niečo takéto. Oni ti vezmú tovar spať a ponúknu v jeho cene iný tovar. Naozaj by si výrobcu rozmazával? Ako som spomenula máme od nich periny (už druhú sadu) a mnoho obliečok a plachiet. Myslím že ostatným som už pomohla a to upozornením že obliečky môžu farbiť až natoľko že zafarbia posteľ.Tak prepáč že som taký sebec . Každý kto je nespokojný s nejakým výrobkom ho môže reklamovať ale to neznamená že sú nekvalitné všetky. Zrejme som mala položiť inak otázku,Mám v takomto prípade nárok na nejakú kompenzáciu?
Peggynka
05.03.15,12:55
Obávam sa,že náhrada za zničené čelo bude na dlhé lakte (ako všetko u nás :mee: )
Dám ti pár tipov,s čím by to mohlo ísť: Denkmit Gallseife (tekuté žlčové mydlo na odstraňovanie fľakov) ; v DM drogérii dostať spray na vorwaschmittel (pred praním postriekaš veľmi znečistené miesta),môže to ísť aj s odlakovačom na nechty a ja by som vyskúšala aj roztok s odstraňovačom omylom zafarbeného prádla La Nave.
Farbu na obliečkach zafixuje jedine teplo-namočím pred použitím do bieleho lavóra (do horúcej vody),aby som videla,či púšťa farbu.Púšťanie farby je dôvodom na reklamáciu.
pepa78
05.03.15,13:06
Skús roztokom sódy bicarbony...pomohla nám už na vela vecí...
Ivykaa
05.03.15,13:09
Odlakovač na nechty som skúsila ako aj toulén, tech. benzín či riedidlo a mnohé ďalšie. Ďakujem za tip, zájdem do dm a poskúšam
mareko
05.03.15,13:10
Ja by som postupovala asi tak (vzhľadom na vymožiteľnosť práva na SK a na šetrenie vlastných nervov), že by som si u výrobcu požiadala o cenu nového čela postele (je zničené čelo, nie celá posteľ). Predajcovi úžasného prádla by som poslala doplňujúcu požiadavku k reklamácii, že požaduješ vrátiť celú sumu za úžasné prádlo, plus cenu za nové čelo vrátane montáže a zrejme aj poštovného či dopravného (toto by si nemala mať problém vydokladovať), možno cenu montáže nie, ak sa to dá iba jednoducho doma vymeniť bez montážnika (to je na tvojom zvážení). O tom, že by som si vybrala dáky iný tovar od takejto pofidórnej firmy, so zdravie ohrozujúcim tovarom, by som ani len neuvažovala. No a ak by nechceli pristúpiť na takúto náhradu škody, tak im dať (radšej hneď pri požiadavke)jasne najavo, že bude nasledovať posudok od hygienika, zverejnenie mena firmy a celého problému v médiách, kontrola SOI a ešte niečo by sa isto našlo v súvislosti s nedodržaním napr. OZ.
Som presvedčená, že po takomto milom výpočte, tvoj nárok na úhradu čela postele a vrátenie peňazí za super tovar, istotne uznajú. Držím palce.
Ivykaa
05.03.15,13:13
Mám aj tmavomodré. Dokonca sú z rovnakého materiálu ako tie potvory a všetko je v poriadku, z lidla za 15eur :D
mareko
05.03.15,13:16
"Oni ti vezmú tovar spať a ponúknu v jeho cene iný tovar.".......minimálne ti mali vrátiť peniaze...písala som aj príspevok, no mám dojem, že úplne zbytočne :(. Ak ti ide iba o vyčistenie postele, tak na vyčistenie bielych plastových vecí (neviem, či to funguje aj na koženku) výborne funguje olej. Vyčistiť handričkou namočenou v jedlom oleji...môže byť aj kokosový.
Peggynka
05.03.15,13:16
Asi najviac by pomohlo toto:http://www.sedaro.de/kunstleder-reinigungsset.html
Videla som to na nejakej českej stránke v akcii za 450,-Kč.
Ivykaa
05.03.15,13:18
Ďakujem za veľmi prínosný príspevok
Ivykaa
05.03.15,13:20
Ďakujem Mareko, o iný tovar záujem nemám, peniaze chcem naspať a na tom budem trvať.
Anika61
05.03.15,13:24
Skus roztokom Jari ci by nezislo....ale ma prekvapilo ...ja vzdy nove postelne pradlo najprv operiem-zvlast farebne,aby som vedela ci pusta''farbu a hlavne koli chemikaliam,ktorymi tkaniny napustaju...reklamaciu zrejme neuznaju na postel,..a z kozenky to velmi tazko ide prec.
Peggynka
05.03.15,13:34
Keby som ja mala takto zničenú posteľ,trvala by som na zaplatení prečalúnenia čela postele.Asi tak.
tannenkau
05.03.15,13:54
mne pomáha aj na žaludok
pepa78
05.03.15,15:28
..môže byť :) ale naozaj sa s ňou dá aj čistiť a dosť účinne...
Anika61
05.03.15,15:39
Vyčítala som aj,že Indulonou,alebo ústnou vodou
lujza.j
05.03.15,16:02
terezyk
06.03.15,06:28
Jedna Jarka.
Náhodou moja poznámka bola doležitá.
Pre iných.
Čo sa chystajú kupovať.
ROZMÝŠĽAŤ musíš pred tým !!!
( Post koitum je (to) už do..je./sexov/ané )
lujza.j
06.03.15,06:39
Tie obliecky takto silno pustali po oprani?
buchač
06.03.15,07:16
Dá sa aj drôtenou kefou...
Nie raz som hrdzu dal dole ... ;)
buchač
06.03.15,07:22
Ivykaa (Včera 15:13) Mám aj tmavomodré. Dokonca sú z rovnakého materiálu ako tie potvory a všetko je v poriadku, z lidla za 15eur
Vykľulo sa vajíčko, gúľalo sa gúľalo...
Z Lidla tak akurát vercajk a nie nejaké oblečenie.
Nie som natoľko bohatý, aby som si kupoval lacné veci...odhliadnúc od toho, že Bardejov vyrába oveľa kvalitnejšie produkty a za taký istý peniaz.
Nevraviac už o tom, že pred prvým použitím je dobré aj prádlo vyprať....či ???
Keď tak pozerám na fotku, tak je chytená len jedna strana čela alebo sa mýlim ???
lujza.j
06.03.15,07:45
No ja som to pochopila,ze tie z lidi za 15 e su ok...a hentie su potvory...
taiko
06.03.15,08:03
ivykaa ja Ti odpoviem, Co ked sa takato vec stava aj inym a bude sa stavat cim dalej tym viac, lebo niekto chce viac zarobit. Ked budu vsetci mlcat, lebo doteraz tam bolo dobre, tak ako sa to ostatni dozvedia? Ved povedat, ze "kupila som v obchode XXX ksunt " nie je rozmazavanie ani pomsta, ani skodenie. je to len informovanie inych.
Ivykaa
06.03.15,08:13
Nie nie, chytené sú obe strany čela.Tá v pravo už prešla snahou vyčistiť to, len to z tohto uhla nie je dobre vidieť.Bielizeň bola pred použitím opraná. Nie.nebola kúpená v lidli.V lidli som kúpila inú súpravu z rovnakého materiálu v sýtej modrej farbe.Tým som len chcela poukázať na to že človek si naozaj nemôže byť istý ničím.Vyššia cena či známa značka s dlhou tradíciou ešte nie je zárukou ničoho. Ja by som si zase v lidli nekúpila ten vercajk. Lenže ja vercajk nekupujem ani inde :D
Anika61
06.03.15,13:04
No haha...da sa-aj precalunit..:-)