Anir
05.03.15,12:30
Chcem sa spýtať, čo realitná kancelária musí mať tiež pokladňu ?
Žabinka
05.03.15,11:34
Anir
05.03.15,11:38
Ďakujem....prosím keby ste mi písali konrétne realitky ktoré majú s týmto skúsenosť ako to budú robiť
bomo
05.03.15,20:35
Služby súvisiace s prenájmom nehnuteľností nepatria medzi služby, na ktoré sa vzťahuje povinnosť evidencie tržieb v pokladnici. Tržby prijaté v hotovosti za poskytnutie týchto služieb podnikateľ nie je povinný evidovať v pokladnici.
Anir
08.03.15,17:30
Srdečná vďaka....áno toto pojednáva zákon o ERP ....služby súvisiace s prenájmom, ale mňa zaujíma aj predaj a kúpa....
bomo
08.03.15,17:42
Na hotovostne platby je limit 5.000 EUR a nehnutelnosti sa asi predavaju za vyssiu cenu, takze platby budu prebiehat aj tak asi cez ucet, nie? V takom pripade nepotrebujete ERP....
Anir
09.03.15,08:06
p.Bomo ak vás môžem poprosiť ešte o jednu odpoveď ako zrhnutie......Takže ak to zhrniem, čo sa týka odmeny pre RK tá má limit do 5.000.-eur v hotovosti môže preberať na PPD? Platby, ktoré idú za predaj ako kúpna cena samozrejme pôjdu na účet predávajúceho. Ak by aj išli cez účet RK (keďže nie každý má založený účet v banke) stačí keď pôjdu na účet RK a tá vydokladuje Fa odmenu pre RK a rozdiel doplatí ako cenu predávajúcemu spôsobom PPD ? Neviem či som to dobre rozumel. Srdečná vďaka.