pikler
05.03.15,17:49
Pekný večer vám prajem, som zvedavý či sa to vôbec môže a či mi môžu spraviť ked budem podnikať pomocou fb bez živnosti!!! Poznám viaceré obchody ktoré vlastnia osoby ktorí nemajú živnosť. Tá stránka vyzerá úplne obyčajne, dá sa to lajknúť proste (má tam cca 60tisíc lajkov jeden obchod a predáva tam fejkové veci) obyčajná stránka, len v popise má napísané že ak niečo chcete objednať tak mi pošlite vašu adresu a želaný tovar, toľko, je to vlastne ako bazár len tam predáva nové fejkové veci. Som zvedavý či by to je proti zákonu alebo to môže robiť kľudne hocikto.

Ďakujem, čakám vaše názory.
buchač
05.03.15,17:22
Môj názor radšej nechci...a to nie som podnikateľ.
Dám by som Ti len názor - pár otázočiek zákazníka.

Ako chceš dodržať akú takú literu zákona ohľadom obchodných podmienok ?
Ako bude prebiehať konverzácia ?
Ako by si mienil realizovať platby ?

Čo je to vlastne podnikanie cez FB ?
Že lajky a iné drísty ?...že 60.000 ?...z toho veľa nezarobíš.

Ty si zvedavý na zákon a ja som zvedavý zasa na tie fejky, čo sem mieniš nakydať.
Zákon jednoznačne porušuješ. Stačí jeden tichý bonz od nespokojného zákazníka a máš po ptákach.
kopretinka
05.03.15,17:43
neoprávnené podnikanie
pikler
05.03.15,17:55
Ja sa iba pýtam že či by to bolo možné takýmto spôsobom podnikať, ja by som mimochodom nepredával fake veci. A ten jeho fb stránka funguje ako bazár, čiže podľa mňa tie veci sú ako keby použité a tak ich predáva, a ľudia to kupujú bez slova lebo nike airmax topánky kúpiť za 20eur čo stojí 130eur v obchodoch sa ani nečudujem. Samozrejme ďakujem za tvoj názor!
buchač
05.03.15,17:59
To už aký fejk musí byť ?
Alebo žeby čórka ?
Lebo aj priamo z Číny sú ceny nie sú za 20 €...

http://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20150305105819&SearchText=nike+airmax
kopretinka
05.03.15,18:04
pikler,nevieš čítať? buchač ti predsa píše,že porušuješ zákon,a moja odpoveď je rovnaká.
pikler
05.03.15,18:20
Nechcel som to sem dávať ale tu je stránka o ktorej som písal https://www.facebook.com/pages/Oblecenie-%C5%A1tyl/244771095701835?fref=ts .... Kopretinka ďakujem za tvoj koment a viem čitať ale čakal som koment aký mi napísal buchač.
kopretinka
05.03.15,19:17
a na mojej odpovedi sa ti nepáči čo? hoď si ten pojem do googla
bomo
05.03.15,20:28
či mi môžu spraviť ked budem podnikať pomocou fb bez živnosti!!!
- Je to neoprávnené podnikanie a to je trestný čin (odňatie slobody až na jeden rok).

len tam predáva nové fejkové veci. Som zvedavý či by to je proti zákonu
- Predávať fejkové veci je tiež trestné.

alebo to môže robiť kľudne hocikto.
- Len dovtedy, kým mu na to neprídu :)
buchač
05.03.15,20:39
pikler

Pozrel som na stránku...
Fejk, fejk a zasa fejk...

Napríklad hentá peňaženka..že vraj Gucci...kua, tá Gucciho nevidela ani z raketoplánu...
Tie hodinky Dolče a Gabaňa ani nevravím...

...a potom sa ľudia čudujú, že napriek moderným veciam majú rôzne alergologické problémy.
=======================================

Aby bolo jasno...aj ja kupujem tie nejaké fejky...aj z Číny si objednám...veď prečo aj nie,keď sú lacnejšie.
ALE v mojom prípade sa skôr jedná o náradie.
Oblečenie zásadne v kamennom obchode...alebo overený eshop...

Capisci ?
klararad.
06.03.15,11:15
Samozrejme, že je to protizákonné. Všetky príjmy, ktoré si nadobudol musíš priznať štátu a zdaniť. A myslíš, že sa to bez živnosti dá?
pikler
06.03.15,14:32
Tak hej jasne, chapem ta, a sú ľudia ktorý toto iste robia len cez bazos a to je taktiež protiprávne?
kopretinka
06.03.15,19:52
bez živnosti ano..........ale........kedy na nich niekto príde a zráta im to.....hmmmm
byverine
26.04.15,11:47
Mňa by teda len zaujímalo, kto im má na to prísť ... (???)
poznám niekoľko takýchto obchodov na FB už dosť dlho, ale stále podnikajú.... a sú to súkromné osoby.
Je to podľa mňa nefér voči "korektným" predajcom , ktorí podnikajú férovo, a takéto "podnikanie" je neférové konieckoncov aj voči kupujúcemu :(
kopretinka
27.04.15,12:27
čo tu furt robíš reklamu na mikroprácu? Obchod asi bude ťažko mikropráca.A už vôbec nie príležitostný príjem.