Dominika153
05.03.15,18:18
v tescu som skúšala lesk na pery ktorý bol otvorený a ja som si ho dala na ruku utrela a odišla ale sbs prišiel za mnou že maju na kamere ako používam kozmetiku a mam mu ukázaťčo som tam robila a použila a potom mi povedal že si musim jeden z nich kupiť. je to tak v poriadku alebo som nemusela kupiť ten lesk
Tweety
05.03.15,17:22
Ak to bol tester, tak ten slúži na testovanie, nieje na predaj.
sosak
05.03.15,17:24
Spýtam sa ťa, či by si kúpila rožok, z ktorého si niekto uhryzol. Viem, nie je to adekvátne prirovnanie, ale použitý tovar nikto nekúpi za plnú cenu. Ak lesk na pery nebol označený ako vzorka, alebo skúšobný, tak ho nemáš čo používať, aj keby bol otvorený.
Dominika153
05.03.15,17:25
nebol to tester ale bol otvoreny a bolo to nanom vidno ze ho uz niekto skusal
buchač
05.03.15,17:35
Minimálne si sa dopustila :

1. Trestného činu neoprávneného obohatenia podľa § 226

2. Trestného činu poškodzovania cudzej veci § 245

:D :D :D :D :D :D :D
===========================================

Pokiaľ šlo o vzorku, niet o čom.
Ak nie, tak mal pravdu..
lujza.j
05.03.15,17:45
skôr....

§ 50
Priestupky proti majetku
(1) Priestupku sa dopustí ten, kto úmyselne spôsobí škodu na cudzom majetku krádežou, spreneverou, podvodom alebo zničením alebo poškodením veci z takého majetku, alebo sa o takéto konanie pokúsi.
(2) Za priestupok podľa odseku 1 možno uložiť pokutu do 331 eur.

ak jej preukážu úmysel...
misoft
05.03.15,18:35
Pokiaľ nebol určený ako vzorka - ty nemáš žiadne právo tovar, ktorý ešte nie je tvoj, skúšať. SBS si len plnila svoju povinnosť - bola si zaznamenaná, ako manipuluješ s tovarom bez zaplatenia a skúšaš ho - teda de facto - si ho "poškodila".