elena74
15.05.06,08:21
ahojte, patram na porade,ale sa vas spytam , , kolega bol 2 dni na sluzobke, doniesol mi doklad z restauracie, hotela a z auto opravovne, ako zauctovat? ma narok este na plne stravne za 2 dni , dakujem...
Tweety
15.05.06,06:26
ahojte, patram na porade,ale sa vas spytam , , kolega bol 2 dni na sluzobke, doniesol mi doklad z restauracie, hotela a z auto opravovne, ako zauctovat? ma narok este na plne stravne za 2 dni , dakujem...
AK bol na SC, má nárok na diéty, podľa zákona o CN,preplatenie vedľajších výdajov( ubytovanie..). Fa za opravu vozidla by som dala medzi faktúry, naúčtované by malo byť na 511/321,prípadne ešte 343/321, úhrada tejto faktúry 321/211.
elena74
15.05.06,06:30
dakujem ti...... aj ked mi doniesol blok na 180 z restauracie, vyplatim mu celu dietu za dva dni?
Tweety
15.05.06,06:34
dakujem ti...... aj ked mi doniesol blok na 180 z restauracie, vyplatim mu celu dietu za dva dni? Krátiš mu diéty podľa zákona o CN.Upravujem,to si platil sám, potom buď mu zaplatíš doklad,vtedy nedostatne diéty, alebo doklad bude repre, a diéty podľa CN.
martina12
15.05.06,06:49
Krátiš mu diéty podľa zákona o CN.

Maja, nerozumiem, prečo by sa mu mali krátiť diéty.
Ak si zamestnanec sám zaplatil stravné v reštaurácii z vlastných peňazí, tak osobne doklad z reštaurácie nikde k cestovnému príkazu neprikladám a zúčtujem len stravné podľa hodín, ktoré strávil na SC.
Milan Benka
15.05.06,06:53
AK bol na SC, má nárok na diéty, podľa zákona o CN,preplatenie vedľajších výdajov( ubytovanie..). Fa za opravu vozidla by som dala medzi faktúry, naúčtované by malo byť na 511/321,prípadne ešte 343/321, úhrada tejto faktúry 321/211.


Súhlasím v prípade, že auto bolo firemné.
elena74
15.05.06,06:55
ten moj zamestnanec dostal zalohu pred sluzobnou cestou....
Milan Benka
15.05.06,06:57
ten moj zamestnanec dostal zalohu pred sluzobnou cestou....

postupovať podľa TWEETY
elena74
15.05.06,06:58
dakujem :-)
Jara
15.05.06,07:02
Faktúru za auto zaúčtuj ako každú inú a nepleť sa s cesťakom. Daj to na opravy a cesťak účtuj samostatne. Ten blok z reštiky tiež ignoruj, či zaplatil viac alebo menej, to je jeho vec, niekde sa predsa najesť musel. Daj mu diéty podľa hodín a to 5-12hod. 89,- sk, 12-18 hod. 135,- sk a 18-24 hod. 208,- sk. Spočítaj cestovné a diéty a tak odpočítaj zálohu. Doplať alebo on vráti preplatok a je to. Zálohu zohľadni až po urobení cesťaku pri výpočte sumy k úhrade, viď predná strana CP.
Chobot
15.05.06,07:11
dakujem ti...... aj ked mi doniesol blok na 180 z restauracie, vyplatim mu celu dietu za dva dni?

Máš 2 možnosti.
Buď mu vyplatíš stravné v plnej výške a blok z rštaurácie nech si nechá (bude to len jeho doklad, že niekde sa stravoval - veď na to dostal to stravné).

Alebo ten blok zaúčtuješ na repre fond (ak ten kolega na taký má nárok) a v tom prípade krátiš nárok na stravné o zabezpečený obed.
renča1
15.05.06,07:12
................


V tomto prípade by išlo o krátenie:

(6) Ak má zamestnanec na pracovnej ceste preukázane zabezpečené bezplatné stravovanie v celom rozsahu, zamestnávateľ mu stravné neposkytuje. Ak má zamestnanec na pracovnej ceste preukázane zabezpečené bezplatné stravovanie čiastočne, zamestnávateľ stravné určené podľa odsekov 1, 2 alebo 5 kráti o 25 % za bezplatne poskytnuté raňajky, o 40 % za bezplatne poskytnutý obed a o 35 % za bezplatne poskytnutú večeru z ustanovenej sumy stravného pre časové pásmo nad 18 hodín alebo z najvyššej dohodnutej sumy stravného podľa odseku 5; miera krátenia stravného vyjadrená v menovitej hodnote sa zaokrúhli na celé koruny nahor.
....atď....
Lenik
15.05.06,08:01
Faktúru za auto zaúčtuj ako každú inú a nepleť sa s cesťakom. Daj to na opravy a cesťak účtuj samostatne. Ten blok z reštiky tiež ignoruj, či zaplatil viac alebo menej, to je jeho vec, niekde sa predsa najesť musel. Daj mu diéty podľa hodín a to 5-12hod. 89,- sk, 12-18 hod. 135,- sk a 18-24 hod. 208,- sk. Spočítaj cestovné a diéty a tak odpočítaj zálohu. Doplať alebo on vráti preplatok a je to. Zálohu zohľadni až po urobení cesťaku pri výpočte sumy k úhrade, viď predná strana CP.


Táto odpoveď je super. Súhlasím
Jozef I
15.05.06,08:09
................
Alebo ten blok zaúčtuješ na repre fond (ak ten kolega na taký má nárok) a v tom prípade krátiš nárok na stravné o zabezpečený obed.


Ak to umoznuje zamestnacova napln prace, tak sa mohol stretnut s klientom. V tom prípade by som uctoval blocek s rest. na repre a zamestnancovi plne stravné bez kratenia.
Chobot
15.05.06,08:51
Ak to umoznuje zamestnacova napln prace, tak sa mohol stretnut s klientom. V tom prípade by som uctoval blocek s rest. na repre a zamestnancovi plne stravné bez kratenia.

Ak bol na obede s klietom, mal obed aj on aj klient. Neverím, že by obedoval len klient a on nie.

V tom prípade mu ale zamestnávateľ zabezpečil bezplatné (bezplatné pre neho, lebo zo svojich nemusel nič platiť) čiastočné stravovanie, t.j. obed a pre tieto prípady zákon hovorí, že stravné sa kráti.

Inak by dostal obed a aj náhrady, čiže bolo by duplicitné plnenie.
VERONIKA6
06.06.06,11:10
Pracovník má miesto výkonu práce vo firme. Jedná sa o vodiča, opravára.
Počas pracovnej smeny je vyslaný na služobnú cestu ako vodič, z ktorej sa vráti na miesto svojho pracoviska po pracovnej dobe. Spolu za deň má odpracovaných 10,5 hod. /čiže + 0,5 hod. obed/. Má nárok na diety 89,- Sk, alebo sa mu započítava aj cesta domov autobusom a to znamená príchod do miesta bydliska, čo je už nad 12 hodín. Prosím o radu.
Tweety
06.06.06,11:14
Pracovník má miesto výkonu práce vo firme. Jedná sa o vodiča, opravára.
Počas pracovnej smeny je vyslaný na služobnú cestu ako vodič, z ktorej sa vráti na miesto svojho pracoviska po pracovnej dobe. Spolu za deň má odpracovaných 10,5 hod. /čiže + 0,5 hod. obed/. Má nárok na diety 89,- Sk, alebo sa mu započítava aj cesta domov autobusom a to znamená príchod do miesta bydliska, čo je už nad 12 hodín. Prosím o radu. Má nárok na 89.-. Pracovná cesta mu končí v mieste pracoviska.:cool:
§2 Zákona o CN 283/2002
(1) Pracovná cesta podľa tohto zákona je čas od nástupu zamestnanca na cestu na výkon práce do iného miesta, ako je jeho pravidelné pracovisko (odsek 3), vrátane výkonu práce v tomto mieste do skončenia tejto cesty. Pracovná cesta podľa tohto zákona je aj cesta, ktorá trvá od nástupu osoby uvedenej v § 1 ods. 2 na cestu na plnenie činností pre ňu vyplývajúcich z osobitného postavenia vrátane výkonu činností do skončenia tejto cesty.
VERONIKA6
06.06.06,11:35
Má nárok na 89.-. Pracovná cesta mu končí v mieste pracoviska.:cool:
§2 Zákona o CN 283/2002
(1) Pracovná cesta podľa tohto zákona je čas od nástupu zamestnanca na cestu na výkon práce do iného miesta, ako je jeho pravidelné pracovisko (odsek 3), vrátane výkonu práce v tomto mieste do skončenia tejto cesty. Pracovná cesta podľa tohto zákona je aj cesta, ktorá trvá od nástupu osoby uvedenej v § 1 ods. 2 na cestu na plnenie činností pre ňu vyplývajúcich z osobitného postavenia vrátane výkonu činností do skončenia tejto cesty.


Ďakujem za odpoveď. Prajem pekný deň.