Bambi23
06.03.15,09:33
Pri uzávierke roka mi trieda 6 - tržby vychádza s mínusovým zostatkom, kvôli tomu, že celý rok firma nič nerobila, v r.2014 bola iba jedna stornovaná faktúra k faktúre z roku 2013 za nedodaný tovar. Do Daňového priznania (tab. F) mi mínusové výnosy nevezme, ale náklad to nie je - ako to mám preúčtovať alebo uviesť v DP, viete poradiť? ďakujem
KEJKA
06.03.15,09:25
obávam sa, že storno faktúry za nedodaný tovar je účtovný prípad roku 2013, aj ked je pravda, že nie je vždy povinné podať dodatočné DP DPPO.
Predpokladám, že aj náklady zaúčtované na predaný tovar boli "vystornované"? (mimo témy).
ja by som v tomto prípade volila radšej DDP DPPO 2013, kedže si môžeš znížiť daň za rok 2013 a nechať si ju započítať na daňovú licenciu (asi až na rok 2015 - teraz nestíhaš).
Ak nechceš voliť DDP, tak to v DP DPPO daj na riadok nákladov a podrobnosti uveď v poznámkach, kedže aj tak sa jedná o opravu minulých období a tam môžeš uviesť, že v DPPO je to v nákladoch len z dôvodu nastavenia systému.
Bambi23
09.03.15,13:56
ďakujem ... dala som to do nákladov a rozpísala o čo ide, tak dúfam, že to bude takto v poriadku.