nunenko
06.03.15,11:31
Občas som niečo kúpil z bazoš.sk, no v poslednej dobe som vždy natrafil len na úbožiakov, ktorí boli klamári a predávali šrot, ako plne finkčné zariadenie. Ako sa im podarilo zbaviť nefunkčnej veci na maily neodpovedajú, telefón nedvíhajú na SMS nereagujú.
Stratil som posledný záchvev viery v čestnosť človeka.
Máte aj Vy negatívne zážitky s kúpou použitej veci cez bazoš, čí iny internetový bazár?
allgreen
07.03.15,04:17
Ano, do svojho prveho auta (tiez bazarove :) ) som kupil "znackove" repraky, no boli akesi zmoknute. Odlepena membrana od zvysku repra. Ked som chumajovi volal z ineho cisla povedal len ze : predaj ich dalej. Kkt hlohovecky. Potom som nasiel podla tel. cisla plno dalsich inzeratov na vsemozne haraburdy. Tak ked uz kupujete cez inzetat, prelustrujte aspon googlom telefonne cislo, meno, ci to nieje daky odrb.
misoft
07.03.15,11:30
Ja len takú malú poznámku: Bazoš je len portál, ktorý "posúva" inzeráty ďalej. Nezodpovedná za stav vecí (nie je totiž ich majiteľom). Neoveruje ani identity predávajúcich. Takže jedna a tá istá vec sa dá pod X nickmi predať Xkrát... (samozrejme, že sa potom tých X kupujúcich dočká sklamania - peniaze fuč, tovar fuč, prípadne tehla, alebo len šmejd, šrot).
arizona
07.03.15,12:15
Ja som tiez prestala verit na taketo predaje,ci kupy. Mam pocit, ze mozno 5-10% ludi ma naozaj seriozny zaujem o obchod,ostatni si myslim, ze su nejak "psych.naruseni blbci", ktori si chodia na net robit srandy z ludi a zabijat nudu...
Ja som sa pokusila 2x predavat cez Bazos. V oboch pripadoch som napisala, ze preferujem osobny odber,aby mal kupujuci moznost vyskusat a overit,aby ma neskor nemohol obvinit, ze som mu predala nefunkcnu vec. Naivne som si myslela, ze kupujuci to oceni ako seriozne jednanie. Ale nie...
Prvy krat mobil.Ani nie dvojrocny,plne funkcny, s povodnou cenou 450€ som ponukla za 70€. Myslim, ze to bola pomerne nizka cena,ale zasypali ma desiatky sprav, ze ked sa dohodneme na cene, ze zoberu.
Nakoniec sa mi jeden ozval, ze pride osobne,moc nezjednaval. Potesila som sa, ze konecne niekto seriozny. Pan aj prisiel,ale na mieste zacal dojednavat,ze nemam k nemu kabel k PC, tak ze ako sa dohodneme.Pritom v inzerate bolo jasne vsetko popisane,vopred vedel, ze kabel k PC nepredavam, ze nebol sucastou...Takze nic.
Druhy krat NB. tiez podobna situacia. Najskor kopec vseliakych "divnych" zaujemcov a napokon som si pisala iba s jednym, co som myslela, ze vyzera seriozne. Aj ked mi bolo divne, ze je ochotnz pricestovat zo 100km vzdialenosti. Ale NB bol tiez ani nie 2r. stary,cena dobra, tak som to brala, ze jedname seriozne...
Dohodli sme si stretnutie,ale cakala som marne. Chalan sa viac neozval,ani nedvihal telefon,ani na maily neodpovedal. Asi si zo mna len vystrelil a tesil sa, ako na neho na tej stanici vycakavam.
Skoda mi nevznikla ziadna,ale povedala som si DOST!!! prestala som verit...

Inak, obcas kupujem aj od sukromnych osob,napr. knihy,ktore ponukaju ludia na FB stranke v jednej skupine,alebo na mimibazar,rozne drobnosti, kde su overeni predajcovia. Ale technicke veci uz nie...
nunenko
10.03.15,09:02
Ja som tiez prestala verit na taketo predaje,ci kupy. Mam pocit, ze mozno 5-10% ludi ma naozaj seriozny zaujem o obchod,ostatni si myslim, ze su nejak "psych.naruseni blbci", ktori si chodia na net robit srandy z ludi a zabijat nudu...
Ja som sa pokusila 2x predavat cez Bazos. V oboch pripadoch som napisala, ze preferujem osobny odber,aby mal kupujuci moznost vyskusat a overit,aby ma neskor nemohol obvinit, ze som mu predala nefunkcnu vec. Naivne som si myslela, ze kupujuci to oceni ako seriozne jednanie. Ale nie...
Prvy krat mobil.Ani nie dvojrocny,plne funkcny, s povodnou cenou 450€ som ponukla za 70€. Myslim, ze to bola pomerne nizka cena,ale zasypali ma desiatky sprav, ze ked sa dohodneme na cene, ze zoberu.
Nakoniec sa mi jeden ozval, ze pride osobne,moc nezjednaval. Potesila som sa, ze konecne niekto seriozny. Pan aj prisiel,ale na mieste zacal dojednavat,ze nemam k nemu kabel k PC, tak ze ako sa dohodneme.Pritom v inzerate bolo jasne vsetko popisane,vopred vedel, ze kabel k PC nepredavam, ze nebol sucastou...Takze nic.
Druhy krat NB. tiez podobna situacia. Najskor kopec vseliakych "divnych" zaujemcov a napokon som si pisala iba s jednym, co som myslela, ze vyzera seriozne. Aj ked mi bolo divne, ze je ochotnz pricestovat zo 100km vzdialenosti. Ale NB bol tiez ani nie 2r. stary,cena dobra, tak som to brala, ze jedname seriozne...
Dohodli sme si stretnutie,ale cakala som marne. Chalan sa viac neozval,ani nedvihal telefon,ani na maily neodpovedal. Asi si zo mna len vystrelil a tesil sa, ako na neho na tej stanici vycakavam.
Skoda mi nevznikla ziadna,ale povedala som si DOST!!! prestala som verit...

Inak, obcas kupujem aj od sukromnych osob,napr. knihy,ktore ponukaju ludia na FB stranke v jednej skupine,alebo na mimibazar,rozne drobnosti, kde su overeni predajcovia. Ale technicke veci uz nie...
Ja som nikdy s nikým cenu nedohodoval, ani pred a ani pri kúpe, a ani po kúpe.
Na inzerát reagujem preto, že ma osloví cena. Samozrejme, že ak je vec plne funkčná nemám dôvod sa rozčuľovať.
Misoft napísal presne ako to na bazos.sk je overiť podvodníka sa dá ťažko, má plno Tesco čísel a plno rôznych inzerátov.
kopretinka
10.03.15,09:12
Misoft napísal presne ako to na bazos.sk je overiť podvodníka sa dá ťažko, má plno Tesco čísel a plno rôznych inzerátov.
mimotémy ako vieš,že tesco,podľa predvoľby to zistíš ťažko,ke´dže číslo ti ostane pri prechode k inému operátorovi
Predávala som mobil cez bazoš,nevedela som sa zbaviť nigérijských spamov.
nunenko
10.03.15,09:31
Používam aj Tesco, čislo si vieš overiť či je Tesco. Pred tým ako volám na nejaký unzerát overím či naň nemôžem volať zadarmo z Tesco SIM.


Overenie cisla
Neviete, či voláte na číslo Tesco mobile?
Overte si to jednoducho, rýchlo a ZADARMO cez SMS.

Pošlite SMS na číslo 99222 v tvare: Tesco TelefónneČíslo (ktoré si chcete overiť)
Telefónne číslo zadávajte vždy aj s nulou.
Príklad: Tesco 0940123456
Následne Vám pošleme SMS s informáciou, či zadané číslo je alebo nie je Tesco mobile.
Odoslanie a prijatie SMS je bezplatné.