willma
15.05.06,09:03
Prosím ďalšie rady od Porady. Mám 16 ročného syna a začína si sám napĺňať svoje sny. Učí sa za kuchára a v tomto odbore má možnosť aj získať nejakú tú korunku (dotácie z mamičkinej kasy sú nepostačujúce). A samozrejme nehovoríme o získaní profesionálnej zručnosti (školská prax mu asi nepostačuje a sám sa snaží rozširovať svoje obzory a schopnosti). Aká forma zmluvy je výhodnejšia? Samozrejme nechcem ukrátiť ani potenciálneho zamestnávateľa, nakoľko sa už nejaký ten pátek poznáme. Ja som spokojná, že mám synátora v dobrých rukách a oni, nakoľko ho poznajú od malička, chcú mu ten vstup do sveta zárobkového umožniť.


Tweety
15.05.06,07:28
Prosím ďalšie rady od Porady. Mám 16 ročného syna a začína si sám napĺňať svoje sny. Učí sa za kuchára a v tomto odbore má možnosť aj získať nejakú tú korunku (dotácie z mamičkinej kasy sú nepostačujúce). A samozrejme nehovoríme o získaní profesionálnej zručnosti (školská prax mu asi nepostačuje a sám sa snaží rozširovať svoje obzory a schopnosti). Aká forma zmluvy je výhodnejšia? Samozrejme nechcem ukrátiť ani potenciálneho zamestnávateľa, nakoľko sa už nejaký ten pátek poznáme. Ja som spokojná, že mám synátora v dobrých rukách a oni, nakoľko ho poznajú od malička, chcú mu ten vstup do sveta zárobkového umožniť.







DOBPŠ ak má štatút študenta .:cool:
sway
15.05.06,07:29
Prosím ďalšie rady od Porady. Mám 16 ročného syna a začína si sám napĺňať svoje sny. Učí sa za kuchára a v tomto odbore má možnosť aj získať nejakú tú korunku (dotácie z mamičkinej kasy sú nepostačujúce). A samozrejme nehovoríme o získaní profesionálnej zručnosti (školská prax mu asi nepostačuje a sám sa snaží rozširovať svoje obzory a schopnosti). Aká forma zmluvy je výhodnejšia? Samozrejme nechcem ukrátiť ani potenciálneho zamestnávateľa, nakoľko sa už nejaký ten pátek poznáme. Ja som spokojná, že mám synátora v dobrých rukách a oni, nakoľko ho poznajú od malička, chcú mu ten vstup do sveta zárobkového umožniť.




Jednoznačne dohoda o brigádnickej činnosti študenta. Potrebuje len potvrdenie o návšteve školy odovzdať zamestnávateľovi a ak bude pracovať len u jedného zamestnávateľa, tak nech podpíše vyhlásenie a nebudú mu mzdu zdaňovať ak nepresiahne 7568,-. Odvody zaňho platiť nebudú, len na úrazové poistenie, čo je málinko.;)
willma
15.05.06,09:03
To vyhlásenie je o tom, že nemá inú brigádu? Inak Ď.
Jara
15.05.06,09:08
To vyhlásenie je o tom, že nemá inú brigádu? Inak Ď.

Nie, je to vyhlásenie že nikde inde nepodpísal nárok na nezdaniteľnú čiastku a žiada týmto zamestnávateľa o tento nárok. Nerob si starosti, to len treba povedať na mzdovej účtárni nech mu dajú to vyhlásenie podpísať. To je tlačivko...
DanielaSL
15.05.06,09:10
Vyhlásenie je tlačivo na zdanenie príjmov fyzických osôb podľa zákona č.595/2003. V ňom si pracovník môže uplatniť odpočitateľnú položku , daňový bonus a zároveň vyhlasuje , že si neuplatňuje toto u iného zamestnávateľa resp. nie je poberateľom dôchodku.
willma
15.05.06,09:36

Vyhlásenie je tlačivo na zdanenie príjmov fyzických osôb podľa zákona č.595/2003. V ňom si pracovník môže uplatniť odpočitateľnú položku , daňový bonus a zároveň vyhlasuje , že si neuplatňuje toto u iného zamestnávateľa resp. nie je poberateľom dôchodku.
Šak bych mu ja dala daňového bonusu potom by bol hneď aj poberateľom dôchodku :p Ale inak vážne: vďaka za rady a dúfam, že majú nejakú mzdárku.

Tweety
15.05.06,09:38

Šak bych mu ja dala daňového bonusu potom by bol hneď aj poberateľom dôchodku :p Ale inak vážne: vďaka za rady a dúfam, že majú nejakú mzdárku.




No, nie je mzdárka ako mzdárka, ale schopná mzdárka, to už je niečo.;)
sway
15.05.06,09:38
To vyhlásenie je o tom, že nemá inú brigádu? Inak Ď.

toto je to tlačivo, ak podpíše že inde nepracuje, môžeš mu uplatniť nezdaniteľnú čiastku.
willma
15.05.06,09:40
:D Predpokladám, že schopná je, ale neviem čoho:confused:
willma
15.05.06,09:43

toto je to tlačivo, ak podpíše že inde nepracuje, môžeš mu uplatniť nezdaniteľnú čiastku.
jéééj to poznám. Ale praktická poznámka: keďže má taký vek ako má nepodpisuje to náhodou zákonný zástupca? To akože ja.

Tweety
15.05.06,09:50

jéééj to poznám. Ale praktická poznámka: keďže má taký vek ako má nepodpisuje to náhodou zákonný zástupca? To akože ja.








Podľa §11 ZP je spôsobilý už od 15.rokov.
sway
15.05.06,09:59

jéééj to poznám............



bohovské :D:D:D:D:p
willma
15.05.06,10:12
Opäť a znova vďaka.
Tweety
15.05.06,10:15
Opäť a znova vďaka.
Rada som pomohla, už ostáva synovi iba pacovať, pacovať.( nie je to preklep).;)
willma
15.05.06,10:17

bohovské :D:D:D:D:p
no čo? čo? len som zistila, že v podstate niekedy ani neviem v tej kope tlačív, čo sa zvyknú podpisovať u zamestnávateľa (ale aj kdekade inde) ako sa vlastne ktoré volá. (síce občas zabudnem ako sa volám aj ja sama, v tom neustálom pracovnom aj domácom vyťažení.):mee: :mee: :mee:

willma
15.05.06,10:20

Rada som pomohla, už ostáva synovi iba pacovať, pacovať.( nie je to preklep).;)
Chlapec pracuje rád, hlavne keď vie za čo. Ale kto z nás nie, za tejto podmienky. A pacuje kuchár, ktorý to má na starosti, ale keďže bude robiť sám nevyhne sa ani tomu. Inak hlavná náplň práce - dobroty na grile- mňam a že mu to ide...

Tweety
15.05.06,10:24

Chlapec pracuje rád, hlavne keď vie za čo. Ale kto z nás nie, za tejto podmienky. A pacuje kuchár, ktorý to má na starosti, ale keďže bude robiť sám nevyhne sa ani tomu. Inak hlavná náplň práce - dobroty na grile- mňam a že mu to ide...





To sa niekto má.:p
willma
15.05.06,10:30
No holt kto umí umí. Fuj idem sa (ho) chváliť,ale keď mu ten elán vydrží, už teraz má isté tri zamestnania - takže si len vybrať:) :)