maped
06.03.15,13:18
Prosím Vás môže platový dekrét obsahovať a info o pracovnom čase, výmere dovolenky a pracovnom zaradení?
KLient nemá pracovnú zmluvu,m preberám účtovníctvo a chcem mu napísať aspoň platový dekrét, kde to spomenieme.

Ďakujem pekne!
avalik
06.03.15,12:27
V prvom rade musí byť pracovná zmluva - jej náležitosti sú v § 43 ZP.

Platové "dekréty" sa vystavujú v tých organizáciach, kde výška platu sa určuje rozhodnutím štatutára podľa príslušného zákona. A nevyžaduje sa súhlas zamestnanca s ich znením.

V prípade zákonníka práce sa mzdové podmienky dohodnú v zmluve, nie je to teda dekrét ale to na čom sa zamestnanec so zamestnávateľom dohodli.

Ak zamestnávateľ nemá svoj výtlačok pracovnej zmluvy, nech požiada o nahliadnutie do výtlačku zamestnanca alebo nech zájde za bývalou účtovníčkou a zmluvu si u nej vyzdvihne.
maped
06.03.15,12:30
avalik, nekomunikuje so mnou bývalá účtovníčka, nemáme pracovnú zmluvu a ja potrebujem ako taký podklad pre vypočet prvej mzdy za 2/2015. Tak ako to mám spraviť? Snažím sa rýchlo mu dať podpísať platový dekrét.
Ja fakt neviem od kedy mu mám napísať prac. zmluvu, čo predtým robila, ako to vyplácala a prerušovala.
Ako teda stanoviť doklad o výške mzdy a spôsobe vyplácania? Vďaka!
avalik
06.03.15,12:42
doplnila som odpoved
maped
06.03.15,12:53
vďaka, no to bude ťažké!
Kabaka123
08.03.15,17:17