zizaka
06.03.15,14:00
Znenie mailu: Príloha sa nám nedala otvoriť, je to vtip , či?
Dobry den ,

Vzhľadom k prístupu pri priprave trestného konania proti vám, navrhujem oboznamit sa s dokumentami o podaní vysvetlenia vo veci samej. Objasnenie musi byť predložené do 25 marca 2015. Dokumenty k prípravnému konaniu: http://www.justice.gov.sk/521412424/document.pdf

asistent sudcu Hanna Yurkova,
Bratislava, Ministerstvo spravodlivosti SR,
Župné námestie 13, 813 11 Bratislava
Ústredňa: 02/59253 111
bomo
06.03.15,13:04
Je to vtip. Sudca ani jeho asistent nemá nič s prípravou trestného oznámenia :)

Už je to aj v médiách, napr. tu na SME.sk (http://www.sme.sk/c/7683262/ludia-sa-stazuju-na-falosne-e-maily-ministerstva-obsahuju-virus.html).
mirajda
06.03.15,14:31
aj mne do dnes prislo
bylinka
06.03.15,14:35
dnes som dostala tento isty mail. ako sa proti nemu branit?
trisestri
06.03.15,14:42
Navi13
06.03.15,14:44
Mne tak isto prišiel akože takýto e-mail? Odosielané to je z Ruska, resp. z Ruskej domény.... https://mail.ru/?from=bk.ru
MIŠO T
06.03.15,14:50
už to bolo aj v správach v rozhlase , je to podvod pozor na zavírenie
nazlostená
06.03.15,14:53
normálne ste ma potešili, že som to tu našla a vidím, že nakoľko ste rovnaký text dostali viacerí, bude to sprostosť /slovo vtip by som nepoužila, lebo vtipné mi to ani trochu nepripadfá/ a tej svini, čo sa zabáva rozposielianím podobných mailov želám pekný víkend, rovnako ako ona pokazila piatkové popoludnie mne, ale všetko svinstvo sa človeku vráti. Aj keď som si od prvej chvíle bola takmer istá, že musí ísť o nezmysel, lebo som nič zlé nespáchala, aspoň som o tom presvedčená, ale človek nikdy nevie, čo si mohol nejaký blázon naňho vymyslieť a taktiež sa mi zdalo divné, aby súd rozposielal podobné veci takto a nie doporučenou poštou, predsa len link a adresa pôsobili vierohodne a normálne mi púrišlo nevoľno, lebo sa to nedalo otvoriť a človek si naozaj nemôže byť ničím istý. Ministerstvu spravodlivosti by som osdporučila, aby vypátralo hyenu, čo sa zabáva týmto spôsobom a pripravilo trestné konanie proti nej za šírenie poplašnej správy a zneisťovanie slušných ľudí.
Odosielateľ správy: FUJ, hanbi sa!!! a dúfam, že si čoskoro nájdeš takéto oznamenie skutočné a na teba
Ing. Ľubomír Janoška
06.03.15,15:00
Z akej adresy prišiel ten e-mail?
Ministerstvo spravodlivosti by malo používať doménu justice.gov.sk
mirajda
06.03.15,15:07
mne to prislo z tohto mailu .. hannayurkova@bk.ru
Monika Padysakova
06.03.15,15:16
Takže nie som jediná..
Ing. Ľubomír Janoška
06.03.15,15:36
OK, bk.ru je alias pre doménu mail.ru a to je freemailový server. Takže s ministerstvom to skutočne nemá nič spoločné, je to hlúpy "vtip".
kavka
06.03.15,16:17
Radšej to ani neotvárať. Mohlo by ísť o vír. Dnes varovali pred týmto mailom v rozhlase na Exprese.
zizaka
06.03.15,19:27
Ďakujem za odpovede, už to bolo aj na markíze v správach, som rada, že to bola blbosť :D Fakt blbý vtip!!!!!
Navi13
07.03.15,07:40
Je to trojský kôn!!! neotvárať prílohu!!!!
Navi13
07.03.15,07:43
terezyk
08.03.15,19:38
vieš koľko ja mažem neotvorených

Akurát mne to slušne triedi a takéto mám najčastejšie v spame
ale aj tie
- anglické z Afriky
- arabské haky baky
- zakresťanské
- aj skoronormálne (ale otravné : ponožky. bielizeň, letenky,dovolenky atď )
buchač
08.03.15,20:59
Môže prísť len mail z ministerstva spravodlivosti?

....
Vzhľadom k prístupu pri priprave trestného konania proti vám, navrhujem oboznamit sa s dokumentami o podaní vysvetlenia vo veci samej.

Blbosť jak traky, nakoľko :

Add. 1 - ministerstvo nekoná pri príprave trestného konania. Na toto sú organizácie.
Add. 2 - dokumenty sa neposielajú mailom, ale doporučenou poštou.
Bednarova J
10.03.15,08:09
Orgán činný v trestnom konaní ( očtk ) je podľa § 10 ods. 1 trestného poriadku - prokurátor a policajt. Dôkazy obstarávajú očtk z úradnej povinnosti, podľa zákona. Doručovanie rieši §§ 65 a nasl. TP - doručuje sa spravidla poštou...Na podobné maily nie je potrebné reagovať, prípadne je vhodné dať na MSSR podnet na prešetrenie takéhoto mailu.
franforce
11.03.15,13:18
Nemôže.
Odoslané z ruskej adresy od človeka s ruským menom, podpísaný je taktiež ďalší človek s ruským menom. Už to napovedá o tom, že ide o FAKE. Zásadný úder ale predstavuje vedomosť o tom, že ministerstvo by ti žiaden takýto email neposielalo. Treba si uvedomiť jednu vec - odkiaľ by malo ministerstvo tvoj email? Hlavne ak má človek email typu kiSsCMuQ@..... určite sa nedá jednoznačne určiť, o koho v takomto prípade ide. Ministerstvo nevie, kto má akú emailovú adresu, či jednu a ktorú z nich používa, ale hlavne, zo zákona sa takéto veci doručujú poštou do vlastných rúk a emailom - taký spôsob ani zákon nepozná.
Riešenie - označiť za spam/vymazať.
Pekný deň! :-)
Slnecnica272
11.03.15,17:04
Aj mne prišiel takýto mail...ako sa brániť?
Slnecnica272
11.03.15,17:05
Vypadá to tak, že nas je viac...