arizona
06.03.15,20:09
Kupila som si cez eshop tovar.Po rozbaleni a preskusani som zistila, ze nefunguje.
Co je pre mna vyhodnejsie?
Tvarit sa, ze tovar je OK a poslat ho bez komentara v zakonnej lehote 14 dni naspat? A nasledne objednat to iste?
Alebo ho poslat naspat s komentarom, ze tovar je nefunkcny,ze ziadam vymenu?

Bojim sa, ze vrateny nefunkcny tovar budu riesit ako reklamaciu a budem dlho vycakavat na vybavenie reklamaciu.
kopretinka
06.03.15,19:34
ja som vracala tovar,ale peniaze mi vrátili až po vyskúšaní tovaru a zistení,že som im ho vrátila funkčný,tuším to mali aj v podmienkach......myslíš,že oni ten tovar nevyskúšajú,keď ho vrátiš?
Reklamáciu musia vybaviť do 30 dní.
bomo
06.03.15,19:52
Ak chcete odstúpiť od zmluvy a vrátiť tovar bez udania dôvodu, mali by ste ho vrátiť nepoškodený, v opačnom prípade Vám nemusí obchod vrátiť peniaze (alebo Vám vráti len časť, pretože z ceny odrátajú náklady na opravu), takže odporúčam reklamáciu.

Špeciálne si pozrite obchodné podmienky, väčšinou to v nich ošetrujú.

Napríklad mall.sk uvádza v obchodných podmienkach:

"Kupujúci je odstúpením od zmluvy povinný doručiť predávajúcemu tovar kompletný vrátane kompletnej dokumentácie, nepoškodený, v originálnom obale a nepoužívaný."

"V prípade, že kupujúci odstúpi od zmluvy a doručí predávajúcemu tovar, ktorý je použitý a je poškodený alebo neúplný alebo hodnota predmetného tovaru je znížená v dôsledku takého zaobchádzania s tovarom, ktoré je nad rámec zaobchádzania potrebného na zistenie vlastností a funkčnosti tovaru, má predávajúci voči kupujúcemu nárok na náhradu škody vo výške hodnoty opravy tovaru a uvedenia tovaru do pôvodného stavu resp. predávajúci má právo požadovať od kupujúceho preplatenie zníženia hodnoty tovaru"
arizona
06.03.15,20:25
Neviem, ci vyskusaju...Ale keby ho vyskusali pred odoslanim,to by som bola radsej,Aspon by neposlali nefunkcny a nemuseli by sme to riesit :-/