adrina
15.05.06,09:37
Ahojte, zacala som pracovat s uctovnym systemom MRP Brezno, a hladam niekoho, kto tento softwer dobre ovlada, potrebovala by som nejake rady.
Diky.
DanielaSL
15.05.06,08:06
A tak to si nemusíš robiť starosti, nájdeš tu určite veľa ochotných odborníkov v MRP. Len vždy napíš či robíš vo win. alebo Dos. A kľudne sa pýtaj, ale najprv si daj vo vyhľadávači v bledomodrej lište- "Hľadaj" vyhľadať , či sa tu už tento problém neriešil. Napr. do okienka napíšeš - sklad v MRP , alebo - ukončenie roku v MRP a vyhodí ti to všetky témy , kde sa o tom písalo.
lenkak
15.05.06,14:09
Napíš akú máš verziu či Dos, alevbo Windows, a potom si tu nájdeš kopec informácii. Mám tu kopec príspevkov, pozri si tému MRP. V Dos pracuje Ondrejvla, vo Win verzii ja, a aj DanielaSĽ.
adrina
16.05.06,09:57
pracujem vo WIN, a mam taku jednu otazocku, ked si stahujem zo skladu do uctovnictva vystavene fa, tak v knihe fa ich vidim, su aj predkontovane, do dan.dokladov prejdu, len ich nevidim v uct.denniku.Je to OK, alebo ich musim zauctovat aj tam?Pracovala som v inych systemoch, tak mam co robit, aby som sa chytala...
lenkak
16.05.06,13:18
zo skladu máš predkontáciu 504/132 a postupuješ tak, že si dávaš priamo zo skladu (dá sa aj cez Funkcie)- zaúčtovanie pohybu.
Faktúru účtuješ zvlášť, a to si na VF, pôjdeš na Funkcie a dáš Zaúčtovanie faktúry. Ináč toto môžeš robiť automaticky pri vystavovaní faktúry. Pri ukončovaní faktúry sa program opýta, čio chceš zaúčtovbať fa do denníka a keď dáš ánoo, takhneď sa Ti práve toto zrealizuje.
adrina
18.05.06,05:48
Takze este par otazociek, ked davam zauctovat doslu fa, mam tam hlasku, preuctovat DPH? Ja kliknem , ze nie.Je to OK?
A este by ma zaujimalo, predchdzajuca uctovnicka zabudla zauctovat nejake fa, aj dosle aj vysle so zadnitelnym plnenim v 2/2006, majitel firmy nechce podavat dodatocne DPH, tak ich mam zauctovat do 4/2006,len by som sa chcela opytat, ako mam nahodit datumy, aby mi spadlo do 4 mesiaca DPH.
Milan Benka
18.05.06,05:56
Pozor na účt. tých faktúr, ak je napríklad zdaniteľné plnenie v 02/2006 aj úhrada v 02/2006, asi ťažko pri kontrole obhájiš odpočet v 04/2006

Zaúčt. v 04 môžeš, ale s DPH si prever všetky súvislosti.
Milan Benka
18.05.06,05:59
Ohľadom "preúčtovania DPH" - dá sa to zmeniť v nastaveniach účtovného denníka.
Valika
18.05.06,11:55
Pekný den prajem, ako sa to dá zmeniť v nastaveniach? Už sa ma nebude stále pýtať či preúčtovať DPH? Ďakujem.
ALDA
18.05.06,12:31
Takze este par otazociek, ked davam zauctovat doslu fa, mam tam hlasku, preuctovat DPH? Ja kliknem , ze nie.Je to OK?
A este by ma zaujimalo, predchdzajuca uctovnicka zabudla zauctovat nejake fa, aj dosle aj vysle so zadnitelnym plnenim v 2/2006, majitel firmy nechce podavat dodatocne DPH, tak ich mam zauctovat do 4/2006,len by som sa chcela opytat, ako mam nahodit datumy, aby mi spadlo do 4 mesiaca DPH.

Pozor, zaúčtovanie FA nemá nič z dph. Do dph idú došlé aj vyšlé faktury z knihy faktúr, z denníka /čiže zaúčtovaných dokladov/ idú iba doklady mimo faktúr..napr. nákup v hotovosti atď.
lenkak
18.05.06,16:55
Pekný den prajem, ako sa to dá zmeniť v nastaveniach? Už sa ma nebude stále pýtať či preúčtovať DPH? Ďakujem.

Pôjdeš na nastavenie - účtovný denník, pod číselnými radami máš tabuľky typu: Spôsob zaúčtovanie dokladov:
a vyberieš si: preúčt. DPH - neúčtovať. OK.
adrina
19.05.06,05:08
caute poradaci!
ide vikend a ja musim ukoncit april, takze este par otazociek/win verzia/:
-napiste mi pre istotu postup, ako zauctovat mzdy do uctovnictva, aby som to nepokaslala
-FA vysle je potrebne preuctovat do uct.dennika(nie kvoli DPH, ale kvoli vynosom)
-neviem, ci mam vobec nastavene v uct.denniku uct. a kontrol.obdbobie?
-ako si viem stiahnut vsetky pohyby na jednotlivych uctoch, napr.261 alebo 504,604?
-a co sa tyka vystupov z uct.dennika, suvaha, vykazy apod. ake mate s nimi skusennosti?
A ked este ma niekto nejake dobre rady a postrehy, nech mi urcite napise, je to moj 1.mesiac v MRP a celkovo mje 1.DPH a uzavierka, tak ocenim kazdu dobru radu, na co nemam zabudnut a ako si co nastavit a hlavne skontrolovat.
DAkujem .
Luna
19.05.06,07:22
adrina
25.05.06,13:16
Este raz sa opytam, lebo som akosi nenasla, ako mam mat nastaveny kontrolne a uctovne obdobie dennik? Obcas mi vypisuje hlasku, tykajucu sa, ze ho mam zle nastavene. Hmmmm?
A tiez by ma zaujimalo, pozerala som si vykazy ziskov a strat a ma tam blbosti, musim zauctovat vysle fa do uct.dennika aby mi nacitalo 604?
Lebo uz viem, ze DPH ide z knihy fa, ale ako je to v skutocnosti s tou 604? A viem vytvorit nejaku davku, ci musim pracne po jednej fa?
Prosim, poradte mi? a nie je tu niekto z PP?
ALDA
25.05.06,14:15
Este raz sa opytam, lebo som akosi nenasla, ako mam mat nastaveny kontrolne a uctovne obdobie dennik? Obcas mi vypisuje hlasku, tykajucu sa, ze ho mam zle nastavene. Hmmmm?
A tiez by ma zaujimalo, pozerala som si vykazy ziskov a strat a ma tam blbosti, musim zauctovat vysle fa do uct.dennika aby mi nacitalo 604?
Lebo uz viem, ze DPH ide z knihy fa, ale ako je to v skutocnosti s tou 604? A viem vytvorit nejaku davku, ci musim pracne po jednej fa?
Prosim, poradte mi? a nie je tu niekto z PP?

nastavenie, program a je tam učt. dátum dnešný, další dátum nastav 01.01.2006 do 31.12.2006,kontrólny datum:01.01.2006 do 31.12.206, z knihy došlých aj vyšlých fakt. musíš zaúčtovať do denníka, robím to jednotlivo, pretože nie všetky fa majú rovnaké účty, ide to rýchlo.