bazil
07.03.15,18:02
Prosím o radu, som v jednoduchom účtovníctve, urobil som uzávierku za rok 2013, počiatočné stavy mi previedlo do roku 2014, ale v knihe záväzkov a pohľadávok mi ostali všetky faktúry z predchádzajúceho roku, prosím, neviete mi poradiť čo s tým? Ďakujem

Prosím neporadí nikto?
Zobraziť viac
01.04.15,05:20
Dobrý deň. Nepoznám veľmi programy ale môj názor je že ak by mi po uzávierke zmizli do poslednej všetky došlé/vyšlé faktúry tak taký program vyletí do minúty z môjho počítača. Nechápem ako to uvažujete. Ako chcete v januári podnikať keď nemáte ani páru čo bolo pred týždňom, mesiacom a podobne? Volajte hosana na výsostiach že máte celú históriu došlých/vyšlých faktúr a nie sa pýtať čo s tým.
kn-alka
01.04.15,05:23
ja mám Oberon, nezmiznú faktúry, len sa prevedú do archívu - teda v staršej verzii. V novej verzii ostanú viditeľné v knihe došlých aj vyšlých faktúr. Aj mňa to ruší, lebo sa to len kumuluje a potom je to neprehľadné.
V predošlej verzii sa previedli len neuhradené pohľadávky a záväzky, v novej sú viditeľné úplne všetky.
kn-alka
01.04.15,05:24
Nič s tým nenarobíš, toto je novinka v novej verzii.
Zapni si filter, dá sa nafiltrovať obdobie, ktoré sa ti má zobrazovať.
Zobraziť viac
01.04.15,05:32
A nie je toto všetko len Váš sebecký pohľad účtovníka? Ale ľudia nepodnikajú len preto aby účtovník videl prehľadne faktúry, podnikatelia potrebujú vedieť čo komu predali, históriu obchodov a nákupov, porovnávať si jednotlivé roky, plánovať a podobne. To len účtovníci si naduto myslia že ľudia podnikajú asi preto aby ani mohli od nich brať pekné peniaze za každý zaúčtovaný riadok v denníku. Česť výnimkám.
kn-alka
01.04.15,05:34
však v archíve je všetko uložené a pekne prehľadné
a predstav si, že aj ja a ako účtovníčka vystavujem faktúry a pozerám si minulé roky, komu som účtovala a za koľko :P
kn-alka
01.04.15,05:36
a ked potrebuješ porovnávať obchody a nákupy, len kniha pohľ. alebo záväzkov ti je prd platná, keď niekto nakupuje v hotovosti na bločky, alebo má len tržby z ERP a vôbec nevystavuje faktúry......nehádam sa

Oberon proste zmenil veci, kto chce vidieť faktúry, ten ich vidí, kto ich nechce vidieť, zapne si filter :D
Zobraziť viac
01.04.15,05:53
Nechcem útočiť na Vás, to určite nie, len som chcel pripomenúť že tu máme stav kedy účtovníci škodia drobným podnikateľom, lebo ked sa na nich s dôverou obrátia tak im často poradia na podnikanie softvér aký vyhovuje im, bez ohľadu v čom človek podniká. Je problém nájsť účtovníka ktorý vie účtovať, poväčšine sa tu účtovníkmi nazývajú ľudia ktorí sa len naučili alebo vyškolili v nejakom programe ale účtovať nevedia a svojim klientom často škodia lebo ich nútia používať niečo čo sa pre nich absolútne nehodí. Je to škoda aj preto, že takíto drobní slovenskí podnikatelia sa potom len trápia, nie sú konkurencieschopní a často ich podnikanie skončí na úrade práce. Dnes je potrebné vedieť podnikať, mať účinné a správne nástroje, inak nemáte šancu. Na slovensku sa nájdu aj relatívne dobré softvéry na podnikanie, ale to nie je Kros Pohoda či nedajbože MRP, to sú účtovné programy pre igelitkárov. Pre úspešné podnikanie potrebujete dnes vedieť oveľa viac ako či Vám zaplatili faktúru.